Gå til indhold
Hjemmebio-system

NAD M10 V2 + Bluesound FLEX 2i (x2) + DALI OPTICON 2 MK2

32.995,-System
På lager. Leveringstid 1-2 hverdagePå lager. Leveringstid 1-2 hverdage
 Opleves i
Unikt og eksklusivt streaming musikanlæg, som giver dig high-end lydkvalitet, supernem TV-lyd og trådløs surround hjemmebio.
Læs mere om produktet

Læs mere:

Beskrivelse

NAD M10 V2 + Bluesound FLEX 2i (x2) + DALI OPTICON 6 MK2 – eksklusivt musikanlæg med Bluesound streaming, krystalklar lyd, multirum og trådløs surround hjemmebio

 • Eksklusivt, kompakt og solidt design i aluminium og glas (bredde kun 21 cm)
 • Supernem TV-lyd via HDMI
 • Surround-hjemmebio med trådløse Bluesound baghøjtalere
 • Indbygget Bluesound multirums-musikstreaming
 • Ekstremt ren og detaljeret lyd med høj råstyrke

M10 V2 er et kompakt og eksklusivt streaming musikanlæg til dig, der forlanger det bedste, både når det gælder din boligindretning og din musik. Du får 2 x 100 watt med en lydkvalitet, som kan matche rendyrkede high-end anlæg i fuld størrelse, og designet er udført i glas og massivt aluminium med en finish, som bare skal opleves. Det lækre touch-farvepanel på fronten er også en oplevelse i sig selv med oplysninger om musiknummer, kunstner, albumvisning m.m. direkte på panelet.

Du kan streame uendelige mængder af musik fra TIDAL, Spotify Connect, Deezer og andre musiktjenester, og du kan spille alverdens lydformater – inklusive 24-bit – i uovertruffen kvalitet. Indbygget internetradio finder du naturligvis også, og med den smarte tovejs Bluetooth-funktion kan du også spille musik på trådløse høretelefoner. Hvis du vil have musik i flere rum, supplerer du bare med trådløse Bluesound højtalere. Du styrer hele dynen trådløst fra din smartphone/tablet via den smarte BluOS-app.

Supernem trådløs surround

Når du som her tilføjer to trådløse Bluesound højtalere som surround-baghøjtalere, får du en supernem trådløs hjemmebiograf, som placerer dig lige midt i handlingen, når din film kører over skærmen. Det løfter din TV-oplevelse op på et helt nyt niveau, og du slipper helt for besværlig opsætning og lange højtalerkabler på tværs af stuen som med en traditionel løsning. Vil du have endnu mere og bedre bas, kan du supplere med en subwoofer, evt. trådløst.

DALI OPTICON 2 MK2 – stærk kompakthøjtaler til stander eller reol

OPTICON 2 er en solid kompakthøjtaler, som er tunet til at yde sit optimale placeret på en stander eller i reol. DALIs unikke SMC-magnetsystem og seriøs kvalitet helt ned i de mindste detaljer gør OPTICON 2 MK2 i stand til at levere en særdeles ren, dynamisk og detaljeret musikgengivelse, som er en væsentlig større og dyrere højtaler værdig.

Hvis OPTICON 2 MK2 ikke er det helt optimale højtalervalg til netop din smag eller dit behov, hjælper HiFi Klubben dig gerne med at finde et godt alternativ. Vi har markedets største udvalg af kvalitetshøjtalere i alle størrelser og prisklasser.

Systemet indeholder:

Den mindste Bluesound-højtaler får dig godt i gang med trådløs kvalitetslyd i alle små rum i dit hjem. Batteripakke fås som ekstratilbehør.
Antal / 2 stk
På lager. Leveringstid 1-2 hverdage På lager. Leveringstid 1-2 hverdage
Pris3.998,-
Utrolig alsidig kompakthøjtaler, som klarer både musik og filmlyd i overbevisende stil. Vaskeægte hi-fi i diskret format og til overkommelig pris.
Antal / 1 par
På lager. Leveringstid 1-2 hverdage På lager. Leveringstid 1-2 hverdage
Pris8.998,-
Kompakt, unikt og eksklusivt streaming musikanlæg, som sætter helt nye standarder for, hvor lækkert det kan gøres i denne kategori.
Antal / 1 stk
På lager. Leveringstid 1-2 hverdage På lager. Leveringstid 1-2 hverdage
Pris19.999,-

HiFi Klubbens
Ekspertvurdering

Fordele

 • Ekstremt ren og dynamisk hi-fi-lyd for et kompakt hi-fi-anlæg
 • Eksklusiv finish i metal og glas
 • Frontdisplay med touch-betjening og albumvisning
 • Supernem TV-lyd via HDMI
 • Surround-hjemmebio med trådløse Bluesound baghøjtalere
 • Nemt i opsætning og daglig brug med fuld app-kontrol
 • Indbygget Bluesound multirums-musikstreaming og tovejs Bluetooth
 • IR-fjernbetjening medfølger

Begrænsninger

 • Ikke tilslutning for kablede høretelefoner
 • Tilslutning af pladespiller kræver RIAA-forstærker (separat eller indbygget i pladespiller)
 • Eventuel subwoofer skal købes separat

Anbefalede produkter