Gå til indhold
Stereosystem

NAD C389 + Bowers & Wilkins 704

39.397,-System
Forventes på lager 28. juni 2024
  -
Vil du have den helt store og lækre hi-fi-lyd til både musik og TV? Her får du oplevelser i luksusklassen inkl. flot møbelfinish på højtalerne.
Læs mere om produktet

Læs mere:

Beskrivelse

Suveræn stereo til store musikoplevelser

 • Fremragende hi-fi-lyd med imponerende råstyrke
 • Stilrent og solidt design med eksklusiv møbelfinish på højtalere
 • Nem TV-lyd via HDMI
 • Fleksible tilslutninger for både digitale og analoge musikkilder inkl. pladespiller (MM)
 • Kan modul-opgraderes med trådløs Bluesound musikstreaming m.m.

NAD C 389 + Bowers & Wilkins 704 S3 er et råstærkt hi-fi-anlæg til både musik og TV-lyd i stereo. 2 x 130 strømstærke NAD-watt og et par avancerede Bowers & 700-serie gulvhøjtalere gør dig klar til musikoplevelser i den helt fornemme klasse. Med deres eksklusive møbelfinish kæler højtalerne samtidig for dine øjne og din boligindretning. 

Du får TV-lyd i superkvalitet via HDMI-indgangen, og du kan styre lydstyrken fra din eksisterende TV-fjernbetjening. Anlægget tænder automatisk sammen med TV’et, så du helt slipper for ekstra besvær og ekstra fjernbetjeninger. Hvis du får lyst til at løfte din musikoplevelse endnu højere, kan du få trådløs Bluesound musikstreaming og multirum blot ved at tilføje NAD’s geniale MDC2-opgraderingsmodul (ekstratilbehør). 

Stereoanlægget – den helt ægte hi-fi-oplevelse

Stereoanlægget er løsningen til dig, der sætter din musikoplevelse øverst. Et godt anlæg med et par matchende hi-fi-højtalere giver dig lydkvalitet for hver eneste krone. Her kan du virkelig høre, hvordan kunstneren og lydproduceren har kælet for hver eneste detalje. Det gælder også, hvis du bruger anlægget til din TV-lyd.

Et godt stereoanlæg kan oven i købet være en rigtig god investering på den lange bane. Gode hi-fi-højtalere kan holde i årtier, og ofte kan du komme med på fremtidige teknologier blot ved at tilføje en simpel boks til anlægget. Det er godt for både miljøet og din pengepung.

Læs mere om de enkelte produkter på vores produktsider, eller kig ind i din nærmeste HiFi Klubben butik. Vi er altid klar til at hjælpe dig.

Systemet indeholder:

Full-size stereoforstærker, som sender dig i lydhimlen med 2 x 130 watt, fremragende lyd og utallige muligheder til både digital og analog musik.
Antal / 1 stk
På lager. Leveringstid 1-2 hverdage På lager. Leveringstid 1-2 hverdage
Pris13.399,-
Superslank, elegant og særdeles velspillende gulvmodel til dig, der vil have den helt autentiske hi-fi-oplevelse uden at fylde stuen med højtalere.
Antal / 1 par
Forventes på lager 28. juni 2024 Forventes på lager 28. juni 2024
Pris25.998,-

HiFi Klubbens
Ekspertvurdering

Fordele

 • Fremragende hi-fi-lyd med imponerende råstyrke
 • Stilrent og solidt design med eksklusiv møbelfinish på højtalere
 • Nem TV-lyd via HDMI inkl. auto-tænd og kontrol af lydstyrke fra din eksisterende TV-fjernbetjening
 • Fleksible tilslutninger for både digitale og analoge musikkilder inkl. pladespiller (MM)
 • Kan udbygges med Bluesound musikstreaming, Dirac rumkorrektion m.m. via NAD MDC2 opgraderingsmoduler

Begrænsninger

 • Ikke indbygget Chromecast
 • Ikke indbygget Bluesound / Dirac rumkorrektion i basisversion
 • Ikke albumvisning på frontdisplay

Anbefalede produkter