Gå til indhold
Stereosystem

Bowers & Wilkins C700 + 705 S3

31.997,-System
Forventes på lager 1. juni 2024
  -
Eksklusivt kompakt design, Bluesound streaming og avanceret teknologi i spandevis. Her kan du nyde din yndlingsmusik på 1. klasse.
Læs mere om produktet

Læs mere:

Beskrivelse

NAD C700 + Bowers & Wilkins 705 S3 – eksklusivt og kompakt streaming hi-fi musikanlæg med indbygget Bluesound multirum

 • Eksklusivt og kompakt design inkl. lækker farveskærm med albumvisning
 • Fremragende hi-fi-lydkvalitet til trådløs musik i stereo
 • Indbygget Bluesound musikstreaming med multirum og fuld app-kontrol
 • Mange streamingtjenester (TIDAL, Spotify Connect, Deezer, Qobuz, Roon Ready, internetradio m.fl.)
 • Supernem TV-lyd med kontrol fra din eksisterende TV-fjernbetjening

NAD C700 og Bowers & Wilkins 705 S3 er et eksklusivt hi-fi-anlæg i et kompakt, stilrent og moderne design. Her får du indbygget Bluesound musikstreaming og alt, hvad du skal bruge for at spille din favoritmusik i topkvalitet. Med sine 2 x 80 strømstærke watt kan C700 vride selv den allermindste kvalitetsdråbe ud af de lækre Bowers & Wilkins højtalere, og du kan glæde dig til en fantastisk flot lydoplevelse, både når du lytter til musik i stereo, og når du vil nyde din TV-lyd i ægte hi-fi kvalitet.

TV-lyden klarer du som en leg med din eksisterende TV-fjernbetjening, og resten ligger lige under dine fingerspidser i Bluesound appen på din telefon. Via Bluesound får du adgang til en lang række streamingtjenester og alverdens trådløse musik på nettet. Når du får lyst til endnu mere musik – og det gør du – så kan du nemt og hurtigt udvide dit system til ægte multirum med små og store trådløse Bluesound højtalere i hele dit hjem.

Klar til alverdens trådløse musik

Du kan streame uendelige mængder af musik fra TIDAL, Spotify Connect, Deezer og andre musiktjenester, og du kan spille alverdens lydformater – inklusive 24-bit – i uovertruffen kvalitet. Du får også indbygget internetradio og Apple AirPlay 2, og med den smarte tovejs Bluetooth-funktion kan du spille musik direkte fra anlægget til et par trådløse høretelefoner.

Supernem TV-lyd

NAD har gjort det utrolig nemt at få superlyd fra dit TV. Via HDMI kan du nemlig tilslutte dit TV i optimal digital lydkvalitet og styre lydstyrken fra din eksisterende TV-fjernbetjening. C700 tænder og slukker automatisk sammen med TV’et, så du overhovedet ikke behøver at spekulere over betjeningen eller elregningen til daglig. Du skal bare nyde den fantastiske lyd.

Bowers & Wilkins 705 S3 – eksklusiv kompakt højtaler med overbevisende hi-fi-kvaliteter

Bowers & Wilkins 705 S3 er en eksklusiv tovejs standerhøjtaler, som præsterer et forrygende flot stereobillede med sin topmonterede Nautilus-diskant. Stemmer og instrumenter er detaljerige og ufarvede, så også klassisk musik og jazz er en fornøjelse at lytte til. Den dynamiske og præcise basgengivelse fyrer samtidig op under pop, rock og filmlyd på en overbevisende måde. En musikalsk perle med fabelagtig finish i lak eller ægte træfiner. Matchende stander fås separat.

Hvis 705 S3 ikke er det helt optimale højtalervalg til netop din smag eller dit behov, hjælper HiFi Klubben dig gerne med at finde et godt alternativ. Vi har markedets største udvalg af kvalitetshøjtalere i alle størrelser og prisklasser.

Systemet indeholder:

NAD C700 er ægte hi-fi i kompakt, stilrent og moderne design. Du får alt det nødvendige til at nyde din musik – bare tilføj et par gode højtalere.
Antal / 1 stk
På lager. Leveringstid 1-2 hverdage På lager. Leveringstid 1-2 hverdage
Pris9.999,-
Eksklusiv og audiofil tovejs standerhøjtaler, som præsterer et forrygende flot stereobillede med sin topmonterede Nautilus-diskant.
Antal / 1 par
Forventes på lager 1. juni 2024 Forventes på lager 1. juni 2024
Pris21.998,-

HiFi Klubbens
Ekspertvurdering

Fordele

 • Kompakt design inkl. lækker farveskærm med albumvisning
 • Flot finish i aluminium og glas
 • Eksklusive standerhøjtalere
 • Fremragende lydkvalitet til trådløs musik i stereo
 • Indbygget Bluesound musikstreaming med multirum og fuld app-kontrol
 • Mange streamingtjenester (TIDAL, Spotify Connect, Deezer, Qobuz, Roon Ready, internetradio m.fl.)
 • Apple AirPlay 2 og Bluetooth med tovejs-funktion til trådløse høretelefoner
 • Supernem TV-lyd med kontrol fra din eksisterende TV-fjernbetjening
 • Nem udbygning til multirum med trådløse Bluesound-højtalere

Begrænsninger

 • Ikke touch-panel
 • IR-fjernbetjening er ekstratilbehør
 • Nogle anlæg i fuld størrelse kan have endnu flere tilslutningsmuligheder og højere råstyrke

Anbefalede produkter