Gå til indhold
Indbygningshøjtaler til loft

Bang & Olufsen Celestial BOC62 + Advanced Grille 6”-8”

12.996,-System
Leveringstid 3-4 uger
  -
Tovejs 6” lofthøjtaler til lækker baggrundsmusik i små og mellemstore rum. Eksklusiv frontgrill i udfræset aluminium medfølger.
Læs mere om produktet

Læs mere:

Beskrivelse

B&O Celestial BOC62 + Advanced Grille 6”-8” – 6” lofthøjtaler til små og mellemstore rum med eksklusiv frontgrill i udfræset aluminium

 • Eksklusiv frontgrill fræset ud af ét stykke aluminium
 • Til god baggrundslyd i små og mellemstore rum
 • 2-vejs konstruktion med 6” bas/mellemtone
 • Fugtbestandigt design
 • Mange smukke anodiserede finishes

Bang & Olufsen Celestial BOC62 er en tovejs 6” lofthøjtaler, som kan fylde små og mellemstore rum med musik i god kvalitet. Et solidt valg til en indbygningsløsning baseret på en dedikeret B&O-løsning med Beosound Core og Beoamp 2 eller en tilsvarende løsning fra andre producenter.

I denne pakke får du også Bang & Olufsens fantastiske og unikke ”Advanced” frontgrill i udfræset aluminium, som vil give et helt unikt og eksklusivt look, når højtaleren er monteret i dit loft. Du kan vælge imellem flere forskellige farver, så du kan matche optimalt med dit interiør.

Dansk håndværk i verdensklasse

Aluminiumsfronterne er designet og produceret på B&O’s eget Factory 5 anlæg i Struer, som stadig varetager de mest avancerede opgaver i forbindelse med deres produkter. Den tid og omhu, som lægges i arbejdet her, skinner igennem fra første sekund, hvor du ser det færdige resultat. Her har du virkelig en serie af indbygningshøjtalere, som tåler at få opmærksomhed – også når de ikke spiller.

Celestial Advanced Grille 6”-8” er inkluderet. Fås i mange flotte farver.

Systemet indeholder:

Tovejs 6” lofthøjtaler til lækker baggrundsmusik i små og mellemstore rum. Hvid frontgrill medfølger. Hvid frontgrill medfølger, eksklusiv frontgrill i udfræset aluminium fås som ekstraudstyr.
Antal / 1 par
Leveringstid 3-4 uger Leveringstid 3-4 uger
Pris6.998,-

HiFi Klubbens
Ekspertvurdering

Fordele

 • Eksklusiv frontgrill fræset ud af ét stykke aluminium
 • 2-vejs konstruktion med 6” bas/mellemtone
 • Fugtbestandigt design
 • Nem montering uden værktøj
 • Frontgrill designet og produceret hos B&O i Danmark
 • Mange smukke anodiserede finishes

Begrænsninger

 • Ikke beregnet til eftermontering i eksisterende loft