Gå til indhold
Hjemmebio-system

DALI Rubicon 6 5.1 Surround Sound

90.493,-System
Forventes på lager 11. juni 2024
  -
Tung, eksklusiv og avanceret 5.1-kanals 8K-hjemmebiograf, som kan fylde selv større stuer med lyd i suveræn kvalitet. Finish i lak eller ægte træ.
Læs mere om produktet

Læs mere:

Beskrivelse

Denon AVC-X3800H + DALI RUBICON 5.1 – eksklusiv, avanceret og komplet 5.1-kanals hjemmebiograf

 • 9.2-kanals forstærkerdel med 105 hi-fi-watt
 • Dolby Atmos, Auro 3D og DTS:X
 • Meget flotte allround-kvaliteter til både musik og filmlyd, også i større stuer
 • Indbygget HEOS multirum, internetradio, AirPlay 2 og tovejs Bluetooth
 • Eksklusiv finish i lak eller ægte træfiner

AVC-X3800H + DALI RUBICON 5.1 er et eksklusivt og avanceret hjemmebiosystem med kræfter og funktioner til at give dig en oplevelse i den helt fornemme klasse, uanset om der står hjemmebio, musik eller gaming på menuen. Receiveren yder hele 105 hi-fi-watt, hvilket er mere end rigeligt til at få alle kvaliteterne frem i de eksklusive DALI højtalere, uanset om du spiller i en stor eller lille stue. Du er også helt klar til at udnytte de nyeste formater til film og gaming, inkl. 8K.

Med hele 9 forstærkerkanaler samt mulighed for at tilslutte 2 subwoofere er du klar til at udbygge dit 5.1-kanals system til en rigtig Dolby Atmos hjemmebiograf med højdehøjtalere, hvis lysten skulle melde sig senere. Du kan også bruge de ekstra kanaler til at tilføje surround-sidehøjtalere. AVC-X3800H er en receiver, du kan vokse med – og du vokser ikke fra den foreløbig!

Perfekt matchet til hinanden og til hjemmebiografen

RUBICON-serien fra DALI er bygget som ægte audiofile hi-fi-højtalere, og de vil give dig en gennemført eksklusiv oplevelse både til surround-hjemmebio og musik. Frontkanalerne klares af de potente gulvstående RUBICON 6, som præsterer et rent, dynamisk og velopløst lydbillede selv i store stuer. De flade RUBICON LCR til bagkanalerne er perfekte til vægmontering, og centerhøjtaleren RUBICON VOKAL sørger for krystalklar dialog og overbevisende effekter i din filmlyd.

SUB K-14 F er en yderst potent 14” subwoofer, som vil give et solidt tilskud i bunden til de store gulvhøjtalere i front. Den er garant for kælderdyb og eksplosiv bas, som trækker hele kroppen med ind i din lytteoplevelse.

Finishen er i den eksklusive luksusklasse og vil falde naturligt ind i et stilrent boligmiljø, uanset om du vælger versionen i ægte træfiner eller elegant lak. Frontgrillerne monteres ved hjælp af magneter, så du ikke skal se på grimme monteringshuller, hvis du vælger at bruge højtalerne med frit udsyn til enhederne.

Systemet indeholder:

Den perfekte allrounder, som bringer din musikoplevelse helt op i topklassen, selv i en større stue. Flot finish i højglans lak eller ægte træfiner.
Antal / 1 par
Forventes på lager 11. juni 2024 Forventes på lager 11. juni 2024
Pris32.998,-
Fladt, diskret og eksklusivt design lige til væggen. Superflot hi-fi-lyd. En utrolig alsidig kvalitetshøjttaler til både hjemmebio og musik. Sælges som par, kan købes enkeltvis i butikken
Antal / 1 par
På lager. Leveringstid 1-2 hverdage På lager. Leveringstid 1-2 hverdage
Pris21.998,-
Tænk stort, når du tænker bas, og få hele kroppen med i din lytteoplevelse. Her er der masser af ekstra basvitaminer til selv store gulvhøjttalere!
Antal / 1 stk
På lager. Leveringstid 1-2 hverdage På lager. Leveringstid 1-2 hverdage
Pris10.999,-
Fuldend din RUBICON-hjemmebiograf med seriens centerhøjttaler, der kombinerer imponerende præstationer med en relativt kompakt størrelse.
Antal / 1 stk
På lager. Leveringstid 1-2 hverdage På lager. Leveringstid 1-2 hverdage
Pris15.499,-
9.4 kanaler, 105 hi-fi-watt, 6 x HDMI 2.1/8K, Auro 3D, 4 x subwoofer-ud og HEOS multirum. En avanceret og bomstærk receiver, du kan vokse med.
Antal / 1 stk
På lager. Leveringstid 1-2 hverdage På lager. Leveringstid 1-2 hverdage
Pris8.999,-

HiFi Klubbens
Ekspertvurdering

Fordele

 • 9.2-kanals forstærkerdel med 105 hi-fi-watt
 • Dolby Atmos, Auro 3D og DTS:X
 • Potente gulvhøjtalere med flotte hi-fi-kvaliteter
 • Meget flotte allround-kvaliteter til både musik og filmlyd, også i større stuer
 • Indbygget HEOS multirum, internetradio, AirPlay 2 og tovejs Bluetooth
 • 6 x HDMI 2.1/8K, eARC og understøttelse af avancerede formater til både film og gaming
 • Flade baghøjtalere designet til nem vægmontering
 • Eksklusiv finish i lak eller ægte træfiner

Begrænsninger

 • Ikke finish i ægte aluminium
 • Ikke 32-bit signalbehandling
 • Ikke indbygget DAB/FM-radio
 • Der findes mere kompakte alternativer

Anbefalede produkter