Gå til indhold
Soundbar system/pakke

Sonos Arc + Era 300 + Sub - Surround

19.436,-System
På lager. Leveringstid 1-2 hverdagePå lager. Leveringstid 1-2 hverdage
  -
Den store Sonos soundbar giver dig suveræn TV-lyd med trådløse Dolby Atmos surround baghøjtalere og stærk trådløs subwoofer.
Læs mere om produktet

Læs mere:

Beskrivelse

Sonos Arc + Era 300 + Sub (Gen3) – eksklusiv trådløs surround hjemmebio med Dolby Atmos soundbar, trådløse Atmos-baghøjtalere og stærk trådløs subwoofer

 • Flot Dolby Atmos 3D surroundoplevelse med trådløse Atmos baghøjtalere og trådløs subwoofer
 • Stor og fyldig lyd med dyb bas
 • Utrolig nemt i opsætning og daglig brug med automatisk tænd/sluk
 • Lydstyrke m.m. kan styres via din eksisterende TV-fjernbetjening
 • Kan udbygges med trådløs Sonos-musik i hele dit hjem

Sonos Arc er den største og mest avancerede Sonos soundbar nogensinde. Den er skabt til at give dig stor og imponerende TV-lyd, som vil løfte din oplevelse op på et helt nyt niveau, uanset om der står film, koncerter, gaming eller andet på programmet. Blandt andet via Dolby Atmos, som tilføjer højdedimension i lyden og giver dig en meget flot 3D surround-fornemmelse.

Når du som her tilføjer en trådløs Sonos subwoofer og to trådløse Sonos Era 300 som Atmos surround-baghøjtalere til Sonos Arc, får du et komplet surround-system, som placerer dig lige midt i handlingen, når din film kører på TV’et. Era 300 er specielt bygget til at gengive Dolby Atmos, og når du også får Atmos-lyd fra baghøjtalerne, får du en ekstra overbevisende biograf-fornemmelse.

Den potente trådløse subwoofer sikrer dig en dyb og råstærk bas, så du kan mærke effekter og filmeksplosioner i hele kroppen. Du slipper også helt for besværlig opsætning og lange højtalerkabler på tværs af stuen som med en traditionel løsning.

Supernemt i opsætning og daglig brug

Opsætningen går som en leg via Sonos-appen, og når først tingene er på plads, vil du kun bemærke dit højtalersystem, fordi lyden er så meget bedre end før. Det hele tænder og slukker nemlig automatisk sammen med dit TV, og du kan styre lydstyrken med din originale TV-fjernbetjening. Stemmestyring med indbyggede mikrofoner i soundbaren sætter prikken over i’et på en suveræn brugeroplevelse.

Ud over lækker TV-lyd får du hele paletten af lækre trådløse Sonos-muligheder med i købet, inklusive fuld app-kontrol, internetradio og markedets største udvalg af indbyggede musiktjenester. Alle højtalerne integrerer selvfølgelig også perfekt med Sonos multirums-systemet, så du kan fylde alle rum i dit hjem med trådløs musik

Systemet indeholder:

Stor surround fornemmelse uden separat anlæg og kabler i stuen. Den store Sonos soundbar giver dig den TV-lyd, du altid har drømt om.
Antal / 1 stk
På lager. Leveringstid 1-2 hverdage På lager. Leveringstid 1-2 hverdage
Pris6.999,-
Få dyb og dynamisk bas på dit Sonos system med en trådløs subwoofer. Kan placeres både liggende og stående, vægbeslag fås som ekstraudstyr.
Antal / 1 stk
På lager. Leveringstid 1-2 hverdage På lager. Leveringstid 1-2 hverdage
Pris6.195,-
Supersmart trådløs højtaler, som kan omringe dig med musik til alle sider via indbygget Dolby Atmos. Inkl. multirum og Bluetooth.
Antal / 2 stk
På lager. Leveringstid 1-2 hverdage På lager. Leveringstid 1-2 hverdage
Pris6.898,-

HiFi Klubbens
Ekspertvurdering

Fordele

 • Flot Dolby Atmos 3D surroundoplevelse med trådløse Atmos baghøjtalere og trådløs subwoofer
 • Stor og fyldig lyd med dyb bas
 • Utrolig nemt i opsætning og daglig brug med automatisk tænd/sluk
 • Lydstyrke m.m. kan styres via din eksisterende TV-fjernbetjening
 • Fuld trådløs integration med Sonos-systemet, inkl. streamingtjenester (TIDAL, Spotify, YouSee Musik, Deezer, Napster og mange flere)*
 • Stemmestyring med indbyggede mikrofoner (Google Assistant / Amazon Alexa)
 • Night Sound til lytning ved lav lydstyrke
 • Specialdesignede vægbeslag og gulvstandere fås som ekstraudstyr

Begrænsninger

 • TV-lyd skal tilsluttes via HDMI-kabel (resten er trådløst)
 • Ikke musikafspilning via Bluetooth
 • TV skal understøtte eARC for Dolby Atmos oplevelse

Tilbehør til Sonos Arc + Era 300 + Sub - Surround