Gå til indhold
Trådløs højtaler

Bang & Olufsen Balance x2

43.980,-System
På lager. Leveringstid 1-2 hverdagePå lager. Leveringstid 1-2 hverdage
Unik trådløs højtaler med stemmestyring og ikonisk design i verdensklasse. Med to styk har du et unikt trådløst musikanlæg til ægte stereo.
Læs mere om produktet

Læs mere:

Beskrivelse

B&O Beosound Balance x 2 – eksklusiv og kraftfuld trådløs højtaler i unikt dansk design med imponerende lyd også til stereo

 • Unikt design med eksklusiv finish i ægte træ, aluminium og tekstil
 • To styk kan bruges som højre/venstre kanal i et eksklusivt trådløst stereoanlæg Særdeles flot lyd for en enkeltstående trådløs højtaler
 • Dedikeret Bang & Olufsen app
 • Trådløs musik via Chromecast, AirPlay 2, Spotify Connect, internetradio og Bluetooth 5.0

Bang & Olufsen Beosound Balance er en unik og kraftfuld trådløs højtaler i dansk design med imponerende lyd. Her får du den ekstra kvalitet i alle detaljer, som giver dig ejerglæde og nydelse, hver eneste gang du lytter til din musik. Beosound Balance er fremstillet i eksklusive materialer, der både er robuste og ser godt ud. Basen er udført i ægte træ, fronten er i vævet tekstil, og den elegante topplade er i lækker aluminium med baggrundsbelyste touchknapper.

Som prikken over i’et kan du parre to styk Beosound Balance i en ægte højre/venstre stereo-opsætning. Det giver dig det helt autentiske lydbillede med både bredde og dybde, så du kan nyde din musik i ægte hi-fi-kvalitet. Du parrer højtalerne via Bang & Olufsen appen, og funktionen bygger på B&O’s egen teknologi, så du ikke skal spekulere på tidsforsinkelse eller andre dårligdomme, som du kan opleve hos nogle konkurrenter.

Alverdens trådløse musik i hele dit hjem

Via Chromecast, AirPlay 2, Spotify Connect, internetradio og Bluetooth kan du streame alverdens trådløse musik, og du kan endda koble Beosound Balance trådløst sammen med andre højtalere, der understøtter Chromecast eller AirPlay 2. På den måde kan du få trådløs musik i hele dit hjem (eller udenfor), mens du styrer det hele fra din telefon eller tablet.

Systemet indeholder:

Unik trådløs højtaler i et design, du ikke finder andre steder. Her er der virkelig kræset for detaljerne.
Antal / 2 stk
På lager. Leveringstid 1-2 hverdage På lager. Leveringstid 1-2 hverdage
Pris43.980,-

HiFi Klubbens
Ekspertvurdering

Fordele

 • Unikt design med eksklusiv finish i ægte træ, aluminium og tekstil
 • To styk kan bruges som højre/venstre kanal i et eksklusivt trådløst stereoanlæg Særdeles flot lyd for en enkeltstående trådløs højtaler
 • Dedikeret Bang & Olufsen app
 • Stemmestyring med indbygget mikrofon (Google Assistant)
 • Trådløs musik via Chromecast, AirPlay 2, Spotify Connect, internetradio og Bluetooth 5.0

Begrænsninger

 • Ikke mulighed for batteridrift
 • Ikke vandtæt
 • Nogle alternativer har mere avanceret multirums-funktion og/eller flere integrerede streamingtjenester
 • Et traditionelt stereosystem med forstærker og separate hi-fi-højtalere kan give højere lydkvalitet for de samme penge

Tilbehør til Bang & Olufsen Balance x2