Gå til indhold
10.979,-System
På lager. Leveringstid 1-2 hverdagePå lager. Leveringstid 1-2 hverdage
  -
Her får du rigtig hi-fi-lyd uden synlige højtalere i stuen. Og du får unikke Sonos-fordele med i købet
Læs mere om produktet

Læs mere:

Beskrivelse

Sonos Amp – stærkt trådløst musikanlæg med streaming, stemmestyring, multirum og fed TV-lyd via HDMI

 • Kraftig indbygget 2 x 125 watt stereoforstærker
 • Forberedt for Google Assistant, Alexa og Siri stemmestyring (kræver smarthøjtaler)
 • Fuld integration af streamingtjenesterne TIDAL, Spotify, YouSee Musik,
 • Apple Music, Deezer, Napster og mange flere*
 • HDMI-indgang for optimal digital TV-lyd inkl. lydstyrke-kontrol fra din eksisterende TV-fjernbetjening

Sonos AMP:

Amp er et stærkt trådløst musikanlæg, som med sine 2 x 125 watt kan drive et sæt rigtig gode hi-fi-højtalere. Du kan vælge præcis den højttalermodel, som passer til din pengepung og din indretning, og du får detaljer, dynamik og stereobillede på højt niveau. En rigtig god løsning til stuen, ikke mindst fordi Amp også kan få det bedste ud af din TV-lyd.

Amp er forberedt til stemmestyring, så du kan styre både Sonos og et voksende hav af andre smart-funktioner i dit hjem blot ved at udtale dit ønske. For at udnytte funktionen skal du bare bruge en smarthøjtaler, for eksempel Sonos’ egen One-højtaler, Beam-soundbaren eller en hvilken som helst anden smarthøjtaler til stemmestyring. Sådan en kan du fås til ganske små penge, hvis du kun har brug for stemmestyrings-funktionen. Alternativt kan du bruge din smartphone.

Forberedt til Google Assistant, Alexa og Siri (kræver smarthøjtaler).

Sonos In-Wall:

In-Wall er en højkvalitets indbygningshøjtaler, som er skabt til at levere ægte hi-fi-lyd til musik, TV og hjemmebio, uden at store trækasser samtidig skal belaste din boligindretning. Den er designet til at præstere optimalt sammen med Sonos Amp-forstærkeren.

Uanset om du bruger In-Wall til musik eller filmlyd spiller den højt, rent og velopløst, selv uden hjælp fra en subwoofer. Den diskrete frontgrill får In-Wall til at falde naturligt ind i de fleste indretninger, så du helt kan koncentere dig om at nyde den gode lyd.

In-Wall er en ren højtaler uden indbygget forstærker, og den tilsluttes med et almindeligt højtalerkabel til Sonos Amp. Det er Sonos Amp, der giver saft og kraft til In-Wall, og det er også på Sonos Amp, at du vælger musikken. Højtaleren er bygget ind i væggen, så du behøver heldigvis ikke at se på kablet – det er jo skjult i væggen, når højtaleren er installeret.

Systemet indeholder:

Amp er et stærkt trådløst musikanlæg med streaming, stemmestyring, multirum og fed TV-lyd via HDMI. Hvad behøver du mere?
Antal / 1 stk
På lager. Leveringstid 1-2 hverdage På lager. Leveringstid 1-2 hverdage
Pris5.789,-
Her får du rigtig hi-fi-lyd uden synlige højtalere i stuen. Og du får unikke Sonos-fordele med i købet.
Antal / 1 par
På lager. Leveringstid 1-2 hverdage På lager. Leveringstid 1-2 hverdage
Pris5.190,-

HiFi Klubbens
Ekspertvurdering

Fordele

 • Kraftig indbygget 2 x 125 watt stereoforstærker
 • Kompakt design og nem opsætning via Sonos app
 • Forberedt for Google Assistant, Alexa og Siri stemmestyring (kræver smarthøjtaler)
 • Fuld integration af streamingtjenesterne TIDAL, Spotify, YouSee Musik, Apple Music, Deezer, Napster og mange flere*
 • Basale funktioner kan styres direkte via knapper på forpladen (lydstyrke, play/pause m.m.)
 • Kan placeres skjult, f.eks. i skab eller hi-fi-møbel
 • HDMI med Audio Return Channel for optimal digital TV-lyd (HDMI-kabel købes separat)
 • Lydstyrke kan styres fra din eksisterende TV-fjernbetjening (via HDMI-CEC)
 • Tilslutning for ekstern analog musikkilde og valgfri subwoofer (trådløst med Sonos SUB)
 • Fuld trådløs integration med resten af Sonos-systemet

Begrænsninger

 • Ikke indbygget Bluetooth
 • Ikke trådløs tilslutning af TV-lyd
 • Ikke afspilning fra USB-medier
 • Ikke afspilning af 24-bit HD-lyd
 • Kun digital audio-ind via HDMI eller optisk adapter til HDMI (ekstratilbehør)

Tilbehør til Sonos Amp + In-Wall