Gå til indhold
Stereosystem

Bluesound Powernode N330 + Rubicon LCR

28.797,-System
På lager. Leveringstid 1-2 hverdagePå lager. Leveringstid 1-2 hverdage
  -
Eksklusivt streaming musikanlæg med suveræn hi-fi-lyd, geniale muligheder og superlækre flade hi-fi højtalere – lige til væggen ved dit TV.
Læs mere om produktet

Læs mere:

Beskrivelse

Bluesound POWERNODE (N330) + DALI RUBICON LCR – eksklusivt og kompakt streaming musikanlæg med flade hi-fi væghøjtalere til suveræn musik og TV-lyd

 • Suveræn hi-fi-lydkvalitet til både musik, TV-lyd og streaming
 • Eksklusive flade hi-fi højtalere perfekte til vægmontering ved siden af TV
 • Mulighed for trådløse surround-baghøjtalere
 • Supernem kontrol af TV-lyd via din eksisterende TV-fjernbetjening
 • Nem opsætning, inkl. multirum med brugervenlig app-kontrol

Bluesound POWERNODE + DALI RUBICON LCR er et suverænt trådløst musikanlæg, som i ét kompakt apparat giver dig alt det, du har drømt om til din musik og TV-lyd, uden at du behøver at få et stort anlæg ind i stuen. Med sit flade design og flotte finish er RUBICON LCR oplagt at hænge op ved siden af dit TV, og her vil den give dig imponerende tokanals hi-fi-lyd både til musik og film. Som en ekstra bonus kan du tilføje trådløse Bluesound surround-baghøjtalere, så du kan få en lydoplevelse på et helt nyt niveau, når du ser TV og film.

Du kan streame uendelige mængder af musik fra TIDAL, Spotify Connect, Deezer og andre musiktjenester, og du kan spille alverdens lydformater – inklusive 24-bit – i uovertruffen kvalitet. Indbygget internetradio finder du naturligvis også, og med den smarte tovejs Bluetooth-funktion kan du også spille musik på trådløse høretelefoner. Du styrer hele dynen trådløst fra din smartphone/tablet via den smarte BluOS-app.

Genialt til TV-lyd og multirum

Bluesound har gjort det utrolig nemt at få superlyd fra dit TV. POWERNODE har nemlig HDMI-tilslutning, så lydstyrke m.m. kan styres via din eksisterende TV-fjernbetjening. Bare tilslut TV’et med et HDMI-kabel én gang for alle – så har du TV-lyd i topkvalitet på anlægget. POWERNODE tænder og slukker selvfølgelig automatisk, både sammen med dit TV og de andre indgange inkl. Bluetooth og optisk.

Hvis du vil have musik i flere rum, supplerer du bare med trådløse Bluesound højtalere, for eksempel PULSE FLEX-højtaler til det lille rum eller PULSE2 til det større. Det er så nemt, at hele familien kan finde ud af det, og i løbet af ingen tid kan du få musikken ud i alle hjørner af dit hjem. Men pas på – når du først har prøvet det, er der ingen vej tilbage!

DALI RUBICON LCR – flad væghøjtaler med suveræn lydkvalitet til både hjemmebio og musik

DALI RUBICON LCR er en helt unik flad væghøjtaler, som fra en diskret vægplacering kan yde det utrolige både til hjemmebio og musik. På trods af de små dimensioner er lydbilledet forbløffende stort, dynamisk og velopløst med en bas, der giver illusionen af en langt større højtaler. Monteret på væggen ved siden af dit TV vil den give dig fremragende tokanals hi-fi-lyd både til musik og film, selv uden separat subwoofer. Dette skyldes ikke mindst den raffinerede basport på bagsiden, som udnytter vægplaceringen maksimalt.

Systemet indeholder:

Fladt, diskret og eksklusivt design lige til væggen. Superflot hi-fi-lyd. En utrolig alsidig kvalitetshøjttaler til både hjemmebio og musik. Sælges som par, kan købes enkeltvis i butikken
Antal / 1 par
På lager. Leveringstid 1-2 hverdage På lager. Leveringstid 1-2 hverdage
Pris21.998,-
Streaming musikanlægget, der kan det hele – og gør det bedre end alle andre! Suveræn hi-fi-lyd og geniale muligheder til både musik og TV-lyd.
Antal / 1 stk
På lager. Leveringstid 1-2 hverdage På lager. Leveringstid 1-2 hverdage
Pris7.499,-

HiFi Klubbens
Ekspertvurdering

Fordele

 • Indbygget 2 x 80 watt stereoforstærker med suveræn hi-fi-lydkvalitet
 • Flade hi-fi højtalere perfekte til vægmontering ved siden af TV
 • Mulighed for trådløse surround-baghøjtalere
 • Nem opsætning og brugervenlig app-kontrol
 • Touchpanel i glas på topplade til grundlæggende betjening
 • TV-lyd kan styres fra din eksisterende TV-fjernbetjening (HDMI-CEC)
 • Apple AirPlay 2 og Bluetooth med tovejs-funktion til trådløse høretelefoner
 • Mange streamingtjenester (TIDAL, Spotify Connect, Deezer, Qobuz, Roon Ready, internetradio m.fl.)
 • Fuld trådløs integration med Bluesound multirums-systemet
 • Eksklusiv finish

Begrænsninger

 • Ikke indbygget RIAA-forstærker til pladespiller
 • Nogle anlæg i fuld størrelse kan have endnu flere tilslutningsmuligheder og højere råstyrke
 • Nogle alternativer understøtter endnu flere streamingtjenester

Tilbehør til Bluesound Powernode N330 + Rubicon LCR

Anbefalede produkter