Gå til indhold
Stereosystem

NAD C700 + Oberon 7

18.997,-System
På lager. Leveringstid 1-2 hverdagePå lager. Leveringstid 1-2 hverdage
  -
Med et råstærkt streaming stereoanlæg og et par tunge gulvhøjtalere er du klar til krystalklar hi-fi, som også rykker seriøst i mellemgulvet.
Læs mere om produktet

Læs mere:

Beskrivelse

NAD C700 + DALI OBERON 7 – full-size streaming hi-fi musikanlæg med indbygget Bluesound multirum

 • Kompakt design inkl. lækker farveskærm med albumvisning
 • Fremragende hi-fi-lydkvalitet og flot råstyrke til trådløs musik i stereo
 • Indbygget Bluesound musikstreaming med multirum og fuld app-kontrol
 • Mange streamingtjenester (TIDAL, Spotify Connect, Deezer, Qobuz, Roon Ready, internetradio m.fl.)
 • Supernem TV-lyd med kontrol fra din eksisterende TV-fjernbetjening

NAD C700 og DALI OBERON 7 er et råstærkt hi-fi-anlæg i stilrent og moderne design. Her får du indbygget Bluesound musikstreaming og alt, hvad du skal bruge for at spille din favoritmusik i topkvalitet. Med 2 x 80 strømstærke watt og et par solide gulvhøjtalere kan du både høre musikken og mærke den i mellemgulvet, og du kan glæde dig til en fantastisk flot lydoplevelse, både når du lytter til musik i stereo, og når du vil nyde din TV-lyd i ægte hi-fi kvalitet.

TV-lyden klarer du som en leg med din eksisterende TV-fjernbetjening, og resten ligger lige under dine fingerspidser i Bluesound appen på din telefon. Via Bluesound får du adgang til en lang række streamingtjenester og alverdens trådløse musik på nettet. Når du får lyst til endnu mere musik – og det gør du – så kan du nemt og hurtigt udvide dit system til ægte multirum med små og store trådløse Bluesound højtalere i hele dit hjem.

Klar til alverdens trådløse musik

Du kan streame uendelige mængder af musik fra TIDAL, Spotify Connect, Deezer og andre musiktjenester, og du kan spille alverdens lydformater – inklusive 24-bit – i uovertruffen kvalitet. Du får også indbygget internetradio og Apple AirPlay 2, og med den smarte tovejs Bluetooth-funktion kan du spille musik direkte fra anlægget til et par trådløse høretelefoner.

Supernem TV-lyd

NAD har gjort det utrolig nemt at få superlyd fra dit TV. Via HDMI kan du nemlig tilslutte dit TV i optimal digital lydkvalitet og styre lydstyrken fra din eksisterende TV-fjernbetjening. C700 tænder og slukker automatisk sammen med TV’et, så du overhovedet ikke behøver at spekulere over betjeningen eller elregningen til daglig. Du skal bare nyde den fantastiske lyd.

DALI OBERON 7 – tung gulvhøjtaler med flotte hi-fi-kvaliteter og masser af råstyrke

OBERON 7 er den næststørste model i OBERON-serien, og den kan ubesværet løse de fleste lydopgaver, både til musik og hjemmebio. Den er bestykket med hele to bomstærke 7” bas/mellemtone-enheder, som uden problemer kan spille en stor stue op. OBERON 7 er tunet til en neutral og velopløst hi-fi-gengivelse, så du kan nyde din musik eller din filmlyd i fulde drag uanset lydstyrke. Den solide aluminiumsfod og de elegant afrundede stoffronter får OBERON 7 til at falde harmonisk ind i et moderne boligmiljø.

Hvis OBERON 7 ikke er det helt optimale højtalervalg til netop din smag eller dit behov, hjælper HiFi Klubben dig gerne med at finde et godt alternativ. Vi har markedets største udvalg af kvalitetshøjtalere i alle størrelser og prisklasser.

Systemet indeholder:

Tung gulvhøjtaler med stor hi-fi-lyd og flot finish. Denne OBERON model giver dig hele pakken, og den gør det til en særdeles rimelig pris!
Antal / 1 par
På lager. Leveringstid 1-2 hverdage På lager. Leveringstid 1-2 hverdage
Pris8.998,-
NAD C700 er ægte hi-fi i kompakt, stilrent og moderne design. Du får alt det nødvendige til at nyde din musik – bare tilføj et par gode højtalere.
Antal / 1 stk
På lager. Leveringstid 1-2 hverdage På lager. Leveringstid 1-2 hverdage
Pris9.999,-

HiFi Klubbens
Ekspertvurdering

Fordele

 • Kompakt design inkl. lækker farveskærm med albumvisning
 • Flot finish i aluminium og glas
 • Fremragende lydkvalitet og flot råstyrke til trådløs musik i stereo
 • Indbygget Bluesound musikstreaming med multirum og fuld app-kontrol
 • Mange streamingtjenester (TIDAL, Spotify Connect, Deezer, Qobuz, Roon Ready, internetradio m.fl.)
 • Apple AirPlay 2 og Bluetooth med tovejs-funktion til trådløse høretelefoner
 • Supernem TV-lyd med kontrol fra din eksisterende TV-fjernbetjening
 • Nem udbygning til multirum med trådløse Bluesound-højtalere

Begrænsninger

 • Ikke touch-panel
 • Pladespiller kræver separat RIAA-forstærker
 • IR-fjernbetjening er ekstratilbehør

Anbefalede produkter