Gå til indhold
Stereosystem

Bluesound POWERNODE EDGE (N230) + Spektor 1

6.097,-System
Før 6.797,-Spar 700,-
Forventes på lager 2. september 2024
  -
Superkompakt og særdeles velspillende musikanlæg med trådløs streaming og multirum. Nyd al din musik med nem betjening og ægte hi-fi kvalitet.
Læs mere om produktet

Læs mere:

Beskrivelse

Bluesound POWERNODE EDGE (N230) + DALI SPEKTOR 1 – superkompakt streaming musikanlæg med fremragende lydkvalitet, trådløs streaming, multirum og supernem TV-lyd

 • Superkompakt og elegant design
 • Spiller streamingtjenester, internetradio og din egen musiksamling med fuld app-kontrol fra din telefon
 • Apple AirPlay 2 og Bluetooth med tovejs-funktion til trådløse høretelefoner
 • Supernem TV-lyd med kontrol via din eksisterende TV-fjernbetjening
 • Nem udbygning til multirum med trådløse Bluesound-højtalere

POWERNODE EDGE (N230) og SPEKTOR 1 højtalerne er et superkompakt, elegant, prisvenligt og utrolig alsidigt trådløst musikanlæg. Som sendt fra himlen til dig, der elsker god lyd og smart betjening, men ikke føler det store behov for at spille superhøjt eller se på store blinkende apparater i reolen.

Du får præcis den samme flotte hi-fi-stereolyd som fra et godt traditionelt anlæg, men samtidig et hav af geniale muligheder med trådløs musikstreaming, multirum og TV-lyd. Det hele ligger lige under dine fingerspidser i Bluesound appen på din telefon.

Klar til alverdens trådløse musik

Du kan streame uendelige mængder af musik fra TIDAL, Spotify Connect, Deezer og andre musiktjenester, og du kan spille alverdens lydformater – inklusive 24-bit – i uovertruffen kvalitet. Du får også indbygget internetradio og Apple AirPlay 2, og med den smarte tovejs Bluetooth-funktion kan du spille musik direkte fra anlægget til et par trådløse høretelefoner.

Genialt til TV-lyd og multirum

Bluesound har gjort det utrolig nemt at få superlyd fra dit TV. Via HDMI kan du nemlig tilslutte dit TV i optimal digital lydkvalitet og styre lydstyrken fra din eksisterende TV-fjernbetjening. POWERNODE EDGE tænder og slukker automatisk sammen med TV’et, så du overhovedet ikke behøver at spekulere over betjeningen eller elregningen til daglig. Du skal bare nyde den fantastiske lyd.

Hvis du vil have musik i flere rum, supplerer du bare med et andet Bluesound-produkt, for eksempel en trådløs PULSE M eller PULSE FLEX 2i højtaler til det lille rum eller en PULSE 2i til det større. Det er så nemt, at hele familien kan finde ud af det, og i løbet af ingen tid kan du få musikken ud i alle hjørner af dit hjem. Men pas på – når du først har prøvet det, er der ingen vej tilbage!

DALI SPEKTOR 1 – prisvenlig og kompakt højtaler med overbevisende hi-fi-kvaliteter

DALI SPEKTOR 1 er en velspillende og seriøst konstrueret kompakthøjtaler, som for små penge kan give dig musik eller filmlyd i flot kvalitet. Lydbilledet er musikalsk, detaljeret og sammenhængende, og alle slags musik og filmlyd formidles med klarhed og finesse. Du kan mageligt have SPEKTOR 1 stående i en reol eller på en hylde, men du kan også vælge at hænge den på væggen ved hjælp af det medfølgende vægbeslag.

Hvis SPEKTOR 1 ikke er det helt optimale højtalervalg til netop din smag eller dit behov, hjælper HiFi Klubben dig gerne med at finde et godt alternativ. Vi har markedets største udvalg af kvalitetshøjtalere i alle størrelser og prisklasser.

Systemet indeholder:

Her starter ægte hi-fi-lyd. Superkompakt model, som tager sig godt af din musik eller filmlyd, uden at det koster mere end nødvendigt.
Antal / 1 par
Forventes på lager 2. september 2024 Forventes på lager 2. september 2024
Pris1.798,-
Superkompakt og letbetjent streaming musikanlæg med krystalklar hi-fi til trådløs musik og TV-lyd. Tilføj højtalere efter dit eget valg.
Antal / 1 stk
På lager. Leveringstid 1-2 hverdage På lager. Leveringstid 1-2 hverdage
Pris4.999,-

HiFi Klubbens
Ekspertvurdering

Fordele

 • Superkompakt og elegant design
 • Krystalklar lydkvalitet til trådløs musik i stereo
 • Spiller streamingtjenester, internetradio og din egen musiksamling med fuld app-kontrol fra din telefon
 • Apple AirPlay 2 og Bluetooth med aptX HD og tovejs-funktion til trådløse høretelefoner
 • Supernem kontrol af TV-lyd via din eksisterende TV-fjernbetjening
 • Nem udbygning til multirum med trådløse Bluesound-højtalere

Begrænsninger

 • Nogle anlæg i fuld størrelse kan have endnu flere tilslutningsmuligheder og højere råstyrke
 • Nogle alternativer understøtter endnu flere streamingtjenester

Tilbehør til Bluesound POWERNODE EDGE (N230) + Spektor 1

Anbefalede produkter