Gå til indhold
Kompakt højtaler – Aktive

DALI OBERON 1 C + Subwoofer - 2.1

17.695,-System
På lager. Leveringstid 1-2 hverdagePå lager. Leveringstid 1-2 hverdage
  -
Kompakt og brugervenligt trådløst EQUI højtalersystem med suveræn hi-fi-lydkvalitet og råstyrke. Inkl. bomstærk 12” subwoofer!
Læs mere om produktet

Læs mere:

Beskrivelse

DALI OBERON 1 C + SOUND HUB COMPACT + WSR + SUB E-12 F – kompakt og bomstærkt trådløst EQUI højtalersystem med suveræn hi-fi-lyd og råstyrke i spandevis

 • Trådløse EQUI kompakthøjtalere
 • Bomstærk 12” subwoofer med trådløs tilslutning
 • Suverænt ren og dynamisk hi-fi-lyd, også i større rum
 • Supernem opsætning og betjening inkl. indbygget Bluetooth til trådløs musik
 • Højkvalitets digital TV-lyd via HDMI, inkl. auto tænd/sluk og lydstyrkekontrol fra din TV-fjernbetjening

DALI OBERON 1 C + SOUND HUB COMPACT + WSR + SUB E-12 F er et kompakt trådløst EQUI højtalersystem med lydkvalitet og råstyrke på et niveau, du skal opleve for at tro på det. Du får alle de lækre musikoplevelser, som du kender og elsker fra et stort traditionelt hi-fi-anlæg, men uden den store forstærker, de store gulvhøjtalere og de tykke højtalerkabler, som normalt følger med. Forstærkerne er nemlig indbygget i de trådløse højtalere, og via den trådløse adapter bliver selv subwooferen trådløs!

Når du som her tilføjer en bomstærk 12” subwoofer til de kompakte OBERON 1 C højtalere, får du massive kræfter til de dybeste toner selv i en stor stue, og din oplevelse bliver meget sjovere, uanset om der står musik eller filmlyd på menuen. Så kan du nemlig mærke musikken og filmeksplosionerne i hele kroppen, og hvis du skal have dine gæster ud på dansegulvet til næste fest, klarer du også det i overlegen stil.

Dette unikke system giver dig kort sagt en fabelagtig full-range hi-fi-lyd, samtidig med at du får masser af trådløse bekvemmeligheder, som både du selv og din boligindretning vil sætte pris på. Prøv bare at finde bedre lyd til prisen – du kommer til at lede længe!

Perfekt til trådløs TV-lyd i ægte hi-fi kvalitet

Du får Bluetooth til trådløs musik direkte fra smartphone m.m., og med auto-tænd på alle indgange går det som en leg at høre musik. Men det stopper ikke her. Via den smarte SOUND HUB COMPACT får du digital HDMI-tilslutning til dit TV inkl. Audio Return Channel (ARC), og det giver dig helt nye og lækre muligheder. Så kan du nemlig styre lydstyrken fra din eksisterende TV-fjernbetjening, og det hele tænder og slukker automatisk, så du kun skal koncentrere dig om at nyde den gode lyd.

Du kan gemme SOUND HUB COMPACT bag en låge i et hi-fi-møbel eller endda fladt bag dit TV, hvis du har lidt luft på bagsiden. I så fald kan du udnytte det integrerede nøglehuls-beslag.

OBS: Hvis du vil have indbygget Bluesound musikstreaming eller mulighed for at udbygge til trådløs surround, skal du vælge en EQUI kombination med den mere avancerede SOUND HUB.

DALI EQUI – ægte trådløs hi-fi for alle

DALI EQUI er en familie af trådløse, aktive hi-fi-højtalere og tilbehør, som giver dig utallige muligheder for at opbygge præcis det trådløse hi-fi-anlæg, som passer til dit behov. Og alle EQUI produkter er fuldt kompatible med hinanden, så du kan gøre det i det tempo, der passer dig og din pengepung.

Alle kombinationer giver dig trådløs stereolyd i ægte hi-fi-kvalitet, mulighed for trådløse subwoofere, tilslutning til separate lydkilder (musikstreamer m.m.) samt Bluetooth til trådløs musik direkte fra din telefon. Herudover skal du bare beslutte, hvor meget lyd og hvor mange funktioner, du har brug for, og om du har planer om at opgradere dit system senere, for eksempel med indbygget musikstreaming eller ægte trådløs surround.

DALI EQUI tilbyder en rigtig hi-fi-løsning for ALLE – inklusive for dig, der ikke har lyst til et komplet anlæg med alle kabler og dimser, men stadig gerne vil have suveræn lydkvalitet. Alt det bedste fra det traditionelle og det trådløse hi-fi-univers samlet i ét system!

Systemet indeholder:

Få din stue fyldt op med overraskende stor baslyd fra forholdsvis lille kabinet. Den digitale forstærker gør dette muligt. Flere farver.
Antal / 1 stk
På lager. Leveringstid 1-2 hverdage På lager. Leveringstid 1-2 hverdage
Pris6.299,-
Kompakt kontrolboks til dit trådløse EQUI højtalersystem. Tilslut musik og HDMI TV-lyd, og send alt videre til højtalerne i HD-kvalitet.
Antal / 1 stk
På lager. Leveringstid 1-2 hverdage På lager. Leveringstid 1-2 hverdage
Pris2.199,-
Ægte trådløs hi-fi behøver hverken at være stort, svært eller dyrt. Disse kompakte højtalere er klar til at levere vellyd til både musik og TV.
Antal / 1 Sæt
På lager. Leveringstid 1-2 hverdage På lager. Leveringstid 1-2 hverdage
Pris7.998,-
Fuldend dit trådløse DALI EQUI system med en god subwoofer. Denne trådløse adapter kan tilsluttes alle aktive subwoofere, så du slipper for kablet.
Antal / 1 stk
På lager. Leveringstid 1-2 hverdage På lager. Leveringstid 1-2 hverdage
Pris1.199,-

HiFi Klubbens
Ekspertvurdering

Fordele

 • Trådløse EQUI kompakthøjtalere
 • Bomstærk 12” subwoofer med trådløs tilslutning via WSR adapter
 • Suverænt ren og dynamisk hi-fi-lyd, også i større rum
 • Indbygget Bluetooth 5.0 til trådløs musik direkte fra telefon, tablet, PC/Mac m.m.
 • Supernem opsætning og betjening
 • Højkvalitets digital TV-lyd via HDMI, inkl. auto tænd/sluk og volumenkontrol fra din eksisterende TV-fjernbetjening
 • Tilslutninger til både analoge og digitale lydkilder
 • Bluetooth-baseret fjernbetjening medfølger

Begrænsninger

 • Ikke indbyggede musiktjenester eller internetradio
 • Udvidelse til Bluesound musikstreaming eller trådløs surround kræver den større SOUND HUB
 • Ikke indbygget RIAA-forstærker til pladespiller

Anbefalede produkter