Gå til indhold
Kompakt højtaler – Aktive

DALI Oberon 1 C + Soundhub Compact

10.197,-System
På lager. Leveringstid 1-2 hverdagePå lager. Leveringstid 1-2 hverdage
  -
Trådløst og kompakt EQUI højtalersystem med fed hi-fi-lyd og utallige muligheder, inklusive smart TV-lyd med kontrol fra din TV-fjernbetjening.
Læs mere om produktet

Læs mere:

Beskrivelse

DALI OBERON 1 C + SOUND HUB COMPACT – kompakt trådløst EQUI hi-fi højtalersystem med masser af muligheder til musik og TV-lyd

 • Trådløse EQUI kompakthøjtalere med indbyggede forstærkere
 • Imponerende ren og dynamisk lyd for størrelsen
 • Supernem opsætning og betjening
 • Højkvalitets digital TV-lyd via HDMI, inkl. auto tænd/sluk og volumenkontrol fra din eksisterende TV-fjernbetjening
 • Indbygget Bluetooth 5.0 til trådløs musik direkte fra telefon, tablet, PC/Mac m.m.

DALI OBERON 1 C + SOUND HUB COMPACT – kompakt trådløst EQUI hi-fi højtalersystem med masser af muligheder til musik og TV-lyd

DALI OBERON 1 C og SOUND HUB COMPACT er et kompakt trådløst EQUI højtalersystem, som vil give dig de lækre musikoplevelser, du kender og elsker fra et traditionelt hi-fi-anlæg. Bare uden den store forstærker og de tykke højtalerkabler, som normalt følger med. Forstærkerne er nemlig indbygget i de trådløse højtalere!

Perfekt til trådløs TV-lyd og musik i ægte hi-fi kvalitet

Du får Bluetooth til trådløs musik direkte fra smartphone m.m., og med auto-tænd på alle indgange går det som en leg at høre musik. Men det stopper ikke her. Via den smarte SOUND HUB COMPACT får du digital HDMI-tilslutning til dit TV inkl. Audio Return Channel (ARC), og det giver dig helt nye og lækre muligheder. Så kan du nemlig styre lydstyrken fra din eksisterende TV-fjernbetjening, og det hele tænder og slukker automatisk, så du kun skal koncentrere dig om at nyde den gode lyd.

Du kan gemme SOUND HUB COMPACT bag en låge i et hi-fi-møbel eller endda fladt bag dit TV, hvis du har lidt luft på bagsiden. I så fald kan du udnytte det integrerede nøglehuls-beslag. Hvis du sætter pris på seriøst god lyd, høj brugervenlighed og elegant indretning, er OBERON 1 C + SOUND HUB COMPACT svaret på dine bønner.

OBS: Hvis du vil have indbygget Bluesound musikstreaming eller mulighed for at udbygge til trådløs surround, skal du vælge en EQUI kombination med den mere avancerede SOUND HUB.

DALI EQUI – ægte trådløs hi-fi for alle

DALI EQUI er en familie af trådløse, aktive hi-fi-højtalere og tilbehør, som giver dig utallige muligheder for at opbygge præcis det trådløse hi-fi-anlæg, som passer til dit behov. Og alle EQUI produkter er fuldt kompatible med hinanden, så du kan gøre det i det tempo, der passer dig og din pengepung.

Alle kombinationer giver dig trådløs stereolyd i ægte hi-fi-kvalitet, mulighed for trådløse subwoofere, tilslutning til separate lydkilder (musikstreamer m.m.) samt Bluetooth til trådløs musik direkte fra din telefon. Herudover skal du bare beslutte, hvor meget lyd og hvor mange funktioner, du har brug for, og om du har planer om at opgradere dit system senere, for eksempel med indbygget musikstreaming eller ægte trådløs surround.

DALI EQUI tilbyder en rigtig hi-fi-løsning for ALLE – inklusive for dig, der ikke har lyst til et komplet anlæg med alle kabler og dimser, men stadig gerne vil have suveræn lydkvalitet. Alt det bedste fra det traditionelle og det trådløse hi-fi-univers samlet i ét system!

Systemet indeholder:

Kompakt kontrolboks til dit trådløse EQUI højtalersystem. Tilslut musik og HDMI TV-lyd, og send alt videre til højtalerne i HD-kvalitet.
Antal / 1 stk
På lager. Leveringstid 1-2 hverdage På lager. Leveringstid 1-2 hverdage
Pris2.199,-
Ægte trådløs hi-fi behøver hverken at være stort, svært eller dyrt. Disse kompakte højtalere er klar til at levere vellyd til både musik og TV.
Antal / 1 Sæt
På lager. Leveringstid 1-2 hverdage På lager. Leveringstid 1-2 hverdage
Pris7.998,-

HiFi Klubbens
Ekspertvurdering

Fordele

 • Trådløse EQUI kompakthøjtalere
 • Indbyggede forstærkere i hver højtaler
 • Imponerende ren og dynamisk lyd for størrelsen
 • Supernem opsætning og betjening
 • Højkvalitets digital TV-lyd via HDMI, inkl. auto tænd/sluk og volumenkontrol fra din eksisterende TV-fjernbetjening
 • Indbygget Bluetooth 5.0 til trådløs musik direkte fra telefon, tablet, PC/Mac m.m.
 • Trådløs signaloverførsel i 24-bit HD-kvalitet mellem SOUND HUB COMPACT og højtalere
 • Tilslutninger til både analoge og digitale lydkilder
 • Bluetooth-baseret fjernbetjening medfølger

Begrænsninger

 • Ikke indbyggede musiktjenester eller internetradio
 • Udvidelse til Bluesound musikstreaming eller trådløs surround kræver den større SOUND HUB
 • Trådløs forbindelse til subwoofere kræver DALI WSR adapter
 • Ikke indbygget RIAA-forstærker til pladespiller

Tilbehør til DALI Oberon 1 C + Soundhub Compact

Anbefalede produkter