Gå til indhold
Stereosystem

Sonos Amp + DALI OBERON ON-WALL

9.787,-System
Forventes på lager 1. august 2024
  -
Smart trådløst musikanlæg med streaming, multirum, nem TV-lyd og flade hi-fi højtalere, som hænger perfekt på væggen ved siden af dit TV.
Læs mere om produktet

Læs mere:

Beskrivelse

Sonos Amp + DALI OBERON ON-WALL – smart trådløst musikanlæg med streaming, stemmestyring, multirum og supernem TV-lyd

 • Alt hvad du behøver for at spille musik fra streamingtjenester, internetradio m.m. i flot hi-fi-stereo
 • Flade hi-fi højtalere til vægmontering, f.eks. ved siden af TV (integreret vægbeslag)
 • Trådløs app-kontrol fra din smartphone eller tablet (iOS/Android)
 • Kan udbygges til nem trådløs musik i hele dit hjem
 • Supernem TV-lyd med kontrol fra din eksisterende TV-fjernbetjening

Sonos Amp + DALI OBERON ON-WALL er et kompakt og køreklart musikanlæg, som giver dig lydkvaliteten fra et rigtigt hi-fi system plus alle de smarte trådløse streaming-muligheder inkl. fuld kontrol fra din smartphone. 2 x 125 watt og et par kompakte flade hi-fi højtalere giver dig en musikoplevelse, som spiller små trådløse højtalere ned under gulvbrædderne.

OBERON ON-WALL er oplagt at placere ved siden af dit TV, og her kan du få virkelig flot tokanals hi-fi-lyd både til musik og film. Højtaleren er lige til at hænge op på væggen via det integrerede vægbeslag, og finishen er af høj klasse med elegant afrundet stoffront.

Alverdens streaming musik og smart TV-lyd

Med Sonos Amp kan du streame uendelige mængder af musik fra markedets største liste af indbyggede streamingtjenester, for eksempel Spotify, TIDAL, Deezer, YouSee Musik og mange flere. Du kan også lytte til titusindvis af radiokanaler på internettet og afspille dit eget musikbibliotek fra computeren.

Via HDMI kan du tilslutte dit TV, få optimal digital lydkvalitet og samtidig styre lydstyrken fra din eksisterende TV-fjernbetjening. Amp tænder og slukker automatisk sammen med TV’et, så til daglig skal du ikke gøre andet end at læne dig tilbage i sofaen og nyde den lækre hi-fi-lyd fra dit TV.

Nem trådløs musik i hele dit hjem

Hvis du vil have musik i flere rum, supplerer du bare med et andet medlem af Sonos-familien, for eksempel en trådløs Sonos One-højtaler til det lille rum eller en Sonos Five til det større. Det er så nemt, at hele familien lynhurtigt lærer at bruge det, og i løbet af ingen tid kan du få musikken ud i alle hjørner af dit hjem. Men pas på – når du først har prøvet det, er der ingen vej tilbage!

Hvis DALI OBERON ON-WALL ikke er det helt optimale højtalervalg til netop din smag eller dit behov, hjælper HiFi Klubben dig gerne med at finde et godt alternativ. Vi har markedets største udvalg af kvalitetshøjtalere i alle størrelser og prisklasser.

Systemet indeholder:

Fladt og diskret design lige til væggen, men stadig med overbevisende hi-fi-lyd. En alsidig kvalitetshøjtaler til både hjemmebio og musik.
Antal / 1 par
Forventes på lager 1. august 2024 Forventes på lager 1. august 2024
Pris3.998,-
Amp er et stærkt trådløst musikanlæg med streaming, stemmestyring, multirum og fed TV-lyd via HDMI. Hvad behøver du mere?
Antal / 1 stk
På lager. Leveringstid 1-2 hverdage På lager. Leveringstid 1-2 hverdage
Pris5.789,-

HiFi Klubbens
Ekspertvurdering

Fordele

 • Kraftig indbygget 2 x 125 watt stereoforstærker
 • Flade kompakte hi-fi-højtalere perfekte til vægmontering, f.eks. ved siden af TV
 • Integreret nøglehuls-vægbeslag
 • Lækker trådløs app-kontrol
 • Nem TV-lyd med kontrol fra din eksisterende TV-fjernbetjening
 • Forberedt for Google Assistant, Alexa og Siri stemmestyring (kræver smarthøjtaler)
 • Fuld integration af streamingtjenesterne TIDAL, Spotify, YouSee Musik, Apple Music, Deezer, Napster og mange flere
 • Fuld trådløs integration med resten af Sonos-systemet

Begrænsninger

 • Mangler den dybeste bas
 • Ikke indbygget Bluetooth
 • Ikke tilslutning for høretelefoner
 • Ikke dedikeret pladespillerindgang

Anbefalede produkter