Gå til indhold
Stereosystem

NAD C 389 + Vestlyd V15C

26.397,-System
På lager. Leveringstid 1-2 hverdagePå lager. Leveringstid 1-2 hverdage
  -
Nyd fornemmelsen af en livekoncert hjemme i din egen stue med 2 x 130 watt og to voldsomme 15” enheder, der går lige i mellemgulvet.
Læs mere om produktet

Læs mere:

Beskrivelse

NAD C 389 + Vestlyd V15C – tungt og råstærkt musikanlæg med 15” bas, 2 x 130 watt og massiv lyd

 • Kan spille tordnende højt selv i store rum med 15” bas
 • Ekstremt dynamisk, musikalsk og realistisk lyd med masser af detaljer
 • To pladser til MDC2 udvidelsesmoduler, f.eks. Bluesound musikstreaming/multirum med Dirac rumkorrektion
 • Tovejs Bluetooth-funktion til trådløse høretelefoner
 • Specialdesignet gulvstander fås som ekstratilbehør.

NAD C 389 og Vestlyd V15C højtalerne er et tungt, traditionelt og bomstærkt stereoanlæg, som kan give dig følelsen fra en fed livekoncert hjemme i din egen stue. De råstærke 2 x 130 watt kan i bedste NAD-tradition drive de voldsomme 15” højtalere til ekstreme lydtryk, og du får samtidig alle de muligheder, du kan ønske dig til både digital og analog musik, inklusive 24-bit HD-lyd og mulighed for opgradering med NAD’s geniale MDC2-moduler.

Vestlyd kalder selv deres højtalere for ”powermonitors”, og du vil hurtigt finde ud af hvorfor, når du skruer op for musikken. Uanset om du spiller hip hop, elektronisk, rå guitar, klassisk eller big band musik, så får du en dynamik, der bare siger KAPOW ud i rummet omkring dig. Lyden bliver mejslet ud, med en punch og styrke, som kan mærkes. Men også med en klarhed i detaljerne, der får alting til at fremstå i luften lige foran dig. Det her er på samme tid sjov og seriøs hi-fi, og du kan roligt forberede dig på en solid gang gåsehud, når du mærker din yndlingssang banke mod dit mellemgulv.

Udbyg med Bluesound og nyd alverdens trådløse musik

Bluesound er anerkendt som et af markedets allerbedste trådløse musiksystemer til streaming og multirum, og det kræver kun en skruetrækker og et par minutter at bygge BluOS-udvidelsesmodulet ind i din C 389. Så er du klar til at streame uendelige mængder af musik fra TIDAL, Spotify Connect, Deezer og andre musiktjenester, og du kan udbygge med trådløse Bluesound højtalere i alle rum i dit hjem. Dirac rumkorrektion og mulighed for stemmestyring følger med i købet.

Vestlyd V15C – unik 15” powermonitor med massive kræfter og flotte hi-fi-kvaliteter

Vestlyd V15C er en stor og kompromisløs gulvhøjtaler, som kan få væggene til at ryste hjemme i din stue og give dig det fysiske tryk i brystet, som du kender og elsker fra en rigtig livekoncert. Med sin massive 15” coaxial-enhed og store kabinet er den klar til at levere et tordnende lydtryk, men den spiller samtidig imponerende rent og velopløst for en højtaler af denne type, selv ved moderate lydstyrker. Specialdesignet gulvstander fås som ekstratilbehør.

Hvis V15C ikke er det helt optimale højtalervalg til netop din smag eller dit behov, hjælper HiFi Klubben dig gerne med at finde et godt alternativ. Vi har markedets største udvalg af kvalitetshøjtalere i alle størrelser og prisklasser.

Systemet indeholder:

Full-size stereoforstærker, som sender dig i lydhimlen med 2 x 130 watt, fremragende lyd og utallige muligheder til både digital og analog musik.
Antal / 1 stk
På lager. Leveringstid 1-2 hverdage På lager. Leveringstid 1-2 hverdage
Pris13.399,-
Flyt livekoncerten hjem i din egen stue. Denne unikke 15” powermonitor går lige i øret, hjertet og mellemgulvet på én gang. Skal opleves!
Antal / 1 par
På lager. Leveringstid 1-2 hverdage På lager. Leveringstid 1-2 hverdage
Pris12.998,-

HiFi Klubbens
Ekspertvurdering

Fordele

 • Kan spille tordnende højt selv i store rum med 15” bas
 • Ekstremt dynamisk, musikalsk og realistisk lyd med masser af detaljer
 • Tovejs Bluetooth-funktion til trådløse høretelefoner
 • Supernem kontrol af TV-lyd via din eksisterende TV-fjernbetjening
 • To pladser til MDC2 udvidelsesmoduler, f.eks. Bluesound musikstreaming/multirum med Dirac rumkorrektion
 • Specialdesignet gulvstander fås som ekstratilbehør.

Begrænsninger

 • Bluesound, rumkorrektion, app-kontrol og stemmestyring kræver BluOS-modul (ekstratilbehør)
 • Ikke albumvisning på frontdisplay
 • Nogle alternativer har endnu mere detaljeret lydbillede

Anbefalede produkter