Gå til indhold
Hjemmebio-system

Denon 700-Series surround 5.1

71.493,-System
Forventes på lager 31. august 2024
  -
Eksklusiv og avanceret 5.1-kanals 8K-hjemmebiograf, som kan fylde selv en større stue med lyd i suveræn kvalitet. Flot finish i lak eller ægte træ.
Læs mere om produktet

Læs mere:

Beskrivelse

Denon AVC-X3800H + Bowers & Wilkins 700 Series S3 5.1 – eksklusiv, avanceret og komplet 5.1-kanals hjemmebiograf

 • 9.2-kanals forstærkerdel med 105 hi-fi-watt
 • Dolby Atmos, Auro 3D og DTS:X
 • Meget flotte allround-kvaliteter til både musik og filmlyd, også i større stuer
 • Indbygget HEOS multirum, internetradio, AirPlay 2 og tovejs Bluetooth
 • Eksklusiv finish i lak eller ægte træfiner

AVC-X3800H + 700 Series S3 5.1 er et eksklusivt og avanceret hjemmebiosystem med kræfter og funktioner til at give dig en oplevelse i den helt fornemme klasse, uanset om der står hjemmebio, musik eller gaming på menuen. Receiveren yder hele 105 hi-fi-watt, hvilket er mere end rigeligt til at få alle kvaliteterne frem i de eksklusive B&W højtalere, uanset om du spiller i en stor eller lille stue. Du er også helt klar til at udnytte de nyeste formater til film og gaming, inkl. 8K.

Med hele 9 forstærkerkanaler samt mulighed for at tilslutte 2 subwoofere er du klar til at udbygge dit 5.1-kanals system til en rigtig Dolby Atmos hjemmebiograf med højdehøjtalere, hvis lysten skulle melde sig senere. Du kan også bruge de ekstra kanaler til at tilføje surround-sidehøjtalere. AVC-X3800H er en receiver, du kan vokse med – og du vokser ikke fra den foreløbig!

Perfekt matchet til hinanden og til hjemmebiografen

700 S3-serien fra Bowers & Wilkins giver dig en gennemført eksklusiv oplevelse i din surround-hjemmebiograf. Frontkanalerne klares af de slanke og elegante 704 S3 gulvhøjtalere, som præsterer et rent, dynamisk og velopløst lydbillede selv i store stuer. De kompakte 707 S3 tager sig af bagkanalerne, og centerhøjtaleren HTM72 S3 sørger for krystalklar dialog og overbevisende effekter i din filmlyd. Den er designet til at passe til et rum i et standard hi-fi-møbel.

Den avancerede DB4S subwoofer er bestykket med en ultrastærk 10” Aerofoil-enhed og en indbygget Klasse D-forstærker, som yder massive 1000 watt. Den er garant for eksplosiv action i din 700 S3-serie hjemmebiograf, især når den som her er kombineret med stærke gulvhøjtalere i front.

Finishen er i den eksklusive luksusklasse og vil falde naturligt ind i et stilrent boligmiljø, uanset om du vælger versionen i ægte træfiner eller elegant lak. Frontgrillerne monteres ved hjælp af magneter, så du ikke skal se på grimme monteringshuller, hvis du vælger at bruge højtalerne med frit udsyn til enhederne.

Systemet indeholder:

Bomstærk potent elegance og det perfekte supplement til et B&W 700-serie højttalersystem. Også et lækkert valg til andre højkvalitets systemer.
Antal / 1 stk
Forventes på lager 31. august 2024 Forventes på lager 31. august 2024
Pris16.499,-
Centerhøjtaleren, der sætter prikken over i’et i din kompakte 700-serie hjemmebiograf. Lækker finish, passer til standard hi-fi-møbler.
Antal / 1 stk
Ukendt leveringstid Ukendt leveringstid
Pris8.999,-
Superslank, elegant og særdeles velspillende gulvmodel til dig, der vil have den helt autentiske hi-fi-oplevelse uden at fylde stuen med højtalere.
Antal / 1 par
På lager. Leveringstid 1-2 hverdage På lager. Leveringstid 1-2 hverdage
Pris25.998,-
Superlækker kompaktmodel, som vil få smilet frem hos kræsne musik- og hjemmebio-entusiaster. Se den, og hør den – så ved du hvorfor!
Antal / 1 par
På lager. Leveringstid 1-2 hverdage På lager. Leveringstid 1-2 hverdage
Pris10.998,-
9.4 kanaler, 105 hi-fi-watt, 6 x HDMI 2.1/8K, Auro 3D, 4 x subwoofer-ud og HEOS multirum. En avanceret og bomstærk receiver, du kan vokse med.
Antal / 1 stk
På lager. Leveringstid 1-2 hverdage På lager. Leveringstid 1-2 hverdage
Pris8.999,-

HiFi Klubbens
Ekspertvurdering

Fordele

 • 9.2-kanals forstærkerdel med 105 hi-fi-watt
 • Dolby Atmos, Auro 3D og DTS:X
 • Slanke og elegante gulvhøjtalere
 • Meget flotte allround-kvaliteter til både musik og filmlyd, også i større stuer
 • Indbygget HEOS multirum, internetradio, AirPlay 2 og tovejs Bluetooth
 • 6 x HDMI 2.1/8K, eARC og understøttelse af avancerede formater til både film og gaming
 • Kompakte baghøjtalere
 • Eksklusiv finish i lak eller ægte træfiner

Begrænsninger

 • Ikke finish i ægte aluminium
 • Ikke 32-bit signalbehandling
 • Ikke indbygget DAB/FM-radio
 • Ikke diskant i separat Nautilus-hus
 • Ikke helt så meget råstyrke som de større 700 Series S3 gulvmodeller