Gå til indhold
Stereosystem

Bluesound POWERNODE (N330) + BW 707 S3

17.797,-System
Før 18.497,-Spar 700,-
Forventes på lager 28. juni 2024
  -
Streaming musikanlægget, der kan det hele. Suveræn hi-fi-lyd, geniale muligheder til både musik og TV-lyd plus superlækre kompakthøjtalere.
Læs mere om produktet

Læs mere:

Beskrivelse

Bluesound POWERNODE (N330) + B&W 707 S3 – kompakt og eksklusivt streaming musikanlæg med suveræn lydkvalitet og multirum

 • Suveræn hi-fi-lydkvalitet til både musik og TV-lyd
 • Mulighed for trådløse surround-baghøjtalere
 • Supernem kontrol af TV-lyd via din eksisterende TV-fjernbetjening
 • Mange streamingtjenester (TIDAL, Spotify Connect, Deezer, Qobuz, Roon Ready, internetradio m.fl.)
 • Nem opsætning, inkl. multirum med brugervenlig app-kontrol

Bluesound POWERNODE er et suverænt trådløst musikanlæg, som i ét kompakt apparat giver dig alt det, du har drømt om til din musik og TV-lyd, uden at du behøver at få et stort anlæg ind i stuen. Som en ekstra bonus kan du tilføje trådløse Bluesound surround-baghøjtalere, så du kan få en lydoplevelse på et helt nyt niveau, når du ser TV og film.

Du kan streame uendelige mængder af musik fra TIDAL, Spotify Connect, Deezer og andre musiktjenester, og du kan spille alverdens lydformater – inklusive 24-bit – i uovertruffen kvalitet. Indbygget internetradio finder du naturligvis også, og med den smarte tovejs Bluetooth-funktion kan du også spille musik på trådløse høretelefoner. Du styrer hele dynen trådløst fra din smartphone/tablet via den smarte BluOS-app.

Genialt til TV-lyd og multirum

Bluesound har gjort det utrolig nemt at få superlyd fra dit TV. POWERNODE har nemlig HDMI-tilslutning, så lydstyrke m.m. kan styres via din eksisterende TV-fjernbetjening. Bare tilslut TV’et med et HDMI-kabel én gang for alle – så har du TV-lyd i topkvalitet på anlægget. POWERNODE tænder og slukker selvfølgelig automatisk, både sammen med dit TV og de andre indgange inkl. Bluetooth og optisk.

Hvis du vil have musik i flere rum, supplerer du bare med trådløse Bluesound højtalere, for eksempel PULSE FLEX-højtaler til det lille rum eller PULSE2 til det større. Det er så nemt, at hele familien kan finde ud af det, og i løbet af ingen tid kan du få musikken ud i alle hjørner af dit hjem. Men pas på – når du først har prøvet det, er der ingen vej tilbage!

B&W 707 S3 – superkompakt højtaler med overbevisende hi-fi-kvaliteter

Bowers & Wilkins 707 S2 er 700-seriens lillebror. En superkompakt sprudlende kvalitetsbombe med masser af indbyggede hi-fi-kvaliteter. Her får du både avanceret teknik og lækkert design – ren fryd både for øjne og ører. Fås med finish i sort højglans, mat hvid eller træ.

Systemet indeholder:

Streaming musikanlægget, der kan det hele – og gør det bedre end alle andre! Suveræn hi-fi-lyd og geniale muligheder til både musik og TV-lyd.
Antal / 1 stk
På lager. Leveringstid 1-2 hverdage På lager. Leveringstid 1-2 hverdage
Pris7.499,-
Superlækker kompaktmodel, som vil få smilet frem hos kræsne musik- og hjemmebio-entusiaster. Se den, og hør den – så ved du hvorfor!
Antal / 1 par
Forventes på lager 28. juni 2024 Forventes på lager 28. juni 2024
Pris10.998,-

HiFi Klubbens
Ekspertvurdering

Fordele

 • Indbygget 2 x 80 watt stereoforstærker med suveræn hi-fi-lydkvalitet
 • Mulighed for trådløse surround-baghøjtalere
 • Nem opsætning og brugervenlig app-kontrol
 • Touchpanel i glas på topplade til grundlæggende betjening
 • TV-lyd kan styres fra din eksisterende TV-fjernbetjening (HDMI-CEC)
 • Apple AirPlay 2 og Bluetooth med tovejs-funktion til trådløse høretelefoner
 • Mange streamingtjenester (TIDAL, Spotify Connect, Deezer, Qobuz, Roon Ready, internetradio m.fl.)
 • Fuld trådløs integration med Bluesound multirums-systemet
 • Eksklusive kompakthøjtalere med flot finish

Begrænsninger

 • Ikke indbygget RIAA-forstærker til pladespiller
 • Nogle anlæg i fuld størrelse kan have endnu flere tilslutningsmuligheder og højere råstyrke
 • Nogle alternativer understøtter endnu flere streamingtjenester

Tilbehør til Bluesound POWERNODE (N330) + BW 707 S3

Anbefalede produkter