Gå til indhold
Stereosystem

Sonos AMP + OBERON 1

8.288,-System
Før 8.787,-Spar 499,-
På lager. Leveringstid 1-2 hverdagePå lager. Leveringstid 1-2 hverdage
  -
Brugervenligt trådløst musikanlæg med streaming, multirum, supernem TV-lyd og fed stereo fra de kompakte højtalere. Smart og elegant hi-fi.
Læs mere om produktet

Læs mere:

Beskrivelse

Sonos Amp + DALI OBERON 1 – smart trådløst musikanlæg med streaming, stemmestyring, multirum og supernem TV-lyd

 • Alt hvad du behøver for at spille musik fra streamingtjenester, internetradio eller din egen samling
 • Trådløs app-kontrol fra din smartphone eller tablet (iOS/Android)
 • Kraftig indbygget forstærker og kompakte hi-fi højtalere for flot lyd i ægte stereo
 • Kan udbygges til nem trådløs musik i hele dit hjem
 • Supernem TV-lyd med kontrol fra din eksisterende TV-fjernbetjening

Sonos Amp + DALI OBERON 1 er et kompakt og køreklart musikanlæg, som giver dig lydkvaliteten fra et rigtigt hi-fi system plus alle de smarte trådløse streaming-muligheder inkl. fuld kontrol fra din smartphone. 2 x 125 watt og et par seriøse kompakte hi-fi højtalere giver dig en musikoplevelse, som spiller små trådløse højtalere ned under gulvbrædderne.

Alverdens streaming musik og smart TV-lyd

Med Sonos Amp kan du streame uendelige mængder af musik fra markedets største liste af indbyggede streamingtjenester, for eksempel Spotify, TIDAL, Deezer, YouSee Musik og mange flere. Du kan også lytte til titusindvis af radiokanaler på internettet og afspille dit eget musikbibliotek fra computeren.

Via HDMI kan du tilslutte dit TV, få optimal digital lydkvalitet og samtidig styre lydstyrken fra din eksisterende TV-fjernbetjening. Amp tænder og slukker automatisk sammen med TV’et, så til daglig skal du ikke gøre andet end at læne dig tilbage i sofaen og nyde den lækre hi-fi-lyd fra dit TV.

Nem trådløs musik i hele dit hjem

Hvis du vil have musik i flere rum, supplerer du bare med et andet medlem af Sonos-familien, for eksempel en trådløs Sonos One-højtaler til det lille rum, en Sonos Five til det større plus en Beam eller Arc soundbar til dit TV. Det er så nemt, at hele familien lynhurtigt lærer at bruge det, og i løbet af ingen tid kan du få musikken ud i alle hjørner af dit hjem. Men pas på – når du først har prøvet det, er der ingen vej tilbage!

DALI OBERON 1 – stilren kompakthøjtaler med avanceret teknik og flot hi-fi-lyd

OBERON 1 er den mindste model i OBERON-serien, og den er lige til at placere på en hylde eller på væggen via det integrerede vægbeslag. Her får du stor lyd uden store højtalere, og med DALIs unikke SMC-magnetsystem og en ultra-letvægts softdome-diskant præsterer OBERON 1 et klart, dynamisk og velopløst lydbillede, som får alle slags musik og filmlyd til at præsentere sig flot i et mindre rum.

Hvis OBERON 1 ikke er det helt optimale højtalervalg til netop din smag eller dit behov, hjælper HiFi Klubben dig gerne med at finde et godt alternativ. Vi har markedets største udvalg af kvalitetshøjtalere i alle størrelser og prisklasser.

Systemet indeholder:

OBERON-seriens ultrakompakte lillebror giver dig masser af imponerende hi-fi-lyd og fylder næsten intet. Både til væg, reol og stander.
Antal / 1 par
På lager. Leveringstid 1-2 hverdage På lager. Leveringstid 1-2 hverdage
Pris2.998,-
Amp er et stærkt trådløst musikanlæg med streaming, stemmestyring, multirum og fed TV-lyd via HDMI. Hvad behøver du mere?
Antal / 1 stk
På lager. Leveringstid 1-2 hverdage På lager. Leveringstid 1-2 hverdage
Pris5.789,-

HiFi Klubbens
Ekspertvurdering

Fordele

 • Kraftig indbygget 2 x 125 watt stereoforstærker
 • Kompakte højtalere med flot hi-fi-lyd og integreret nøglehuls-vægbeslag
 • Lækker trådløs app-kontrol
 • Nem TV-lyd med kontrol fra din eksisterende TV-fjernbetjening
 • Forberedt for Google Assistant, Alexa og Siri stemmestyring (kræver smarthøjtaler)
 • Fuld integration af streamingtjenesterne TIDAL, Spotify, YouSee Musik, Apple Music, Deezer, Napster og mange flere
 • Fuld trådløs integration med resten af Sonos-systemet

Begrænsninger

 • Mangler den dybeste bas
 • Ikke indbygget Bluetooth
 • Ikke tilslutning for høretelefoner
 • Ikke dedikeret pladespillerindgang

Anbefalede produkter