Gå til indhold
Stereosystem

NAD C700 + 606 S3

17.397,-System
På lager. Leveringstid 1-2 hverdagePå lager. Leveringstid 1-2 hverdage
  -
Lækkert kompakt design, Bluesound streaming og avanceret teknologi i spandevis. Her kan du nyde din yndlingsmusik på 1. klasse.
Læs mere om produktet

Læs mere:

Beskrivelse

NAD C700 + Bowers & Wilkins 606 S3 – kompakt streaming hi-fi musikanlæg med indbygget Bluesound multirum

 • Kompakt design inkl. lækker farveskærm med albumvisning
 • Fremragende hi-fi-lydkvalitet til trådløs musik i stereo
 • Indbygget Bluesound musikstreaming med multirum og fuld app-kontrol
 • Mange streamingtjenester (TIDAL, Spotify Connect, Deezer, Qobuz, Roon Ready, internetradio m.fl.)
 • Supernem TV-lyd med kontrol fra din eksisterende TV-fjernbetjening

NAD C700 og Bowers & Wilkins 606 S3 er et ægte hi-fi-anlæg i et kompakt, stilrent og moderne design. Her får du indbygget Bluesound musikstreaming og alt, hvad du skal bruge for at spille din favoritmusik i topkvalitet. Med sine 2 x 80 strømstærke watt kan C700 vride selv den allermindste kvalitetsdråbe ud af de kompakte Bowers & Wilkins højtalere, og du kan glæde dig til en fantastisk flot lydoplevelse, både når du lytter til musik i stereo, og når du vil nyde din TV-lyd i ægte hi-fi kvalitet.

TV-lyden klarer du som en leg med din eksisterende TV-fjernbetjening, og resten ligger lige under dine fingerspidser i Bluesound appen på din telefon. Via Bluesound får du adgang til en lang række streamingtjenester og alverdens trådløse musik på nettet. Når du får lyst til endnu mere musik – og det gør du – så kan du nemt og hurtigt udvide dit system til ægte multirum med små og store trådløse Bluesound højtalere i hele dit hjem.

Klar til alverdens trådløse musik

Du kan streame uendelige mængder af musik fra TIDAL, Spotify Connect, Deezer og andre musiktjenester, og du kan spille alverdens lydformater – inklusive 24-bit – i uovertruffen kvalitet. Du får også indbygget internetradio og Apple AirPlay 2, og med den smarte tovejs Bluetooth-funktion kan du spille musik direkte fra anlægget til et par trådløse høretelefoner.

Supernem TV-lyd

NAD har gjort det utrolig nemt at få superlyd fra dit TV. Via HDMI kan du nemlig tilslutte dit TV i optimal digital lydkvalitet og styre lydstyrken fra din eksisterende TV-fjernbetjening. C700 tænder og slukker automatisk sammen med TV’et, så du overhovedet ikke behøver at spekulere over betjeningen eller elregningen til daglig. Du skal bare nyde den fantastiske lyd.

Bowers & Wilkins 606 S3 – elegant og kompakt højtaler med overbevisende hi-fi-kvaliteter

Bowers & Wilkins 606 S3 er en avanceret kompakthøjtaler, som præsterer et imponerende åbent og tredimensionelt lydbillede. En perfekt højtalerløsning, hvis du vil have et kompakt stereo- eller hjemmebio-system med virkelig god lyd. Højtaleren kan stå i en reol, hænge på væggen eller placeres lydmæssigt optimalt på et par gode standere (ekstratilbehør). Design og finish er af høj klasse og vil falde naturligt ind i et elegantboligmiljø.

Hvis 606 S3 ikke er det helt optimale højtalervalg til netop din smag eller dit behov, hjælper HiFi Klubben dig gerne med at finde et godt alternativ. Vi har markedets største udvalg af kvalitetshøjtalere i alle størrelser og prisklasser.

Systemet indeholder:

NAD C700 er ægte hi-fi i kompakt, stilrent og moderne design. Du får alt det nødvendige til at nyde din musik – bare tilføj et par gode højtalere.
Antal / 1 stk
På lager. Leveringstid 1-2 hverdage På lager. Leveringstid 1-2 hverdage
Pris9.999,-
Vil du have stor lyd i ægte hi-fi-kvalitet uden store højtalere? Denne avancerede kompakthøjtaler løser alle opgaver i overbevisende stil.
Antal / 1 par
På lager. Leveringstid 1-2 hverdage På lager. Leveringstid 1-2 hverdage
Pris7.398,-

HiFi Klubbens
Ekspertvurdering

Fordele

 • Kompakt design inkl. lækker farveskærm med albumvisning
 • Flot finish i aluminium og glas
 • Fremragende lydkvalitet til trådløs musik i stereo
 • Indbygget Bluesound musikstreaming med multirum og fuld app-kontrol
 • Mange streamingtjenester (TIDAL, Spotify Connect, Deezer, Qobuz, Roon Ready, internetradio m.fl.)
 • Apple AirPlay 2 og Bluetooth med tovejs-funktion til trådløse høretelefoner
 • Supernem TV-lyd med kontrol fra din eksisterende TV-fjernbetjening
 • Nem udbygning til multirum med trådløse Bluesound-højtalere

Begrænsninger

 • Ikke touch-panel
 • IR-fjernbetjening er ekstratilbehør
 • Nogle anlæg i fuld størrelse kan have endnu flere tilslutningsmuligheder og højere råstyrke

Anbefalede produkter