Gå til indhold
Soundbar system/pakke

Denon Home Sound Bar 550 & Subwoofer

7.698,-System
På lager. Leveringstid 1-2 hverdagePå lager. Leveringstid 1-2 hverdage
 Opleves i
Få Dolby Atmos 3D surround med dyb og fyldig bas fra den trådløse subwoofer – en nem og elegant vej til overbevisende TV-lyd.
Læs mere om produktet

Læs mere:

Beskrivelse

Denon Home Sound Bar 550 + Home Subwoofer – kompakt trådløs surround hjemmebio med Dolby Atmos og trådløs subwoofer

 • God Dolby Atmos 3D surroundoplevelse med dyb bas fra trådløs subwoofer
 • Nemt i opsætning og daglig brug med automatisk tænd/sluk
 • Kompakt og elegant design med tekstilfronter (soundbar kun 65 cm bred)
 • Lydstyrke m.m. kan styres via din eksisterende TV-fjernbetjening
 • Indbygget HEOS multirum, Bluetooth og AirPlay 2

Denon Home Sound Bar 550 er en kompakt og avanceret TV-soundbar, som vil give dig en drastisk forbedret TV-lyd, uden at du samtidig får et stort anlæg med tilhørende højtalere og kabler ind i din stue. I dette system får du også en trådløs Denon Home subwoofer, som sørger for en flot og fyldig lyd med overbevisende bas, så du kan mærke de dybe toner og filmeffekter i hele kroppen.

Dolby Atmos funktionen giver dig en spændende 3D surround-fornemmelse, uanset om der står film, koncerter, gaming eller andet på programmet. Hvis du på et senere tidspunkt får lyst til endnu mere realisme i din TV-lyd, kan du nemt og hurtigt udbygge med to trådløse Denon Home højtalere som ægte surround-bagkanaler. Soundbarens elegante design med vævet stoffront er lækkert afsluttet med topplade i glas – en detalje, som din boligindretning vil nyde godt af.

Supernemt i opsætning og daglig brug

Opsætningen går som en leg via Denon HEOS-appen, og når først tingene er på plads, vil du kun bemærke dit højtalersystem, fordi lyden er så meget bedre end før. Højtalerne tænder og slukker selv sammen med TV’et, og du kan styre lydstyrken fra din eksisterende TV-fjernkontrol. Det hele kører automatisk, så du kan koncentrere dig om at nyde den suveræne lyd. Indbygget stemmestyring sætter prikken over i’et på en virkelig gennemført brugeroplevelse.

Ud over lækker TV-lyd får du hele paletten af lækre trådløse HEOS-muligheder med i købet, inklusive fuld app-kontrol, internetradio og et stort udvalg af indbyggede musiktjenester. Alle højtalerne integrerer selvfølgelig også perfekt med HEOS multirums-systemet, så du kan fylde alle rum i dit hjem med trådløs musik.

Systemet indeholder:

Få stor og flot lyd med surround-fornemmelse til dit TV – og få et helt univers af trådløs HEOS multirums-musik med i købet!
Antal / 1 stk
På lager. Leveringstid 1-2 hverdage På lager. Leveringstid 1-2 hverdage
Pris3.999,-
Læg en solid bund i din filmlyd eller musik med denne trådløse subwoofer. Perfekt match til Denon Home TV-soundbar og trådløse højtalere.
Antal / 1 stk
På lager. Leveringstid 1-2 hverdage På lager. Leveringstid 1-2 hverdage
Pris3.699,-

HiFi Klubbens
Ekspertvurdering

Fordele

 • Dolby Atmos 3D surroundoplevelse og trådløs subwoofer
 • Stor og fyldig lyd med dyb bas, også til musik
 • Kan udbygges med trådløse Denon Home højtalere til surround-bagkanaler
 • Eksklusiv finish med vævet stoffront og topplade i glas på soundbar
 • Nemt i opsætning og daglig brug med automatisk tænd/sluk
 • Lydstyrke m.m. kan styres via din eksisterende TV-fjernbetjening
 • Fuld trådløs integration med Denon HEOS-systemet, inkl. streamingtjenester (TIDAL, Spotify Connect, Deezer, Napster, TuneIn internetradio og mange flere)
 • Indbygget HEOS multirum, Bluetooth og AirPlay 2
 • Klar til stemmestyring (Google Assistant / Amazon Alexa)

Begrænsninger

 • TV-lyd skal tilsluttes via HDMI-kabel (resten er trådløst)
 • TV skal understøtte eARC for Dolby Atmos oplevelse
 • Nogle større alternativer har mere råstyrke i lyden
 • En ægte Dolby Atmos hjemmebiograf giver endnu mere realistisk filmlyd

Tilbehør til Denon Home Sound Bar 550 & Subwoofer