Gå til indhold
Stereosystem

Denon PMA-900HNE + Vestlyd V12C

15.497,-System
På lager. Leveringstid 1-2 hverdagePå lager. Leveringstid 1-2 hverdage
  -
Nyd fornemmelsen af en livekoncert hjemme i din egen stue, og spil alverdens musik trådløst fra din telefon. Et lækkert og stærkt musikanlæg.
Læs mere om produktet

Læs mere:

Beskrivelse

Denon PMA-900HNE + Vestlyd V12C – potent stereoanlæg med 12” bas, massiv lyd, HEOS musikstreaming, nem betjening og flot finish

 • Kan spille højt selv i store rum med 12” bas
 • Meget dynamisk, musikalsk og realistisk lyd med masser af detaljer
 • Indbygget wi-fi, Bluetooth og trådløs HEOS musikstreaming med multirum
 • Højkvalitets pladespillerindgang til både MM- og MC-pickupper
 • Specialdesignet gulvstander fås som ekstratilbehør.

Denon PMA-900HNE og Vestlyd V12C højtalerne er et særdeles velspillende full-size hi-fi-musikanlæg til dig, der både vil have massive lydoplevelser, live-fornemmelse og supernem trådløs adgang til alverdens musik på din telefon.

Her får du den musikalske, naturlige og kropslige lyd, som er et must for mange analog-entusiaster. Samtidig får du en stribe bekvemme digitale lydindgange samt en højkvalitets pladespillerindgang til både MM og MC-pickupper. Forstærkerens lækre finish i ægte aluminium sætter prikken over i’et.

Højtalere med høj underholdningsfaktor

Vestlyd kalder selv deres højtalere for ”powermonitors”, og du vil hurtigt finde ud af hvorfor, når du skruer op for musikken. Uanset om du spiller hip hop, elektronisk, rå guitar, klassisk eller big band musik, så får du en dynamik, der bare siger KAPOW ud i rummet omkring dig. Lyden bliver mejslet ud, med en punch og styrke, som kan mærkes. Men også med en klarhed i detaljerne, der får alting til at fremstå i luften lige foran dig. Det her er på samme tid sjov og seriøs hi-fi, og du kan roligt forberede dig på en solid gang gåsehud, når du mærker din yndlingssang banke mod dit mellemgulv.

Klar til alverdens trådløse musik med HEOS

PMA-900HNE har Denons eget HEOS multirums-streamingsystem indbygget. Helt uden ekstra apparater kan du streame alverdens musik fra musiktjenester samt titusindvis af radiostationer på nettet. Det hele ligger lige under dine fingerspidser på den dedikerede HEOS-app. Hvis du vil have trådløs musik i flere rum, kan du også nemt udbygge systemet med så mange trådløse HEOS-højtalere, som du har lyst til.

Vestlyd V12C – unik 12” powermonitor med massive kræfter og flotte hi-fi-kvaliteter

Vestlyd V12C er en stor og kompromisløs gulvhøjtaler, som kan få væggene til at ryste hjemme i din stue og give dig det fysiske tryk i brystet, som du kender og elsker fra en rigtig livekoncert. Med sin massive 12” coaxial-enhed og store kabinet er den klar til at levere et voldsomt lydtryk, men den spiller samtidig imponerende rent og velopløst for en højtaler af denne type, selv ved moderate lydstyrker. Specialdesignet gulvstander fås som ekstratilbehør.

Hvis V12C ikke er det helt optimale højtalervalg til netop din smag eller dit behov, hjælper HiFi Klubben dig gerne med at finde et godt alternativ. Vi har markedets største udvalg af kvalitetshøjtalere i alle størrelser og prisklasser.

Systemet indeholder:

Elsker du rigtig hi-fi-lyd, og vil du også gerne have streaming, multirum og indgang til pladespiller? Så har du en lækker løsning her!
Antal / 1 stk
På lager. Leveringstid 1-2 hverdage På lager. Leveringstid 1-2 hverdage
Pris6.499,-
Flyt livekoncerten hjem i din egen stue. Denne unikke 12” powermonitor går lige i øret, hjertet og mellemgulvet på én gang. Skal opleves!
Antal / 1 par
På lager. Leveringstid 1-2 hverdage På lager. Leveringstid 1-2 hverdage
Pris8.998,-

HiFi Klubbens
Ekspertvurdering

Fordele

 • Kan spille højt selv i store rum med 12” bas
 • Meget dynamisk, musikalsk og realistisk lyd med masser af detaljer
 • Spiller streamingtjenester, internetradio og din egen musiksamling med fuld app-kontrol fra din telefon
 • Indbygget wi-fi, Bluetooth og trådløs HEOS musikstreaming med multirum
 • Højkvalitets pladespillerindgang til både MM- og MC-pickupper
 • Specialdesignet gulvstander fås som ekstratilbehør.

Begrænsninger

 • Ikke HDMI-tilslutning til digital TV-lyd
 • Ikke mulighed for modul-udbygning af forstærker
 • Højtalerne har potentiale til endnu mere effekt
 • Nogle alternativer kan have endnu flere tilslutningsmuligheder og højere råstyrke
 • Kan blive endnu vildere med 15” versionen

Tilbehør til Denon PMA-900HNE + Vestlyd V12C

Anbefalede produkter