Gå til indhold
Kompakt højtaler – Aktive

Argon Audio Turntable + FENRIS A4

4.198,-System
Forventes på lager 11. juli 2024
  -
Elsker du god lyd, og vil du have så få apparater som muligt? Her er hele anlægget indbygget i højtalerne, og pladespilleren er køreklar.
Læs mere om produktet

Læs mere:

Beskrivelse

Argon Audio TT + Argon Audio FENRIS A4 – komplet og prisvenligt musikanlæg til vinyl, trådløs musik, fed TV-lyd og ægte hi-fi-stereo

 • Ægte hi-fi-stereo til vinyl, trådløs musik, gaming og TV-lyd
 • Minimalt med kabler og ekstra apparater
 • Køreklar pladespiller inkl. fabriksmonteret pickup
 • Bluetooth 5.0
 • Supernem TV-lyd med auto tænd/sluk og kontrol fra din eksisterende TV-fjernbetjening

Argon Audio TT og FENRIS A4 er et supersmart og komplet musiksystem, som kan få dig godt i gang med både pladespiller, trådløs musik, fed TV-lyd og ægte hi-fi-stereo, uden at du skal se på et stort anlæg i reolen, suge bunden ud af din bankkonto eller nøjes med den tynde lyd fra en soundbar eller en enlig trådløs højtaler.

Den elegante hi-fi-pladespiller er helt køreklar fra fabrikken, så du kan nyde den lækre varme lyd fra vinyl, så snart du sætter anlægget til. Pladetallerkenen er solidt udført i aluminium, og den lækre finish i matsort eller mahogni giver pladespilleren et elegant look. Du får kvalitet for hver en krone, og støvlåget følger selvfølgelig med i prisen.

Stor lyd uden stort anlæg – også til TV og gaming

FENRIS A4 er et komplet hi-fi-stereoanlæg, hvor al elektronikken på elegant vis er bygget ind i den ene højtaler. Via Bluetooth 5.0 kan du spille alverdens musik trådløst og i god kvalitet fra din telefon, tablet eller computer. Det gælder både musiktjenester, din egen musiksamling og andre streamingtjenester som f.eks. YouTube og Netflix. Bluetooth klarer det hele, men hvis det skal være endnu bedre, kan du nemt tilslutte en rigtig trådløs musikstreamer eller anden ekstern lydkilde.

Via HDMI kan du tilslutte dit TV i optimal digital lydkvalitet og styre lyden fra din eksisterende TV-fjernbetjening. Så har du både den fede lyd og den lækre betjening inklusive automatisk tænd/sluk. Hvis du gamer, kan du sætte FENRIS A4 på skrivebordet og koble dem direkte til din PC. Mere bas? Tilføj en subwoofer!

FENRIS A4 kommer i et enkelt og stilrent skandinavisk design, som fungerer både med og uden stoffronter. Vælg frit den finish, som passer bedst til netop din boligstil. Hvad kan du næsten ønske dig mere?

Systemet indeholder:

Elegant pladespiller med flot hi-fi-lyd til prisen. Færdigmonteret pickup og indbygget RIAA-forstærker for direkte tilslutning af ethvert anlæg.
Antal / 1 stk
På lager. Leveringstid 1-2 hverdage På lager. Leveringstid 1-2 hverdage
Pris1.699,-
Flot hi-fi-lyd i ægte stereo, trådløs musik med Bluetooth, smart TV-lyd med HDMI og indgang til pladespiller. Altsammen uden separat anlæg!
Antal / 1 Sæt
Forventes på lager 11. juli 2024 Forventes på lager 11. juli 2024
Pris2.499,-

HiFi Klubbens
Ekspertvurdering

Fordele

 • Ægte hi-fi-stereo til vinyl, trådløs musik, gaming og TV-lyd
 • Minimalt med kabler og ekstra apparater
 • Køreklar pladespiller inkl. fabriksmonteret pickup og indbygget RIAA-forstærker
 • Bluetooth 5.0
 • Supernem TV-lyd med auto tænd/sluk og kontrol fra din eksisterende TV-fjernbetjening
 • Fjernbetjening medfølger

Begrænsninger

 • Ikke start/stop-automatik på pladespiller
 • Pickup kan ikke udskiftes til anden type
 • Ikke direkte tilslutning for høretelefoner
 • Højre og venstre højtaler skal forbindes indbyrdes via kabel (medfølger)
 • Ikke integreret vægbeslag på højtalere

Tilbehør til Argon Audio Turntable + FENRIS A4

Anbefalede produkter