Samsung QE85QN90B
Fordele
- Full Backlight 4K Neo Quantum QLED med Quantum Matrix Technology og Ultimate UHD Dimming
- Neo Quantum Processor 4K
- Eco Smart Control med solceller
- Mange avancerede gaming funktioner
- Kan monteres helt ind til væg via Slim Fit vægbeslag (ekstratilbehør)
- Meget høj lysstyrke
- Alle HDMI-indgange er HDMI 2.1 kompatible
- Expert Calibration
- Pause/optagefunktion med dobbelte TV-tunere
- Indbygget mikrofon i fjernbetjening til stemmestyring
Begrænsninger
- Ikke One Connect tilslutningsboks
- Ikke Infinity One design eller finish i ægte metal
- Kun 4K/144Hz gaming i 50” og 43” modeller
- Ikke Dolby Vision
- Slim Fit vægbeslag er ekstratilbehør
Samsung QE85QN90B – 85” 4K Neo Quantum QLED-TV med eksklusivt design, Full Backlight, Neural Quantum Processor, Ultimate UHD Dimming og fleksibel pause/optagefunktion
Samsung QE85QN90B er et fantastisk 85” 4K Neo Quantum QLED-TV, som giver dig alt det bedste fra Samsung, hvis du foretrækker traditionelle kabeltilslutninger frem for at samle det hele i One Connect Box. Blandt lækkerierne finder du Full Backlight antirefleks billedpanel, Neo Quantum Processor 4K og Ultimate UHD Dimming, som tilsammen giver dig en billedkvalitet, som ville have været utænkelig for ganske få år siden, uanset pris.
Neo QLED – en endnu bedre TV-oplevelse
Ambient Mode – gør dit TV til en aktiv billedramme
Auto Game Mode – forrygende gaming på storskærm
Se verdens bedste film og serier med streaming
Optage- og pausefunktion via USB – se TV når det passer dig
Knivskarp digital billedkvalitet via antenne, kabel-TV og satellit
Brug for hjælp?
Tilbehør til Samsung QE85QN90B
Vogel's TVM 5605 Elite Flat Large 100” 100kg (Sort)TV-beslag699,-194.619 anmeldelser51641312011
Vogel's TVM 5845 Elite Full Motion+ X-Large 100” 55kg (Sort)Justérbart TV vægbeslag2.799,-74.67 anmeldelser5541312010
Vogel's TVM 5855 Elite Forward Motion X-Large 100” 75kg (Sort)Justérbart TV vægbeslag2.999,-55.05 anmeldelser5540302010