Gå til indhold
Stereosystem

Lyngdorf TDAI-1120 - 2.1 System

32.496,-System
På lager. Leveringstid 1-2 hverdagePå lager. Leveringstid 1-2 hverdage
  -
Ægte Lyngdorf lyd, RoomPerfect rumkorrektion, superlækkert kompakt design og trådløs musikstreaming. Kan det næsten blive mere lækkert?
Læs mere om produktet

Læs mere:

Beskrivelse

Lyngdorf TDAI-1120 + MH-2 + BW-2 – kompakt, eksklusivt og brugervenligt musikanlæg med streaming, RoomPerfect og suveræn lydkvalitet

 • Ekstremt ren og dynamisk lyd for et superkompakt hi-fi-system
 • RoomPerfect digital rumkorrektion for perfekt lyd i alle lytterum
 • Eksklusiv finish i metal, glas og lak (højtalere)
 • Brugervenlig opsætning og betjening
 • Bluetooth, Spotify Connect, TIDAL Connect, MQA, Chromecast built-in, AirPlay 2, Roon Ready (inkl. 24/96) og internetradio (vTuner)

Lyngdorf TDAI-1120 + MH-2 + BW-2 er et eksklusivt og alsidigt musikanlæg, som for første gang nogensinde introducerer Lyngdorfs unikke og verdensberømte digitale teknologier i et kompakt og reolvenligt apparat. I ægte high-end tradition er TDAI-1120 ekstremt solidt konstrueret, og det lækre design i aluminium og glas vil passe perfekt ind i selv den mest stilrene boligindretning.

Den indbyggede musikstreamer giver dig adgang til et uudtømmeligt univers af trådløs musik, som du kan styre direkte fra din telefon. Den 100% digitale forstærkerteknologi sørger for næsten uendelig detaljering og dynamik ved enhver lydstyrke.

Som kronen på værket får du Lyngdorfs unikke RoomPerfect rumkorrektion, som optimerer lyden i netop din stue og giver dig meget friere indretningsmuligheder. Intet andet system kan give dig så mange lydmæssige fordele uden samtidig at påvirke lyden negativt. Og at du selv nemt kan køre processen igennem helt uden brug af computer, er et rent teknologisk mirakel.

Lyngdorf MH-2 + BW-2 – superkompakt sat/sub højtalersystem med suveræn lydkvalitet til både hjemmebio og musik

Lyngdorf MH-2 er en superkompakt, flad og elegant satellit-væghøjtaler, som sammen med BW-2 subwooferen kan give dig fremragende lyd både til musik og hjemmebio. Denne lille perle kan præstere det utrolige uden at påkalde sig uønsket opmærksomhed i din boligindretning, og du kan nemt montere MH-2 på væggen ved hjælp af det integrerede nøglehuls-beslag.

Med 400 watt indbygget forstærkereffekt og en kraftig 10” enhed kan BW-2 uden problemer håndtere selv større lytterum. RoomPerfect rumkorrektionen giver dig næsten helt frie hænder til at placere højtalerne, hvor du vil. Stil bare subwooferen helt ind i hjørnet – det vil faktisk give dig endnu mere dynamik og bund i lyden!

Hvis MH-2 + BW-2 ikke er det helt optimale højtalervalg til netop din smag eller dit behov, hjælper HiFi Klubben dig gerne med at finde et godt alternativ. Vi har markedets største udvalg af kvalitetshøjtalere i alle størrelser og prisklasser.

Systemet indeholder:

Lyd i særklasse fra en flad, elegant og diskret højttaler på væggen. Tilsæt en subwoofer – så er du i mål med din boligindretning intakt!
Antal / 2 stk
På lager. Leveringstid 1-2 hverdage På lager. Leveringstid 1-2 hverdage
Pris7.998,-
Slankt design, flot finish og imponerende lydpræstationer. Her er subwooferen, som både forkæler din lyd og din boligindretning!
Antal / 1 stk
På lager. Leveringstid 1-2 hverdage På lager. Leveringstid 1-2 hverdage
Pris9.999,-
Ægte Lyngdorf lyd, RoomPerfect rumkorrektion, superlækkert kompakt design og trådløs musikstreaming. Kan det næsten blive mere lækkert?
Antal / 1 stk
På lager. Leveringstid 1-2 hverdage På lager. Leveringstid 1-2 hverdage
Pris14.499,-

HiFi Klubbens
Ekspertvurdering

Fordele

 • Ekstremt ren og dynamisk lyd for et superkompakt hi-fi-system
 • RoomPerfect digital rumkorrektion for perfekt lyd i alle lytterum
 • Brugervenlig opsætning og betjening
 • TV-lyd kan styres fra din eksisterende TV-fjernbetjening inkl. auto-tænd/sluk
 • Bluetooth, Spotify Connect, TIDAL Connect, MQA, Chromecast built-in, AirPlay 2, Roon Ready (inkl. 24/96) og internetradio (vTuner)
 • Dedikeret indgang til pladespiller (MM)
 • Eksklusiv finish i metal, glas og lak (højtalere)
 • Meget placeringsvenlig subwoofer

Begrænsninger

 • Ikke touch-betjening eller albumvisning på frontdisplay
 • Ikke fuld multirums-integration
 • Ikke stemmestyring
 • IR-fjernbetjening er ekstratilbehør
 • Nogle større alternativer kan spille dybere og/eller kraftigere bas

Tilbehør til Lyngdorf TDAI-1120 - 2.1 System

Anbefalede produkter