Gå til indhold
Sonos Sonos ARC + ONE Trådløs surround Trådløs surround

SonosARC + ONETrådløs surround

Den store Sonos soundbar giver dig imponerende TV-lyd. Dolby Atmos 3D surround system med trådløse baghøjtalere.
System10.338,-
På lager. Leveringstid 1-2 hverdagePå lager. Leveringstid 1-2 hverdage
 Opleves i
PriceRunner

Læs mere:

Beskrivelse

Sonos Arc + One – eksklusiv trådløs surround hjemmebio med Dolby Atmos soundbar og trådløse baghøjtalere

Sonos Arc er den største og mest avancerede Sonos soundbar nogensinde. Den er skabt til at give dig stor og imponerende TV-lyd, som vil løfte din oplevelse op på et helt nyt niveau, uanset om der står film, koncerter, gaming eller andet på programmet. Blandt andet via Dolby Atmos, som giver dig en flot 3D surround-fornemmelse i lyden.

Når du som her tilføjer to trådløse One som surround-baghøjtalere til Sonos Arc, får du et surround-system, som placerer dig lige midt i handlingen, når din film kører på TV’et. Du slipper helt for besværlig opsætning og lange højtalerkabler på tværs af stuen som med en traditionel løsning, og hvis du senere får lyst til mere og bedre bas, kan du nemt supplere med en trådløs Sonos subwoofer.

 

Supernemt i opsætning og daglig brug

Opsætningen går som en leg via Sonos-appen, og når først tingene er på plads, vil du kun bemærke dit højtalersystem, fordi lyden er så meget bedre end før. Det hele tænder og slukker nemlig automatisk sammen med dit TV, og du kan styre lydstyrken med din originale TV-fjernbetjening. Stemmestyring med indbyggede mikrofoner i soundbaren sætter prikken over i’et på en suveræn brugeroplevelse.

Ud over lækker TV-lyd får du hele paletten af lækre trådløse Sonos-muligheder med i købet, inklusive fuld app-kontrol, internetradio og markedets største udvalg af indbyggede musiktjenester. Alle højtalerne integrerer selvfølgelig også perfekt med Sonos multirums-systemet, så du kan fylde alle rum i dit hjem med trådløs musik.

Systemet indeholder:

Stor surround fornemmelse uden separat anlæg og kabler i stuen. Den store Sonos soundbar giver dig den TV-lyd, du altid har drømt om.
Antal / 1 stk
På lager. Leveringstid 1-2 hverdage På lager. Leveringstid 1-2 hverdage
Pris7.490,-
Smart og kompakt højtaler til trådløs musik i mindre rum som f.eks. badeværelse eller børneværelse. En god indgangsbillet til Sonos universet.
Antal / 2 stk
På lager. Leveringstid 1-2 hverdage På lager. Leveringstid 1-2 hverdage
Pris2.980,-

Flere billeder af Sonos ARC + ONE

Sonos Sonos ARC + ONE Trådløs surround Trådløs surround

Highlights

 • Flot Dolby Atmos 3D surroundoplevelse med trådløse baghøjtalere
 • Utrolig nemt i opsætning og daglig brug med automatisk tænd/sluk
 • Lydstyrke m.m. kan styres via din eksisterende TV-fjernbetjening
 • Stemmestyring med indbyggede mikrofoner (Google Assistant / Amazon Alexa)
 • Kan udbygges til trådløs Sonos-musik i hele dit hjem
Jesper Jørgensen
Aarhus Tilst
99 butikkerFind nærmeste butik
Jesper Jørgensen

HiFi-Klubbens
Ekspertvurdering

 • Flot Dolby Atmos 3D surroundoplevelse med trådløse baghøjtalere
 • Utrolig nemt i opsætning og daglig brug med automatisk tænd/sluk
 • Lydstyrke m.m. kan styres via din eksisterende TV-fjernbetjening
 • Fuld trådløs integration med Sonos-systemet, inkl. streamingtjenester (TIDAL, Spotify, YouSee Musik, Deezer, Napster og mange flere)*
 • Stemmestyring med indbyggede mikrofoner (Google Assistant / Amazon Alexa)
 • Night Sound til lytning ved lav lydstyrke
 • Kan udbygges med trådløs Sonos subwoofer
 • Specialdesignede vægbeslag fås som ekstraudstyr

Tilbehør til Sonos ARC + ONE

Anbefalede produkter