Gå til indhold
Sonos Sonos Amp + One SL (x2) + B&W 707 S3 Trådløs surround Trådløs surround

SonosAmp + One SL (x2) + B&W 707 S3Trådløs surround

Stærkt trådløst musikanlæg med streaming, trådløs surround, multirum, supernem TV-lyd og fed stereo fra de kompakte hi-fi-højtalere.
System19.836,-
På lager. Leveringstid 1-2 hverdagePå lager. Leveringstid 1-2 hverdage
 Opleves i
PriceRunner

Læs mere:

Beskrivelse

Sonos Amp + One SL (x2) + Bowers & Wilkins 707 S3 – smart trådløst musikanlæg med streaming, multirum, supernem TV-lyd og trådløs surround hjemmebio

Sonos Amp + One SL (x2) + Bowers & Wilkins 707 S3 er et kompakt og køreklart musikanlæg, som giver dig lydkvaliteten fra et rigtigt hi-fi system plus alle de smarte trådløse streaming-muligheder inkl. fuld app-betjening fra din telefon. 2 x 125 watt og et par seriøse kompakte hi-fi højtalere giver dig en musikoplevelse, som spiller små trådløse højtalere ned under gulvbrædderne.

Når du som her tilføjer to trådløse Sonos højtalere som surround-baghøjtalere, får du en supernem trådløs hjemmebiograf, som placerer dig lige midt i handlingen, når din film kører over skærmen. Det løfter din TV-oplevelse op på et helt nyt niveau, og du slipper helt for besværlig opsætning og lange højtalerkabler på tværs af stuen som med en traditionel løsning. Vil du have mere og bedre bas, kan du altid supplere med en trådløs Sonos subwoofer (ekstratilbehør).

Alverdens streaming musik, smart TV-lyd og nem trådløs lyd i alle rum

Med Sonos Amp kan du streame uendelige mængder af musik fra markedets største liste af indbyggede streamingtjenester, for eksempel Spotify, TIDAL, Deezer, YouSee Musik og mange flere. Du kan også lytte til titusindvis af radiokanaler på internettet og afspille dit eget musikbibliotek fra computeren.

Via et HDMI-kabel kan du tilslutte dit TV, få optimal digital lydkvalitet og samtidig styre lydstyrken fra din eksisterende TV-fjernbetjening. Amp og baghøjtalere tænder og slukker automatisk sammen med TV’et, så til daglig skal du ikke gøre andet end at læne dig tilbage i sofaen og nyde den lækre hi-fi-lyd fra dit TV.

Hvis du vil have musik i flere rum, supplerer du bare med trådløse Sonos højtalere, for eksempel en kompakt Sonos One-højtaler til det lille rum, en Sonos Five til det større eller en Sonos Move med indbygget batteri, som du kan tage med overalt. Det er så nemt, at hele familien lynhurtigt lærer at bruge systemet, og i løbet af ingen tid kan du få musikken ud i alle hjørner af dit hjem. Men pas på – når du først har prøvet det, er der ingen vej tilbage!

Bowers & Wilkins 707 S3 – eksklusiv, ørevenlig og placeringsvenlig kompakthøjtaler med indbygget luksus

707 S3 er 700-seriens mindste model. Skabt til dig, der vil have lækker lyd og eksklusiv finish, men samtidig ikke større højtalere end højst nødvendigt. Stemmer og instrumenter er detaljerige og ufarvede, så både akustisk og elektrisk bliver en fornøjelse at lytte til. 707 S3 er ikke en højtaler for ekstreme techno- eller rockentusiaster, men den gengiver al anden musik på en måde, som får dig til at smile fra øre til øre.

Hvis Bowers & Wilkins 707 S3 ikke er det helt optimale højtalervalg til netop din smag eller dit behov, hjælper HiFi Klubben dig gerne med at finde et godt alternativ. Vi har markedets største udvalg af kvalitetshøjtalere i alle størrelser og prisklasser.

Systemet indeholder:

Amp er et stærkt trådløst musikanlæg med streaming, stemmestyring, multirum og fed TV-lyd via HDMI. Hvad behøver du mere?
Antal / 1 stk
På lager. Leveringstid 1-2 hverdage På lager. Leveringstid 1-2 hverdage
Pris5.990,-
Superlækker kompaktmodel, som vil få smilet frem hos kræsne musik- og hjemmebio-entusiaster. Se den, og hør den – så ved du hvorfor!
Antal / 1 par
På lager. Leveringstid 1-2 hverdage På lager. Leveringstid 1-2 hverdage
Pris10.998,-
Smart og kompakt højtaler til trådløs musik i mindre rum som f.eks. badeværelse eller børneværelse. En god indgangsbillet til Sonos universet.
Antal / 2 stk
På lager. Leveringstid 1-2 hverdage På lager. Leveringstid 1-2 hverdage
Pris2.980,-

Flere billeder af Sonos Amp + One SL (x2) + B&W 707 S3

Sonos Sonos Amp + One SL (x2) + B&W 707 S3 Trådløs surround Trådløs surround

Highlights

 • Ægte hi-fi-stereolyd, trådløs musikstreaming og høj råstyrke med 2 x 125 watt
 • Surround-hjemmebio med trådløse Sonos baghøjtalere
 • Nemt i opsætning og daglig brug med automatisk tænd/sluk og trådløs app-kontrol
 • Lydstyrke kan styres via din eksisterende TV-fjernbetjening
 • Kan udbygges med trådløs Sonos subwoofer og trådløse Sonos-højtalere i hele dit hjem (multirum)
Peter Krogh
Randers
99 butikkerFind nærmeste butik
Peter Krogh

HiFi-Klubbens
Ekspertvurdering

 • Ægte hi-fi-stereolyd, trådløs musikstreaming og høj råstyrke med 2 x 125 watt
 • Surround-hjemmebio med trådløse Sonos baghøjtalere
 • Nemt i opsætning og daglig brug med automatisk tænd/sluk og trådløs app-kontrol
 • Lydstyrke kan styres via din eksisterende TV-fjernbetjening
 • Kan udbygges med trådløse Sonos-højtalere i hele dit hjem (multirum)
 • Forberedt for Google Assistant, Alexa og Siri stemmestyring (kræver smarthøjtaler)
 • Fuld integration af streamingtjenesterne TIDAL, Spotify, YouSee Musik, Apple Music, Deezer, Napster og mange flere
 • Trådløs Sonos subwoofer fås som ekstratilbehør

Tilbehør til Sonos Amp + One SL (x2) + B&W 707 S3

Anbefalede produkter