Gå til indhold
Sonos Sonos Amp + DALI Spektor 2 Stereosystem Stereosystem

SonosAmp + DALI Spektor 2Stereosystem

Brugervenligt trådløst musikanlæg med streaming, multirum, supernem TV-lyd og fed stereo fra de superkompakte højtalere. Smart og elegant hi-fi.
System8.188,-
På lager. Leveringstid 1-2 hverdagePå lager. Leveringstid 1-2 hverdage
 Opleves i
PriceRunner

Læs mere:

Beskrivelse

Sonos Amp + DALI SPEKTOR 2 – smart trådløst musikanlæg med streaming, stemmestyring, multirum og supernem TV-lyd

Sonos Amp + DALI SPEKTOR 2 er et superkompakt og køreklart musikanlæg, som giver dig lydkvaliteten fra et rigtigt hi-fi-system plus alle de smarte trådløse streaming-muligheder inkl. fuld kontrol fra din smartphone. 2 x 125 watt og et par seriøse superkompakte hi-fi-højtalere giver dig en musikoplevelse, som spiller små trådløse højtalere ned under gulvbrædderne.

Alverdens streaming musik og smart TV-lyd

Med Sonos Amp kan du streame uendelige mængder af musik fra markedets største liste af indbyggede streamingtjenester, for eksempel Spotify, TIDAL, Deezer, YouSee Musik og mange flere. Du kan også lytte til titusindvis af radiokanaler på internettet og afspille dit eget musikbibliotek fra computeren.

Via HDMI kan du tilslutte dit TV, få optimal digital lydkvalitet og samtidig styre lydstyrken fra din eksisterende TV-fjernbetjening. Amp tænder og slukker automatisk sammen med TV’et, så til daglig skal du ikke gøre andet end at læne dig tilbage i sofaen og nyde den lækre hi-fi-lyd fra dit TV.

Nem trådløs musik i hele dit hjem

Hvis du vil have musik i flere rum, supplerer du bare med et andet medlem af Sonos-familien, for eksempel en trådløs Sonos One højtaler til det lille rum, en Sonos Five til det større plus en Sonos soundbar til dit TV. Det er så nemt, at hele familien lynhurtigt lærer at bruge det, og i løbet af ingen tid kan du få musikken ud i alle hjørner af dit hjem. Men pas på – når du først har prøvet det, er der ingen vej tilbage!

DALI SPEKTOR 2 – prisvenlig og superkompakt højtaler med overbevisende hi-fi-kvaliteter

DALI SPEKTOR 2 er en velspillende og superkompakt hi-fi-højtaler, som for små penge kan give dig musik eller filmlyd i flot kvalitet. Lydbilledet er musikalsk, detaljeret og sammenhængende, og alle slags musik og filmlyd formidles med klarhed og finesse. Du kan mageligt have SPEKTOR 2 stående i en reol eller på en hylde, men du kan også vælge at hænge den på væggen ved hjælp af det medfølgende vægbeslag.

Hvis SPEKTOR 2 ikke er det helt optimale højtalervalg til netop din smag eller dit behov, hjælper HiFi Klubben dig gerne med at finde et godt alternativ. Vi har markedets største udvalg af kvalitetshøjtalere i alle størrelser og prisklasser.

Systemet indeholder:

Amp er et stærkt trådløst musikanlæg med streaming, stemmestyring, multirum og fed TV-lyd via HDMI. Hvad behøver du mere?
Antal / 1 stk
På lager. Leveringstid 1-2 hverdage På lager. Leveringstid 1-2 hverdage
Pris5.990,-
Her starter ægte hi-fi-lyd. En kompakt allrounder, som tager sig godt af din musik eller filmlyd, uden at det koster mere end nødvendigt.
Antal / 1 par
På lager. Leveringstid 1-2 hverdage På lager. Leveringstid 1-2 hverdage
Pris2.198,-

Flere billeder af Sonos Amp + DALI Spektor 2

Sonos Sonos Amp + DALI Spektor 2 Stereosystem Stereosystem

Highlights

 • Alt hvad du behøver for at spille musik fra streamingtjenester, internetradio eller din egen samling
 • Trådløs app-kontrol fra din smartphone eller tablet (iOS/Android)
 • Kraftig indbygget forstærker og kompakte hi-fi-højtalere for flot lyd i ægte stereo
 • Kan udbygges til nem trådløs musik i hele dit hjem
 • Supernem TV-lyd med kontrol fra din eksisterende TV-fjernbetjening

HiFi-Klubbens
Ekspertvurdering

 • Kraftig indbygget 2 x 125 watt stereoforstærker
 • Superkompakte hi-fi-højtalere med integreret nøglehuls-vægbeslag
 • Lækker trådløs app-kontrol
 • Nem TV-lyd med kontrol fra din eksisterende TV-fjernbetjening
 • Forberedt for Google Assistant, Alexa og Siri stemmestyring (kræver smarthøjtaler)
 • Fuld integration af streamingtjenesterne TIDAL, Spotify, YouSee Musik, Apple Music, Deezer, Napster og mange flere
 • Fuld trådløs integration med resten af Sonos-systemet

Tilbehør til Sonos Amp + DALI Spektor 2

Anbefalede produkter