Gå til indhold

BluesoundPowernode Edge (N230) + ALTO5 Mk2Stereosystem

Få rigtig hi-fi-stereo, multirum, trådløs musikstreaming og supernem TV-lyd fra et kompakt, prisvenligt og brugervenligt anlæg.
Spar700,-
System5.997,-
Før6.697,-
På lager. Leveringstid 1-2 hverdagePå lager. Leveringstid 1-2 hverdage
 Opleves i
PriceRunner

Læs mere:

Beskrivelse

Bluesound POWERNODE EDGE (N230) + Argon Audio ALTO5 Mk2 – elegant streaming musikanlæg med ægte hi-fi lydkvalitet, trådløs streaming, supernem TV-lyd og multirum

POWERNODE EDGE (N230) og ALTO5 Mk2 højtalerne er et prisvenligt, elegant, og utrolig alsidigt trådløst musikanlæg til dig, der elsker god lyd og smart betjening, men ikke føler det store behov for at spille superhøjt.

Designet er stilrent og kompakt, og du får præcis den samme flotte hi-fi-stereolyd som fra et godt traditionelt anlæg i fuld størrelse. Samtidig får du et hav af geniale muligheder med trådløs musikstreaming, multirum og TV-lyd. Det hele ligger lige under dine fingerspidser i Bluesound appen på din telefon.

Klar til alverdens trådløse musik

Du kan streame uendelige mængder af musik fra TIDAL, Spotify Connect, Deezer og andre musiktjenester, og du kan spille alverdens lydformater – inklusive 24-bit – i uovertruffen kvalitet. Du får også indbygget internetradio og Apple AirPlay 2, og med den smarte tovejs Bluetooth-funktion kan du spille musik direkte fra anlægget til et par trådløse høretelefoner.

Genialt til TV-lyd og multirum

Bluesound har gjort det utrolig nemt at få superlyd fra dit TV. Via HDMI kan du nemlig tilslutte dit TV i optimal digital lydkvalitet og styre lydstyrken fra din eksisterende TV-fjernbetjening. POWERNODE EDGE tænder og slukker automatisk sammen med TV’et, så du overhovedet ikke behøver at spekulere over betjeningen eller elregningen til daglig. Du skal bare nyde den fantastiske lyd.

Hvis du vil have musik i flere rum, supplerer du bare med et andet Bluesound-produkt, for eksempel en trådløs PULSE M eller PULSE FLEX 2i højtaler til det lille rum eller en PULSE 2i til det større. Det er så nemt, at hele familien kan finde ud af det, og i løbet af ingen tid kan du få musikken ud i alle hjørner af dit hjem. Men pas på – når du først har prøvet det, er der ingen vej tilbage!

Argon Audio ALTO5 Mk2 – prisvenlig og kompakt hi-fi højtaler

Argon Audio ALTO5 Mk2 er en kompakt og velspillende hi-fi-højtaler til både musik og TV-lyd. Du får utrolig meget power for pengene pakket ind i et enkelt og stilrent design. Lydbilledet er musikalsk og detaljeret, og du kan mageligt have ALTO 5 Mk2 stående i en reol eller på en hylde. Du kan også vælge at hænge den på væggen ved hjælp af det medfølgende vægbeslag.

Hvis ALTO5 Mk2 ikke er det helt optimale højtalervalg til netop din smag eller dit behov, hjælper HiFi Klubben dig gerne med at finde et godt alternativ. Vi har markedets største udvalg af kvalitetshøjtalere i alle størrelser og prisklasser.

Systemet indeholder:

Superkompakt og letbetjent streaming musikanlæg med krystalklar hi-fi til trådløs musik og TV-lyd. Tilføj højtalere efter dit eget valg.
Antal / 1 stk
På lager. Leveringstid 1-2 hverdage På lager. Leveringstid 1-2 hverdage
Pris4.999,-
Stor lyd kan sagtens fås for små penge. Denne lille perle fra Argon Audio giver dig seriøs hi-fi-kvalitet for hver eneste krone!
Antal / 1 par
På lager. Leveringstid 1-2 hverdage På lager. Leveringstid 1-2 hverdage
Pris1.698,-

Flere billeder af Bluesound Powernode Edge (N230) + ALTO5 Mk2

Bluesound Bluesound Powernode Edge (N230) + ALTO5 Mk2 Stereosystem Stereosystem

Highlights

 • Kompakt og elegant design både på anlæg og højtalere
 • Spiller streamingtjenester, internetradio og din egen musiksamling med fuld app-kontrol fra din telefon
 • Apple AirPlay 2 og Bluetooth med tovejs-funktion til trådløse høretelefoner
 • Supernem TV-lyd med kontrol via din eksisterende TV-fjernbetjening
 • Nem udbygning til multirum med trådløse Bluesound-højtalere
Anders Wulff Buch
Herning
99 butikkerFind nærmeste butik
Anders Wulff Buch

HiFi-Klubbens
Ekspertvurdering

 • Kompakt og elegant design
 • Stilrene og velspillende hi-fi-højtalere
 • Supernem TV-lyd med kontrol fra din eksisterende TV-fjernbetjening
 • Spiller streamingtjenester, internetradio og din egen musiksamling med fuld app-kontrol fra din telefon
 • Apple AirPlay 2 og Bluetooth med aptX HD og tovejs-funktion til trådløse høretelefoner
 • Nem udbygning til multirum med trådløse Bluesound-højtalere

Tilbehør til Bluesound Powernode Edge (N230) + ALTO5 Mk2

Anbefalede produkter