Gå til indhold
DALI DALI Oberon On-Wall C + Sound Hub Compact Aktivt højtalersystem Aktivt højtalersystem

DALIOberon On-Wall C + Sound Hub CompactAktivt højtalersystem

Få lækker trådløs hi-fi lyd til både dit TV og din musik. Perfekt til væggen – og du kan styre lyden fra din eksisterende TV-fjernkontrol.
System10.998,-
På lager. Leveringstid 1-2 hverdagePå lager. Leveringstid 1-2 hverdage
 Opleves i
PriceRunner

Læs mere:

Beskrivelse

DALI OBERON ON-WALL C + SOUND HUB COMPACT – kompakt trådløst hi-fi højtalersystem med perfekt funktion til TV-lyd

OBERON ON-WALL C og SOUND HUB COMPACT er et unikt trådløst kompakt højtalersystem i elegant og kompakt fladt design, som er ideelt til vægmontering, typisk ved siden af dit TV. Her kan du nyde både musik og TV-lyd i strålende hi-fi kvalitet, uden at du samtidig behøver at få et helt anlæg med tilhørende kabler ind i din stue.

Forstærkeren er indbygget i de trådløse højtalere, og du får Bluetooth til trådløs musik direkte fra smartphone m.m. Anlægget tænder selv, når du begynder at spille, så det bliver en ren leg at høre musik, både for dig selv og resten af familien.

Du kan gemme SOUND HUB COMPACT bag en låge i et hi-fi-møbel eller endda fladt bag dit TV, hvis du har lidt luft på bagsiden. I så fald kan du udnytte det integrerede nøglehuls-beslag. På samme måde kan du også nemt montere højtalerne på væggen. Hvis du sætter pris på seriøst god lyd, brugervenlighed og elegant indretning, er OBERON ON-WALL C + SOUND HUB COMPACT allerede svaret på dine bønner. Men det stopper ikke her.

Perfekt til trådløs TV-lyd og musik i ægte hi-fi kvalitet

Via den smarte SOUND HUB COMPACT får du digital HDMI-tilslutning til dit TV inkl. Audio Return Channel (ARC), og det giver dig helt nye og lækre muligheder. Så kan du nemlig styre lydstyrken fra din eksisterende TV-fjernbetjening, og det hele tænder og slukker automatisk.

En Bluesound musikstreamer eller tilsvarende kan give dig adgang til trådløs musikstreaming i suveræn kvalitet på et letbetjent trådløst anlæg – med hele molevitten lige under fingerspidserne på din smartphone. Du kan også tilslutte dine andre lydkilder og stadig nyde godt af den trådløse tilslutning og betjening af højtalerne. Alt det bedste fra det traditionelle og det trådløse hi-fi-univers samlet i ét system!

OBERON ON-WALL C fås med finish i sort ask, hvid mat, lys eg og mørk valnød. Fjernbetjening medfølger.

OBS: Alle højtalere i OBERON C systemet kræver en SOUND HUB COMPACT (alternativt SOUND HUB). Forbindelsen mellem højtalere og sound hub er fuldt trådløs, men alle trådløse funktioner (inkl. Bluetooth) samt alle indgange til lydkilder kører via hubben.

Læs mere om OBERON ON-WALL C trådløs væghøjtaler

Læs mere om SOUND HUB COMPACT trådløs forforstærker 

Systemet indeholder:

Kompakt kontrolboks til dit trådløse EQUI højtalersystem. Tilslut musik og HDMI TV-lyd, og send alt videre til højtalerne i HD-kvalitet.
Antal / 1 stk
På lager. Leveringstid 1-2 hverdage På lager. Leveringstid 1-2 hverdage
Pris2.199,-
Få lækker trådløs hi-fi lyd til både dit TV og din musik. Perfekt til væggen – og du kan styre lyden fra din eksisterende TV-fjernkontrol!
Antal / 1 par
På lager. Leveringstid 1-2 hverdage På lager. Leveringstid 1-2 hverdage
Pris8.799,-

Flere billeder af DALI Oberon On-Wall C + Sound Hub Compact

DALI DALI Oberon On-Wall C + Sound Hub Compact Aktivt højtalersystem Aktivt højtalersystem

Highlights

 • Trådløst aktivt hi-fi højtalersystem i elegant fladt design til vægmontering
 • Imponerende ren og dynamisk lyd for størrelsen
 • Højkvalitets digital TV-lyd via HDMI, inkl. auto tænd/sluk og volumenkontrol fra din eksisterende TV-fjernbetjening
 • Bluetooth 5.0 til trådløs musik direkte fra telefon, tablet, PC/Mac m.m.
 • Tilslutning for både analoge og digitale musikkilder inkl. auto-tænd og automatisk indgangsvalg
Henrik Rahbek
Esbjerg
99 butikkerFind nærmeste butik
Henrik Rahbek

HiFi-Klubbens
Ekspertvurdering

 • Trådløse kompakte væghøjtalere med indbygget Klasse D forstærker
 • Imponerende ren og dynamisk lyd for størrelsen
 • Nem opsætning og betjening
 • Højkvalitets digital TV-lyd via HDMI, inkl. auto tænd/sluk og volumenkontrol fra din eksisterende TV-fjernbetjening
 • Sound hub kan placeres på væg bag TV eller bag låge i TV-møbel
 • Integreret nøglehuls-vægbeslag både på højtalere og sound hub
 • Indbygget Bluetooth 5.0 til trådløs musik direkte fra smartphone, tablet, mobil, PC/Mac m.m.
 • Trådløs signaloverførsel i 24-bit HD-kvalitet mellem SOUND HUB COMPACT og højtalere
 • Auto-tænd/sluk på alle indgange  
 • Tilslutninger til både analoge og digitale musikkilder

Anbefalede produkter