Gå til indhold
DALI DALI Oberon 1 C + Sound Hub Compact Aktivt højtalersystem Aktivt højtalersystem

DALIOberon 1 C + Sound Hub CompactAktivt højtalersystem

Ægte trådløs hi-fi behøver hverken at være stort, svært eller dyrt. Dette kompakte system leverer masser af letbetjent vellyd til både musik og TV.
System9.698,-
På lager. Leveringstid 1-2 hverdagePå lager. Leveringstid 1-2 hverdage
 Opleves i
PriceRunner

Læs mere:

Beskrivelse

DALI OBERON 1 C + SOUND HUB COMPACT – kompakt trådløst hi-fi højtalersystem med masser af muligheder til musik og TV-lyd

OBERON 1 C og SOUND HUB COMPACT er et unikt trådløst kompakt højtalersystem, som vil give dig de store og gåsehuds-fremkaldende musikoplevelser som du kender og elsker fra et traditionelt hi-fi-anlæg, men uden at du skal se på anlæg og tykke højtalerkabler i stuen. Forstærkeren er nemlig indbygget i de trådløse højtalere.

Du får Bluetooth til trådløs musik direkte fra smartphone m.m., og med auto-tænd går det som en leg at høre musik. Du kan gemme SOUND HUB COMPACT bag en låge i et hi-fi-møbel eller endda fladt bag dit TV, hvis du har lidt luft på bagsiden. I så fald kan du udnytte det integrerede nøglehuls-beslag. På samme måde kan du også nemt montere højtalerne på væggen. Hvis du sætter pris på seriøst god lyd, brugervenlighed og elegant indretning, er OBERON 1 C + SOUND HUB COMPACT allerede svaret på dine bønner. Men det stopper ikke her.

Perfekt til trådløs TV-lyd og musik i ægte hi-fi kvalitet

Via den smarte SOUND HUB COMPACT får du digital HDMI-tilslutning til dit TV inkl. Audio Return Channel (ARC), og det giver dig helt nye og lækre muligheder. Så kan du nemlig styre lydstyrken fra din eksisterende TV-fjernbetjening, og det hele tænder og slukker automatisk, så du kun skal koncentrere dig om at nyde den gode lyd.

En Bluesound musikstreamer eller tilsvarende kan give dig adgang til trådløs musikstreaming i suveræn kvalitet på et letbetjent trådløst anlæg – med hele molevitten lige under fingerspidserne på din smartphone. Du kan også tilslutte dine andre lydkilder og stadig nyde godt af den trådløse tilslutning og betjening af højtalerne. Alt det bedste fra det traditionelle og det trådløse hi-fi-univers samlet i ét system!

OBERON 1 C fås med finish i sort ask, hvid mat, lys eg og mørk valnød. Fjernbetjening medfølger.

OBS: Alle højtalere i OBERON C systemet kræver en SOUND HUB COMPACT (alternativt SOUND HUB). Forbindelsen mellem højtalere og sound hub er fuldt trådløs, men alle trådløse funktioner (inkl. Bluetooth) samt alle indgange til lydkilder kører via hubben.

Læs mere om OBERON 1 C trådløs kompakthøjtaler

Læs mere om SOUND HUB COMPACT trådløs forforstærker 

Systemet indeholder:

Kompakt kontrolboks til dit trådløse EQUI højtalersystem. Tilslut musik og HDMI TV-lyd, og send alt videre til højtalerne i HD-kvalitet.
Antal / 1 stk
På lager. Leveringstid 1-2 hverdage På lager. Leveringstid 1-2 hverdage
Pris2.199,-
Ægte trådløs hi-fi behøver hverken at være stort, svært eller dyrt. Disse kompakte EQUI højtalere leverer vellyd til både musik og TV.
Antal / 1 par
På lager. Leveringstid 1-2 hverdage På lager. Leveringstid 1-2 hverdage
Pris7.499,-

Flere billeder af DALI Oberon 1 C + Sound Hub Compact

DALI DALI Oberon 1 C + Sound Hub Compact Aktivt højtalersystem Aktivt højtalersystem

Highlights

 • Trådløse kompakthøjtalere med indbygget forstærker
 • Imponerende ren og dynamisk lyd for størrelsen
 • Højkvalitets digital TV-lyd via HDMI, inkl. auto tænd/sluk og volumenkontrol fra din eksisterende TV-fjernbetjening
 • Bluetooth 5.0 til trådløs musik direkte fra telefon, tablet, PC/Mac m.m.
 • Tilslutning for både analoge og digitale musikkilder inkl. auto-tænd og automatisk indgangsvalg
Anders Aaberg
København Aaboulevard
99 butikkerFind nærmeste butik
Anders Aaberg

HiFi-Klubbens
Ekspertvurdering

 • Trådløse kompakthøjtalere med indbygget Klasse D forstærker
 • Imponerende ren og dynamisk lyd for størrelsen
 • Nem opsætning og betjening
 • Højkvalitets digital TV-lyd via HDMI, inkl. auto tænd/sluk og volumenkontrol fra din eksisterende TV-fjernbetjening
 • Sound hub kan placeres på væg bag TV eller bag låge i TV-møbel
 • Integreret nøglehuls-vægbeslag både på højtalere og sound hub
 • Indbygget Bluetooth 5.0 til trådløs musik direkte fra smartphone, tablet, mobil, PC/Mac m.m.
 • Trådløs signaloverførsel i 24-bit HD-kvalitet mellem SOUND HUB COMPACT og højtalere
 • Auto-tænd/sluk på alle indgange  
 • Tilslutninger til både analoge og digitale musikkilder

Anbefalede produkter