Gå til indhold
DALI DALI OBERON 1 C + SOUND HUB Aktivt højtalersystem Aktivt højtalersystem

DALIOBERON 1 C + SOUND HUBAktivt højtalersystem

Trådløse kompakthøjtalere, utallige trådløse muligheder, ægte hi-fi og supernem betjening. OBERON 1 C og DALI EQUI giver dig det hele!
System12.497,-
På lager. Leveringstid 1-2 hverdagePå lager. Leveringstid 1-2 hverdage
 Opleves delvist i
PriceRunner

Læs mere:

Beskrivelse

DALI OBERON 1 C + SOUND HUB – trådløst, kompakt og unikt brugervenligt EQUI højtalersystem i ægte hi-fi kvalitet

DALI OBERON 1 C og SOUND HUB er et kompakt trådløst EQUI højtalersystem, der giver dig de lækre musikoplevelser, som du kender og elsker fra et godt traditionelt hi-fi-anlæg. Bare uden den store forstærker og de tykke højtalerkabler, som normalt følger med. Forstærkeren er nemlig indbygget i de trådløse højtalere. Hvis du sætter pris på seriøst god lyd, brugervenlighed og elegant indretning, er OBERON 1 C + SOUND HUB allerede svaret på dine bønner. Men det stopper ikke her.

Udbyg dit DALI EQUI system med streaming, HDMI, surround og trådløs subwoofer

DALI EQUI er en familie af trådløse, aktive hi-fi-højtalere og tilbehør, som giver dig utallige muligheder for at opbygge præcis det trådløse hi-fi-anlæg, som passer til dit behov. Og alle EQUI produkter er fuldt kompatible med hinanden, så du kan gøre det i det tempo, der passer dig og din pengepung. Allerede i basisversionen som vist her får du masser af god trådløs hi-fi-lyd i stereo, tilslutning til separate lydkilder og Bluetooth til trådløs musik direkte fra din telefon. Men SOUND HUB har plads til to udvidelsesmoduler, som for alvor kan få tingene til at ske.

Hvad siger du for eksempel til indbygget Bluesound musikstreaming med multirum, så du trådløst kan fylde hele dit hjem med alverdens musik? Eller et HDMI-modul, som giver dig supernem TV-lyd og mulighed for ægte trådløs surroundlyd i helt op til 7 kanaler? Eller en eller flere valgfrie subwoofere, som spiller trådløst sammen med resten af systemet?

Det trådløse DALI EQUI system tilbyder en rigtig hi-fi-løsning for ALLE – inklusive for dig, der ikke har lyst til et komplet anlæg med alle kabler og dimser, men stadig gerne vil have suveræn lydkvalitet!

Systemet indeholder:

Ægte trådløs hi-fi behøver hverken at være stort, svært eller dyrt. Disse kompakte EQUI højtalere leverer vellyd til både musik og TV.
Antal / 1 par
På lager. Leveringstid 1-2 hverdage På lager. Leveringstid 1-2 hverdage
Pris7.998,-
Kontrolcentret i DALIs EQUI systemer. Her samles alle musiksignaler og sendes trådløst videre til højtalerne. Kan modul-udbygges.
Antal / 1 stk
På lager. Leveringstid 1-2 hverdage På lager. Leveringstid 1-2 hverdage
Pris4.499,-

Flere billeder af DALI OBERON 1 C + SOUND HUB

DALI DALI OBERON 1 C + SOUND HUB Aktivt højtalersystem Aktivt højtalersystem

Highlights

 • Trådløse EQUI kompakthøjtalere med indbygget forstærker
 • Meget ren, detaljeret og dynamisk hi-fi-lyd
 • Supernem opsætning og betjening
 • Indbygget Bluetooth til trådløs musik direkte fra telefon, tablet, PC/Mac m.m.
 • Kan udbygges med HDMI, ægte trådløs surround, Bluesound musikstreaming/multirum og trådløse subwoofere (ekstratilbehør) 
Anders Aaberg
København Aaboulevard
99 butikkerFind nærmeste butik
Anders Aaberg

HiFi-Klubbens
Ekspertvurdering

 • Trådløse EQUI kompakthøjtalere med indbygget Klasse D forstærker
 • Særdeles ren og dynamisk hi-fi-lyd
 • Nem opsætning og betjening
 • Kan modul-udbygges med HDMI, ægte trådløs surround, Bluesound musikstreaming/multirum, trådløse subwoofere m.m. (ekstratilbehør)
 • Indbygget Bluetooth til trådløs musik direkte fra telefon, tablet, PC/Mac m.m.
 • Trådløs signaloverførsel i 24-bit HD-kvalitet mellem SOUND HUB og højtalere
 • Auto-tænd/sluk på alle indgange  
 • Tilslutninger til både analoge og digitale lydkilder
 • Integreret vægbeslag på højtalere
 • Bluetooth-baseret fjernbetjening medfølger

Tilbehør til DALI OBERON 1 C + SOUND HUB

Anbefalede produkter