Gå til indhold

NADM10 V2 + Bluesound FLEX 2i (x2) + DALI OPTICON 6 MK2Hjemmebio-system

Unikt og eksklusivt streaming musikanlæg, som giver dig high-end lydkvalitet, supernem TV-lyd og trådløs surround hjemmebio.
System47.395,-
På lager. Leveringstid 1-2 hverdagePå lager. Leveringstid 1-2 hverdage
 Opleves i
PriceRunner

Læs mere:

Beskrivelse

NAD M10 V2 + Bluesound FLEX 2i (x2) + DALI OPTICON 6 MK2 – eksklusivt musikanlæg med Bluesound streaming, krystalklar lyd, multirum og trådløs surround hjemmebio

M10 V2 er et kompakt og eksklusivt streaming musikanlæg til dig, der forlanger det bedste, både når det gælder din boligindretning og din musik. Du får 2 x 100 watt med en lydkvalitet, som kan matche rendyrkede high-end anlæg i fuld størrelse, og designet er udført i glas og massivt aluminium med en finish, som bare skal opleves. Det lækre touch-farvepanel på fronten er også en oplevelse i sig selv med oplysninger om musiknummer, kunstner, albumvisning m.m. direkte på panelet.

Du kan streame uendelige mængder af musik fra TIDAL, Spotify Connect, Deezer og andre musiktjenester, og du kan spille alverdens lydformater – inklusive 24-bit – i uovertruffen kvalitet. Indbygget internetradio finder du naturligvis også, og med den smarte tovejs Bluetooth-funktion kan du også spille musik på trådløse høretelefoner. Hvis du vil have musik i flere rum, supplerer du bare med trådløse Bluesound højtalere. Du styrer hele dynen trådløst fra din smartphone/tablet via den smarte BluOS-app.

Supernem trådløs surround

Når du som her tilføjer to trådløse Bluesound højtalere som surround-baghøjtalere, får du en supernem trådløs hjemmebiograf, som placerer dig lige midt i handlingen, når din film kører over skærmen. Det løfter din TV-oplevelse op på et helt nyt niveau, og du slipper helt for besværlig opsætning og lange højtalerkabler på tværs af stuen som med en traditionel løsning. Vil du have endnu mere og bedre bas, kan du supplere med en subwoofer, evt. trådløst.

DALI OPTICON 6 MK2 – allround gulvhøjtaler med overbevisende hi-fi-kvaliteter

OPTICON 6 MK2 er en solid og relativt kompakt gulvhøjtaler. To styk 6,5” bas/mellemtone-enheder med DALIs unikke SMC-magnetsystem, eksklusivt dobbelt diskantmodul og seriøs kvalitet helt ned i de mindste detaljer giver en særdeles ren, dynamisk og detaljeret lyd, som uden problemer kan fylde en almindelig stue med lyd, der både kan høres og føles.

Hvis OPTICON 6 MK2 ikke er det helt optimale højtalervalg til netop din smag eller dit behov, hjælper HiFi Klubben dig gerne med at finde et godt alternativ. Vi har markedets største udvalg af kvalitetshøjtalere i alle størrelser og prisklasser.

Systemet indeholder:

Kompakt, unikt og eksklusivt streaming musikanlæg, som sætter helt nye standarder for, hvor lækkert det kan gøres i denne kategori.
Antal / 1 stk
På lager. Leveringstid 1-2 hverdage På lager. Leveringstid 1-2 hverdage
Pris23.999,-
Solid gulvhøjtaler, som er spækket med avanceret teknologi og klar til at fylde din stue med musik og filmlyd af høj hi-fi-klasse. Flere farver.
Antal / 1 par
På lager. Leveringstid 1-2 hverdage På lager. Leveringstid 1-2 hverdage
Pris17.998,-
Den mindste Bluesound-højtaler får dig godt i gang med trådløs kvalitetslyd i alle små rum i dit hjem. Batteripakke fås som ekstratilbehør.
Antal / 2 stk
På lager. Leveringstid 1-2 hverdage På lager. Leveringstid 1-2 hverdage
Pris5.398,-

Flere billeder af NAD M10 V2 + Bluesound FLEX 2i (x2) + DALI OPTICON 6 MK2

NAD NAD M10 V2 + Bluesound FLEX 2i (x2) + DALI OPTICON 6 MK2 Hjemmebio-system Hjemmebio-system

Highlights

 • Eksklusivt, kompakt og solidt design i aluminium og glas (bredde kun 21 cm)
 • Supernem TV-lyd via HDMI
 • Surround-hjemmebio med trådløse Bluesound baghøjtalere
 • Indbygget Bluesound multirums-musikstreaming  
 • Ekstremt ren og detaljeret lyd med høj råstyrke
Mathias Kring
Holstebro
99 butikkerFind nærmeste butik
Mathias Kring

HiFi-Klubbens
Ekspertvurdering

 • Ekstremt ren og dynamisk hi-fi-lyd for et kompakt hi-fi-anlæg
 • Eksklusiv finish i metal og glas
 • Frontdisplay med touch-betjening og albumvisning
 • Supernem TV-lyd via HDMI
 • Surround-hjemmebio med trådløse Bluesound baghøjtalere
 • Nemt i opsætning og daglig brug med fuld app-kontrol
 • Indbygget Bluesound multirums-musikstreaming og tovejs Bluetooth
 • IR-fjernbetjening medfølger

Tilbehør til NAD M10 V2 + Bluesound FLEX 2i (x2) + DALI OPTICON 6 MK2

Anbefalede produkter