Gå til indhold
LEMUS LEMUS HOME Classic 1500 Møbel med anlæg Møbel med anlæg

LEMUSHOME Classic 1500Møbel med anlæg

Seriøst TV/lydmøbel i elegant dansk design. Her får du alt nødvendigt til musik og TV-lyd i høj kvalitet og med supernem betjening. Bredde 150 cm.
System17.999,-
Forventes på lager 7. februar 2023
 Opleves delvist i
PriceRunner

Læs mere:

Beskrivelse

Lemus HOME Classic 1500 – elegant, brugervenligt og komplet lydmøbel til musik og TV-lyd i høj kvalitet

Lemus HOME Classic 1500 er et rummeligt og velbygget 150 cm bredt lydmøbel, som på én gang giver dig alt det nødvendige til at nyde musik og TV-lyd i høj kvalitet, uden at du samtidig får et synligt anlæg med kabler og højtalere ind i din boligindretning. Dette er den perfekte alt-i-ét løsning til dig, som både vil have god lyd og godt design og samtidig helst er fri for at skulle rode med teknikken.

Alt det nødvendige er bygget ind i møblet, så du skal i bund og grund bare tilslutte TV og strøm – så er du kørende. Nemmere og mere elegant kan det næsten ikke gøres, og finishen er i top med ægte træfiner og tekstildetaljer fra danske Gabriel.

Inde bag stoflågerne i hver side finder du to stærke højtalere, og bagest i møblet sidder forstærkeren godt gemt i sin egen lille boks. Via wi-fi og Bluetooth kan du streame et uendeligt univers af trådløs musik med det hele lige under fingerspidserne på din telefon eller tablet, for eksempel via Spotify Connect.

I midterrummet kan du placere de ting, du gerne vil have ved hånden sammen med dit lydmøbel, hvad enten det er et ekstra apparat, en god flaske rødvin med tilhørende snacks, eller hvad du nu måtte have lyst til.

Supernem TV-lyd uden ekstra fjernbetjeninger

Med Lemus HOME Classic 1500 kan du styre lydstyrken fra din eksisterende TV-fjernbetjening eller fra den dedikerede Lemus HOME app. Slut med besværlig betjening eller ekstra fjernbetjeninger på sofabordet. Den indbyggede forstærker tænder og slukker selvfølgelig automatisk, og hvis du skifter fra musik til TV-lyd eller omvendt, følger anlægget også automatisk med. Du behøver ikke andet end at sætte dig tilrette i sofaen og nyde den gode lyd.

Lemus HOME Classic 1500 er 150 cm bredt og fås med ægte træfiner finish i sort ask, valnød eller eg. I denne pakke er stoflåger inkluderet i prisen, og du kan frit vælge låger i den farve, der bedst matcher din smag. Vægbeslag medfølger, gulvstander og fjernbetjening fås som ekstratilbehør. Fås også i 120 cm bredde (Lemus HOME Classic 1200).

Udvendige mål: 150,0 x 26,2 x 34,0 cm (BxHxD)
Udvendige mål inkl. gulvstander (ekstratilbehør): 150,0 x 60,5 x 34,0 cm (BxHxD)
Indvendige mål (til rådighed): 85,0 x 24,3 x 32,0 cm (BxHxD)

Systemet indeholder:

Seriøst TV/lydmøbel i elegant dansk design. Komplet musikanlæg indbygget med HDMI, streaming, wi-fi, multiroom og Bluetooth. Bredde 150 cm.
Antal / 1 stk
På lager. Leveringstid 1-2 hverdage På lager. Leveringstid 1-2 hverdage
Pris14.999,-
Sæt denne elegante stoframme foran de to højtalerrum på dit Lemus HOME Classic 1500 og Classic 1200 lydmøbel. Flere finishes.
Antal / 1 par
Forventes på lager 7. februar 2023 Forventes på lager 7. februar 2023
Pris1.800,-
Sæt denne elegante stofdør foran midterrummet på dit Lemus HOME Classic 1500 lydmøbel. Fås i flere eksklusive finishes.
Antal / 1 stk
Forventes på lager 7. februar 2023 Forventes på lager 7. februar 2023
Pris1.200,-

Flere billeder af LEMUS HOME Classic 1500

LEMUS LEMUS HOME Classic 1500 Møbel med anlæg Møbel med anlæg

Highlights

 • Komplet lydmøbel med anlæg og højtalere indbygget, klar til brug
 • Stor og fyldig stereolyd med masser af råstyrke
 • Kan hænges på væg eller placeres på gulvstander (ekstratilbehør)
 • Stort midterrum til valgfri brug, f.eks. TV-boks eller spillekonsol
 • Elegant finish i ægte træfiner, stoflåger medfølger (flere farver)

HiFi-Klubbens
Ekspertvurdering

 • Komplet lydmøbel med anlæg og højtalere indbygget, klar til brug
 • Stoflåger inkluderet i prisen (valgfri farver)
 • Minimal kabelføring
 • Stor og fyldig stereolyd med masser af råstyrke
 • Kan hænges på væg eller placeres på gulvstander (ekstratilbehør)
 • Stort midterrum til valgfri brug, f.eks. TV-boks eller spillekonsol
 • Automatisk tænd/sluk og valg af lydkilde
 • Kontrol af lyd via Lemus HOME app eller TV-fjernbetjening
 • Indbygget wi-fi-streaming og Bluetooth
 • Multirum via AirPlay 2 eller Chromecast built-in
 • Elegant finish i ægte træfiner

Tekniske specifikationer

Lydmøbel med indbygget streaming musikanlæg og højtalere
Indbygget Bluetooth og wi-fi-streaming med Spotify Connect, TIDAL, Chromecast built-in, AirPlay 2, multirum
Dedikeret Lemus HOME app (iOS/Android)
Udvendige mål: 150,0 x 26,2 x 34,0 cm (BxHxD)  
Stoflåger inkluderet (sort, grå, beige)
Gulvstander og dedikeret fjernbetjening fås separat
Farver: Valnød finer, eg finer, sort

Tilbehør til LEMUS HOME Classic 1500