HiFi Klubben

Gå til indhold
Lokale tilbud Gør et kup på udstillingsmodeller, udgåede produkter og overskudslager fra alle vores butikker. Læs mere

Kan du smage forskel på lyd?

Vidste du, at du kan smage med øret? Lyse klavertoner tilfører sødme, høje violiner giver syrlighed, og dybe bastoner kan udløse en bitter smag. Forskere og gastronomer er enige – nu er det din tur! Nedenfor har vi samlet nogle musikklip med meget forskellig lyd. Tag for eksempel en kop kaffe eller et stykke chokolade, tag ørebøfferne på, og læn dig tilbage, mens musikken spiller. Kan du smage forskel? Uanset om du kan eller ej, kan vi love dig, at din musik lyder bedre på godt udstyr. Kom ind i HiFi Klubben og fortæl os, hvad du kan lide – så finder vi den bedste lyd til din smag!

Tag Lydtesten

Smag på lyden

– Læs om hvordan andre lytter

 • Undskyld, kan jeg få noget bas i suppen?

  Se mere
 • True Wireless – befri din musik

  Fuld trådløs frihed til sport, træning og rejse

  Se mere
 • Beverly Hills på toasten og bossanova i kaffen

  Se mere
 • I mørket går sanserne amok

  Se mere
 • Sådan vælger du Bluetooth-højtaler

  Stor, lille, vandtæt, eksklusiv – find din helt egen stil

  Se mere

Fede høretelefoner til alle

Trådløs, kabel, Aktiv støjreduktion, Gaming – find det i HiFi Klubben

Det vrimler med høretelefoner i alle mulige størrelser, former og farver og til alle mulige formål. Skal du lytte hjemme i sofaen, eller mens sveden løber af dig på løbeturen? Spiller du musik på mobilen eller anlægget? Opbevarer du høretelefonerne i lommen, i rygsækken eller i reolen? Trådløst eller med kabel? Fortsæt selv. I HiFi Klubbens butikker kan du både høre, prøve og få kompetent vejledning, inden du beslutter dig. Så bliver det meget nemmere at vælge rigtigt!

Læs mere

Find din lyd

 • Sennheiser

  PXC 550 Trådløse høretelefoner

  1.490,- /stk

  Se mere
 • Denon

  Envaya Mini Bluetooth højtaler

  1.099,- /stk

  Se mere
 • Argon Audio

  POP Trådløse høretelefoner

  299,- /stk

  Se mere
 • Soundboks

  SOUNDBOKS2 Bluetooth højtaler

  6.325,- /stk

  Se mere
 • Bowers & Wilkins

  PX Trådløse høretelefoner

  2.899,- /stk

  Se mere
 • Jabra

  Elite 85H Trådløse høretelefoner

  1.890,- /stk

  Se mere
 • B&O

  Beoplay H9i Trådløse høretelefoner

  2.990,- /stk

  Se mere
 • DALI

  KATCH Bluetooth højtaler

  2.899,- /stk

  Se mere
 • B&O

  Beoplay H8i Trådløse høretelefoner

  2.250,- /stk

  Se mere
 • Marshall

  Acton II Trådløs højtaler med Bluetooth

  1.995,- /stk

  Se mere

Begynd at lytte i dag - Bliv medlem af Hifi Klubbens kundeklub

Welcome Listeners

HiFi Klubben er et fællesskab for alle, der ved, at det er vigtigt at lytte.

For når vi lytter, så fanger vi nuancerne. Vi bliver klogere på os selv og på verden, og vi får det fulde udbytte af alt det, der sker omkring os.

Derfor spiller vi også musik på ordentligt udstyr, og vi giver det vores fulde opmærksomhed. Ikke for musikkens skyld, men for vores egen.For når vi virkelig lytter, så sker der noget. Endorfinerne får frit spil, og musikken kan ikke længere bare høres. Den kan mærkes. Fysisk og fantastisk.