Gå til indhold
Denon Denon PMA-900HNE + Bowers & Wilkins 606 S2 Stereosystem Stereosystem

DenonPMA-900HNE + Bowers & Wilkins 606 S2Stereosystem

Ægte hi-fi i eksklusivt og stilrent design. Her får du lækker analog lydkvalitet – også trådløst via indbygget HEOS musikstreaming.
Spar2.398,-
System11.497,-
Før13.895,-
Forventes på lager 22. december 2022
 Opleves i
PriceRunner

Læs mere:

Beskrivelse

Denon PMA-900HNE + Bowers & Wilkins 606 S2 Anniversary Edition – full-size streaming hi-fi musikanlæg med flot finish og indbygget HEOS multirum

Denon PMA-900HNE og Bowers & Wilkins 606 S2 Anniversary Edition er et særdeles velspillende full-size hi-fi-anlæg i stilrent og eksklusivt design. Her får du den musikalske, naturlige og kropslige lyd, som er et must for mange analog-entusiaster. Samtidig får du en stribe bekvemme digitale lydindgange samt en højkvalitets pladespillerindgang til både MM og MC-pickupper.

PMA-900HNE er Denons første rendyrkede hi-fi-forstærker med deres eget HEOS multirums-streamingsystem indbygget. Det betyder, at du nu helt uden ekstra apparater kan streame alverdens musik fra en række populære musiktjenester samt titusindvis af radiostationer på nettet, inklusive de landsdækkende radiostationer, som du kender i forvejen.

Det hele ligger lige under dine fingerspidser på den dedikerede HEOS-app, og du får både perfekt integration og optimal lydkvalitet på denne måde. Hvis du vil have trådløs musik i flere rum, kan du nemt udbygge systemet med så mange trådløse HEOS-højtalere, som du har lyst til.

Bowers & Wilkins 606 S2 Anniversary Edition – elegant og kompakt højtaler med overbevisende hi-fi-kvaliteter

Bowers & Wilkins 606 S2 Anniversary Edition er en avanceret kompakthøjtaler, som præsterer et imponerende åbent og tredimensionelt lydbillede. En perfekt højtalerløsning, hvis du vil have et kompakt stereo- eller hjemmebiosystem med virkelig god lyd. Højtaleren kan stå i en reol, hænge på væggen eller placeres lydmæssigt optimalt på et par gode standere (ekstratilbehør). Design og finish er af høj klasse og vil falde naturligt ind i et elegant boligmiljø.

Hvis 606 S2 ikke er det helt optimale højtalervalg til netop din smag eller dit behov, hjælper HiFi Klubben dig gerne med at finde et godt alternativ. Vi har markedets største udvalg af kvalitetshøjtalere i alle størrelser og prisklasser.

Systemet indeholder:

Elsker du rigtig hi-fi-lyd, og vil du også gerne have streaming, multirum og indgang til pladespiller? Så har du en lækker løsning her!
Antal / 1 stk
Forventes på lager 10. december 2022 Forventes på lager 10. december 2022
Pris7.499,-

Flere billeder af Denon PMA-900HNE + Bowers & Wilkins 606 S2

Denon Denon PMA-900HNE + Bowers & Wilkins 606 S2 Stereosystem Stereosystem

Highlights

 • Flot aluminiumsfront med OLED-display
 • Tungt og stabilt opbygget med 100% analogt udgangstrin
 • Indbygget trådløs HEOS musikstreaming med multirum
 • God råstyrke og bas for en kompakt højtaler
 • Meget fine allround-egenskaber til både musik og filmlyd

HiFi-Klubbens
Ekspertvurdering

 • Flot aluminiumsfront med OLED-display
 • Tungt og stabilt opbygget med 100% analogt udgangstrin
 • Indbygget trådløs HEOS musikstreaming med multirum
 • Audiofil pladespillerindgang til både MM- og MC-pickupper
 • Indbygget wi-fi og Bluetooth
 • God råstyrke og bas for en kompakt højtaler
 • Meget fine allround-egenskaber til både musik og filmlyd

Tilbehør til Denon PMA-900HNE + Bowers & Wilkins 606 S2

Anbefalede produkter