Gå til indhold

DenonPMA-600NE + DALI SPEKTOR 6Stereosystem

Et stærkt og velbygget hi-fi anlæg til dig, der sætter pris på varm og musikalsk analog lyd. Inkl. dedikeret indgang til pladespiller (MM).
Spar1.800,-
System8.197,-
Før9.997,-
På lager. Leveringstid 1-2 hverdagePå lager. Leveringstid 1-2 hverdage
 Opleves i
PriceRunner

Læs mere:

Beskrivelse

Denon PMA-600NE + DALI SPEKTOR 6 – full-size hi-fi musikanlæg med lækker analog lyd

Denon PMA-600NE og DALI SPEKTOR 6 er et full-size stereo musikanlæg, som for en fornuftig pris giver dig den musikalske, naturlige og kropslige lyd, som er et must for mange analog-entusiaster. Samtidig får du en stribe bekvemme digitale lydindgange samt pladespillerindgang (MM). Så skal du ikke ud og købe ekstra apparater, bare fordi du har lyst til at nyde lidt varm vinyl.

Med indbygget Bluetooth kan du spille alverdens trådløse musik inklusive YouTube-lyd direkte fra din smartphone. Du får endda auto-tænd på Bluetooth, så du lynhurtigt kan høre dine favoritter på anlægget. Som kronen på værket er fronten flot udført i aluminium, så forstærkeren ser lige så godt ud, som den lyder.

DALI SPEKTOR 6 – stærk, velspillende og prisvenlig allround gulvhøjtaler

DALI SPEKTOR 6 er en velspillende og seriøst konstrueret gulvhøjtaler, som for yderst rimelige penge kan give dig musik eller filmlyd i flot hi-fi-kvalitet. De to 6,5” bas/mellemtone-enheder spiller dybt og præcist og kan magte selv større lytterum uden hjælp fra en subwoofer. Samtidig er SPEKTOR 6 ikke større, end at den stadig kan indpasses i en almindelig stue uden at tage hele opmærksomheden.  

Hvis SPEKTOR 6 ikke er det helt optimale højtalervalg til netop din smag eller dit behov, hjælper HiFi Klubben dig gerne med at finde et godt alternativ. Vi har markedets største udvalg af kvalitetshøjtalere i alle størrelser og prisklasser.

Systemet indeholder:

Lækker analog forstærker til dig, der også gerne vil have Bluetooth og nem tilslutning for digitale lydkilder og pladespiller.
Antal / 1 stk
På lager. Leveringstid 1-2 hverdage På lager. Leveringstid 1-2 hverdage
Pris3.399,-
Her starter ægte hi-fi-lyd. En stærk gulvhøjttaler, som sætter fuldt tryk på din musik eller filmlyd, uden at det koster mere end nødvendigt.
Antal / 1 par
På lager. Leveringstid 1-2 hverdage På lager. Leveringstid 1-2 hverdage
Pris4.798,-

Highlights

 • Naturlig og musikalsk analog lyd
 • Flot aluminiumsfinish i sort eller sølv
 • Trådløs musik via Bluetooth
 • Dedikeret pladespillerindgang (MM)
 • Både analoge og digitale tilslutninger

HiFi-Klubbens
Ekspertvurdering

 • Fine allround-kvaliteter til alle slags musik
 • Naturlig og musikalsk analog lyd
 • Overbevisende bas og dynamik, også uden hjælp fra subwoofer
 • Flot finish i ægte aluminium
 • Trådløs musik via Bluetooth
 • Tilslutning for høretelefoner og pladespiller (MM)
 • Både analoge og digitale tilslutninger inkl. subwoofer-udgang
 • Optimal funktion sammen med Denon HEOS-musikstreamere

Tilbehør til Denon PMA-600NE + DALI SPEKTOR 6

Anbefalede produkter