Gå til indhold

DenonM41 DAB + Bowers & Wilkins 607 S2Stereosystem

Lækkert minisystem med både Bluetooth, DAB/FM-radio og CD plus et par lækre hi-fi-højtalere. Ægte kompakt hi-fi – lige til reolen!
System8.397,-
På lager. Leveringstid 1-2 hverdagePå lager. Leveringstid 1-2 hverdage
 Opleves i
PriceRunner

Læs mere:

Beskrivelse

Denon RCD-M41 DAB + Bowers & Wilkins 607 S2 – kompakt, lækkert og velspillende minisystem med DAB/FM-radio, Bluetooth, CD og masser af muligheder

Denon RCD-M41 DAB + B&W 607 S2 er et et kompakt og elegant minisystem med en stereolyd, der langt overgår selv de bedste enkeltstående trådløse højtalere. RCD-M41 er kun 22 cm bred, så du kan uden problemer finde plads til anlægget i langt de fleste reoler.

Ud over en fin stereoforstærker har RCD-M41 indbygget DAB/FM-radio, CD-afspiller og Bluetooth til trådløs musikstreaming fra din smartphone eller andre bærbare enheder. Så er du klar til at nyde musik i høj lydkvalitet, uanset hvor du spiller den fra.

Bowers & Wilkins 607 S2 – seriøs stereo med to kompakte højtalere

607 S2 er den mindste højtaler i 600-serien, men den præsterer stadig en overraskende fyldig lyd, som klæder alle typer musik. Den eksklusive 5” Continuum bas/mellemtone og den Nautilus-ladede diskant sørger for, at du altid får selv de fineste detaljer med. Finishen er af høj klasse og vil falde naturligt ind i en stilrent boligmiljø. Frontgrillen monteres ved hjælp af magneter, så du ikke skal se på grimme monteringshuller, hvis du vælger at bruge højtaleren med frit udsyn til enhederne.

Hvis 607 S2 ikke er det helt optimale højtalervalg til netop din smag eller dit behov, hjælper HiFi Klubben dig gerne med at finde et godt alternativ. Vi har markedets største udvalg af kvalitetshøjtalere i alle størrelser og prisklasser.

Fås også i ren FM-version.

Systemet indeholder:

Superkompakt minianlæg med Bluetooth-streaming, DAB-radio og CD-afspiller. Ægte hi-fi-kvalitet til fornuftig pris.
Antal / 1 stk
På lager. Leveringstid 1-2 hverdage På lager. Leveringstid 1-2 hverdage
Pris3.199,-

Highlights

  • Kompakt og lige til reolen (bredde kun 22 cm)
  • Indbygget Bluetooth til trådløs musik fra telefon, tablet m.m.
  • Indbygget CD-afspiller og DAB/FM-radio med RDS/RadioText
  • Flot råstyrke og lydkvalitet for et minianlæg
  • Kompakte og elegante hi-fi-højtalere
Michael Rygaard
Horsens
99 butikkerFind nærmeste butik
Michael Rygaard

HiFi-Klubbens
Ekspertvurdering

  • Kompakt og lige til reolen (bredde kun 22 cm)
  • Flot lydkvalitet og råstyrke for et minianlæg
  • Indbygget Bluetooth til trådløs musik fra telefon, tablet m.m.
  • Indbygget CD-afspiller og DAB/FM-radio med RDS/RadioText
  • Kompakte og elegante hi-fi-højtalere

Tilbehør til Denon M41 DAB + Bowers & Wilkins 607 S2

Anbefalede produkter