Gå til indhold
Denon Denon CEOL RCD-N10 + ARGON ALTO 5 MK2 Stereosystem Stereosystem

DenonCEOL RCD-N10 + ARGON ALTO 5 MK2Stereosystem

Genialt og brugervenligt streaming minianlæg med HEOS multirum, CD, FM og alt hvad du ellers har brug for til musikoplevelser med gåsehud.
System6.197,-
På lager. Leveringstid 1-2 hverdagePå lager. Leveringstid 1-2 hverdage
 Opleves i
PriceRunner

Læs mere:

Beskrivelse

Denon CEOL N10 + Argon Audio ALTO5 Mk2 – EISA-vindende brugervenligt streaming minianlæg med HEOS trådløs multirums-musik, CD, FM-radio og ægte stereo hi-fi-lyd

Denon CEOL N10 er et genialt streaming minianlæg til dig, der vil have de nyeste og smarteste trådløse muligheder, men samtidig gerne vil kunne spille CD’er og beholde de store musikoplevelser og de fleksible tilslutninger fra det traditionelle stereoanlæg, inklusive TV-lyd.

I ét kompakt og stilrent anlæg finder du alt, hvad du skal bruge for at få det bedste fra det gamle og det nye musikunivers, og lyden fra de kompakte ALTO5 Mk2 højtalere er af høj klasse, uanset hvad du lytter til. CEOL N10 vandt den eftertragtede internationale EISA-pris som bedste kompakte musiksystem i 2018-2019 – det siger lidt om kvaliteten.

Denon HEOS – trådløs musik i hele dit hjem

Denon CEOL N10 har indbygget HEOS multirum, som giver dig næsten uendelige muligheder for at streame musik fra streamingtjenester og titusindvis af radiostationer på internettet, inklusive en lang række af de populære DAB-kanaler og specialkanaler fra hele verden.

Du kan frit udbygge med trådløse HEOS-højtalere og musikstreamere i alle andre rum i dit hjem, og du styrer det hele fra HEOS-appen på din smartphone. Det er så nemt, at hele familien kan finde ud af det – oplev det i HiFi Klubben! 

Argon Audio ALTO5 Mk2 – råstærk stereo med to kompakte højtalere

ALTO5 er en kompakt, velspillende og prisvenlig universalhøjtaler. Du kan hænge den på væggen, stille den i reolen eller placere den på stativ, og du får en imponerende åben og dynamisk lyd i ægte stereo for ganske små penge. Dette er den autentiske musikoplevelse, som langt overgår det, du kan få fra en soundbar eller små trådløse højtalere.

Den indbyggede forstærker i CEOL N10 kan sagtens drive både bedre og større hi-fi-højtalere end de her viste. Kom ind i HiFi Klubben, og tjek vores enorme højtalerudvalg, hvis du jagter den helt perfekte lytteoplevelse.

Systemet indeholder:

EISA-vindende minianlæg med det hele: HEOS multirum, CD, FM, Spotify Connect, Bluetooth, AirPlay 2, råstærk hi-fi-lyd og flot design.
Antal / 1 stk
På lager. Leveringstid 1-2 hverdage På lager. Leveringstid 1-2 hverdage
Pris4.499,-
Stor lyd kan sagtens fås for små penge. Denne lille perle fra Argon Audio giver dig seriøs hi-fi-kvalitet for hver eneste krone!
Antal / 1 par
På lager. Leveringstid 1-2 hverdage På lager. Leveringstid 1-2 hverdage
Pris1.698,-

Flere billeder af Denon CEOL RCD-N10 + ARGON ALTO 5 MK2

Denon Denon CEOL RCD-N10 + ARGON ALTO 5 MK2 Stereosystem Stereosystem

Highlights

  • HEOS trådløs multirums-musik med app-kontrol (iOS/Android)
  • AirPlay 2, Spotify Connect, internetradio, Bluetooth og mulighed for stemmestyring
  • Indbygget CD-afspiller og FM-radio med RDS/RadioText
  • Meget flot råstyrke og lydkvalitet for et minianlæg
  • Kompakte og solide hi-fi-højtalere
Morten Nielsen
København Amager
99 butikkerFind nærmeste butik
Morten Nielsen

HiFi-Klubbens
Ekspertvurdering

  • Meget flot lydkvalitet og råstyrke for et minianlæg
  • HEOS trådløs multirums-musik med app-kontrol (iOS/Android)
  • AirPlay 2, Spotify Connect, internetradio, Bluetooth og mulighed for stemmestyring
  • Indbygget CD-afspiller og FM-radio med RDS/RadioText
  • Kompakte og solide hi-fi-højtalere

Tilbehør til Denon CEOL RCD-N10 + ARGON ALTO 5 MK2

Anbefalede produkter