Gå til indhold
Bluesound POWERNODE (N330) + Vestlyd V15C Stereosystem Stereosystem

Bluesound POWERNODE (N330) + Vestlyd V15CStereosystem

Nyd fornemmelsen af en livekoncert hjemme i din egen stue, og spil alverdens musik trådløst fra din telefon. Et unikt og stærkt anlæg.
System21.497,-
Forventes på lager 18. februar 2023
 Opleves i
PriceRunner

Læs mere:

Beskrivelse

Bluesound POWERNODE (N330) + Vestlyd V15C – potent streaming musikanlæg med 15” bas, massiv lyd og nem betjening

POWERNODE (N330) og Vestlyd V15C højtalerne er et unikt streaming musikanlæg til dig, der både vil have massive lydoplevelser og supernem trådløs adgang til alverdens musik på din telefon. Her får du alle de smarte muligheder i et anlæg, der ikke er større end en madkasse, og de indbyggede 2 x 80 watt kan sagtens puste masser af liv i de enorme 15” basser.

Vestlyd kalder selv deres højtalere for ”powermonitors”, og du vil hurtigt finde ud af hvorfor, når du skruer op for musikken. Uanset om du spiller hip hop, elektronisk, rå guitar, klassisk eller big band musik, så får du en dynamik, der bare siger KAPOW ud i rummet omkring dig. Lyden bliver mejslet ud, med en punch og styrke, som kan mærkes. Men også med en klarhed i detaljerne, der får alting til at fremstå i luften lige foran dig. Det her er på samme tid sjov og seriøs hi-fi, og du kan roligt forberede dig på en solid gang gåsehud, når du mærker din yndlingssang banke mod dit mellemgulv.

Klar til alverdens trådløse musik

Du kan streame uendelige mængder af musik fra TIDAL, Spotify Connect, Deezer og andre musiktjenester, og du kan spille alverdens lydformater – inklusive 24-bit – i uovertruffen kvalitet. Du får også indbygget internetradio og Apple AirPlay 2, og med den smarte tovejs Bluetooth-funktion kan du spille musik direkte fra anlægget til et par trådløse høretelefoner.

Vestlyd V15C – unik 15” powermonitor med massive kræfter og flotte hi-fi-kvaliteter

Vestlyd V15C er en stor og kompromisløs gulvhøjtaler, som kan få væggene til at ryste hjemme i din stue og give dig det fysiske tryk i brystet, som du kender og elsker fra en rigtig livekoncert. Med sin massive 15” coaxial-enhed og store kabinet er den klar til at levere et tordnende lydtryk, men den spiller samtidig imponerende rent og velopløst for en højtaler af denne type, selv ved moderate lydstyrker. Specialdesignet gulvstander fås som ekstratilbehør.

Hvis V15C ikke er det helt optimale højtalervalg til netop din smag eller dit behov, hjælper HiFi Klubben dig gerne med at finde et godt alternativ. Vi har markedets største udvalg af kvalitetshøjtalere i alle størrelser og prisklasser.

Systemet indeholder:

Streaming musikanlægget, der kan det hele – og gør det bedre end alle andre! Suveræn hi-fi-lyd og geniale muligheder til både musik og TV-lyd.
Antal / 1 stk
På lager. Leveringstid 1-2 hverdage På lager. Leveringstid 1-2 hverdage
Pris7.499,-
Flyt livekoncerten hjem i din egen stue. Denne unikke 15” powermonitor går lige i øret, hjertet og mellemgulvet på én gang. Skal opleves!
Antal / 1 par
Forventes på lager 18. februar 2023 Forventes på lager 18. februar 2023
Pris13.998,-

Flere billeder af Bluesound POWERNODE (N330) + Vestlyd V15C

Bluesound POWERNODE (N330) + Vestlyd V15C Stereosystem Stereosystem

Highlights

 • Kan spille højt selv i store rum med 15” bas
 • Meget dynamisk, musikalsk og realistisk lyd med masser af detaljer
 • Spiller streamingtjenester, internetradio og din egen musiksamling med fuld app-kontrol fra din telefon
 • Apple AirPlay 2 og Bluetooth med tovejs-funktion til trådløse høretelefoner
 • Specialdesignet gulvstander fås som ekstratilbehør.

HiFi-Klubbens
Ekspertvurdering

 • Kan spille højt selv i store rum med 15” bas
 • Meget dynamisk, musikalsk og realistisk lyd med masser af detaljer
 • Spiller streamingtjenester, internetradio og din egen musiksamling med fuld app-kontrol fra din telefon
 • Apple AirPlay 2 og Bluetooth med aptX HD og tovejs-funktion til trådløse høretelefoner
 • Supernem kontrol af TV-lyd via din eksisterende TV-fjernbetjening
 • Nem udbygning til multirum med trådløse Bluesound-højtalere
 • Specialdesignet gulvstander fås som ekstratilbehør.

Tilbehør til Bluesound POWERNODE (N330) + Vestlyd V15C

Anbefalede produkter