Gå til indhold
Bluesound Bluesound POWERNODE (N330) + DALI OBERON 1 Stereosystem Stereosystem

BluesoundPOWERNODE (N330) + DALI OBERON 1Stereosystem

Kompakt, trådløst og særdeles velspillende anlæg i én boks. Sammen med de lækre DALI-højttalere kan du streame al musik i ægte hi-fi kvalitet.
System10.897,-
På lager. Leveringstid 1-2 hverdagePå lager. Leveringstid 1-2 hverdage
 Opleves i
PriceRunner

Læs mere:

Beskrivelse

Bluesound POWERNODE (N330) + DALI OBERON 1 – topmoderne minianlæg som streamer alverdens musik trådløst i ægte hi-fi kvalitet

POWERNODE (N330) og OBERON 1-højttalerne er et superkompakt minianlæg, som giver dig alt, hvad du skal bruge for at streame musik fra en lang række af markedets streamingtjenester, for eksempel Spotify, TIDAL (inkl. 24-bit) eller Deezer.

Du kan lytte til titusindvis af radiokanaler på internettet og afspille hele dit eget musikbibliotek fra computeren eller direkte fra smartphone/tablet – alt sammen i ægte hi-fi kvalitet, som spiller samtlige trådløse alt-i-ét højttalere langt ned under gulvbrædderne. Du styrer hele dynen trådløst fra din smartphone/tablet via den smarte BluOS-app (iOS/Android). Spotify Connect er understøttet, så du let kan streame direkte fra selve Spotify-appen. Bluetooth er også indbygget fra fødslen.

Genialt til TV-lyd og multirum

Bluesound har gjort det utrolig nemt at få superlyd fra dit TV. Ikke nok med, at du kan tilkoble TV-lyden digitalt via den optiske indgang – du kan også styre lydstyrken fra din eksisterende TV-fjernbetjening! Du skal lige én gang for alle ”fortælle” POWERNODE (N330), hvilket mærke dit TV er, men herefter kører det hele automatisk.

Anlægget kan endda tænde helt automatisk fra standby, når du tænder for dit TV. Det betyder, at du får TV-lyd i superkvalitet hver eneste gang – uden besvær, uden ekstra fjernbetjeninger, og uden at du skal være nervøs over næste elregning.

Hvis du vil have musik i flere rum, supplerer du bare med et andet Bluesound-produkt, for eksempel en trådløs PULSE FLEX-højttaler til det lille rum eller en PULSE2 til det større. Det er så nemt, at hele familien kan finde ud af det, og i løbet af ingen tid kan du få musikken ud i alle hjørner af dit hjem. Men pas på – når du først har prøvet det, er der ingen vej tilbage!

DALI OBERON 1 – Stilren kompakthøjtaler med avanceret teknik og flot hi-fi lyd

OBERON 1 er den mindste model i OBERON-serien, og den er lige til at placere på en hylde eller på væggen via det integrerede vægbeslag. Her får du stor lyd uden store højtalere, og med DALIs unikke SMC-magnetsystem og en ultra-letvægts softdome-diskant præsterer OBERON 1 et klart, dynamisk og velopløst lydbillede, som får alle slags musik og filmlyd til at præsentere sig flot i et mindre rum.

Bluesound surround-baghøjtalere

Som en ekstra bonus kan du tilføje trådløse Bluesound surround-baghøjtalere, så du kan få en lydoplevelse på et helt nyt niveau, når du ser TV og film. Og det er nemt – POWERNODE sørger nemlig helt automatisk for at aktivere surround-funktionen og baghøjtalerne, når den registrerer et surroundsignal fra dit TV. En genial og brugervenlig funktion, som giver dig helt nye muligheder, uden at du går på kompromis med din hi-fi musikoplevelse i stereo.

Systemet indeholder:

Streaming musikanlægget, der kan det hele – og gør det bedre end alle andre! Suveræn hi-fi-lyd og geniale muligheder til både musik og TV-lyd.
Antal / 1 stk
På lager. Leveringstid 1-2 hverdage På lager. Leveringstid 1-2 hverdage
Pris7.499,-
OBERON-seriens ultrakompakte lillebror giver dig masser af imponerende hi-fi-lyd og fylder næsten intet. Både til væg, reol og stander.
Antal / 1 par
På lager. Leveringstid 1-2 hverdage På lager. Leveringstid 1-2 hverdage
Pris3.398,-

Flere billeder af Bluesound POWERNODE (N330) + DALI OBERON 1

Bluesound Bluesound POWERNODE (N330) + DALI OBERON 1 Stereosystem Stereosystem

Highlights

  • Spiller alverdens musik fra streamingtjenester, internetradio eller din egen samling
  • Styres elegant og trådløst fra din smartphone eller tablet (iOS/Android)
  • Bluetooth med aptX HD og tovejs-funktion til trådløse høretelefoner samt Apple AirPlay 2
  • Perfekt til TV-lyd
  • Kan udbygges til trådløs musik i hele dit hjem

HiFi-Klubbens
Ekspertvurdering

  • Indbygget 2 x 80 watt stereoforstærker med suveræn hi-fi lydkvalitet
  • Mulighed for trådløse surround-baghøjtalere
  • Touchpanel i glas på topplade til grundlæggende betjening (play/pause/volumen m.m.)
  • Understøtter MQA og HD-lyd op til 24-bit/192kHz

Tilbehør til Bluesound POWERNODE (N330) + DALI OBERON 1

Anbefalede produkter