Gå til indhold

BluesoundPOWERNODE (N330) + B&W 606 S2 AEStereosystem

Kompakt, trådløst og særdeles velspillende anlæg i én boks. Sammen med de lækre B&W-højtalere kan du streame al musik i ægte hi-fi kvalitet.
System13.895,-
Forventes på lager 15. april 2023
 Opleves i
PriceRunner

Læs mere:

Beskrivelse

Bluesound POWERNODE (N330) + B&W 606 S2 Anniversary Edition – eksklusivt og kompakt streaming musikanlæg med fremragende lydkvalitet, multirum og supernem TV-lyd

Bluesound POWERNODE (N330) og 606 S2 Anniversary Edition-højtalerne er et eksklusivt trådløst musikanlæg, som giver dig en fantastisk flot lydoplevelse, både når du lytter til musik i stereo, og når du vil nyde din TV-lyd i ægte hi-fi kvalitet. TV-lyden klarer du som en leg med din eksisterende TV-fjernbetjening, og resten ligger lige under dine fingerspidser i Bluesound appen på din telefon.

Via appen styrer du også musikken på de trådløse Bluesound-højtalere, som du lynhurtigt får lyst til at udbygge med overalt i dit hjem. Bluesound er nemlig også et fuldblods multirums musiksystem.

Klar til alverdens trådløse musik

Du kan streame uendelige mængder af musik fra TIDAL, Spotify Connect, Deezer og andre musiktjenester, og du kan spille alverdens lydformater – inklusive 24-bit – i uovertruffen kvalitet. Du får også indbygget internetradio og Apple AirPlay 2, og med den smarte tovejs Bluetooth-funktion kan du spille musik direkte fra anlægget til et par trådløse høretelefoner.

Genialt til TV-lyd og multirum

Bluesound har gjort det utrolig nemt at få superlyd fra dit TV. Via HDMI kan du nemlig tilslutte dit TV i optimal digital lydkvalitet og styre lydstyrken fra din eksisterende TV-fjernbetjening. Bluesound POWERNODE (N330) tænder og slukker automatisk sammen med TV’et, så du overhovedet ikke behøver at spekulere over betjeningen eller elregningen til daglig. Du skal bare nyde den fantastiske lyd.

Hvis du vil have musik i flere rum, supplerer du bare med et andet Bluesound-produkt, for eksempel en trådløs PULSE FLEX 2i højtaler til det lille rum eller en PULSE 2i til det større. Det er så nemt, at hele familien kan finde ud af det, og i løbet af ingen tid kan du få musikken ud i alle hjørner af dit hjem. Men pas på – når du først har prøvet det, er der ingen vej tilbage!

B&W 606 S2 Anniversary Edition – elegant og kompakt højtaler med overbevisende hi-fi-kvaliteter

Bowers & Wilkins 606 S2 Anniversary Edition er en avanceret kompakthøjtaler, som præsterer et imponerende åbent og tredimensionelt lydbillede. En perfekt højtalerløsning, hvis du vil have et kompakt stereo- eller hjemmebio-system med virkelig god lyd. Højtaleren kan stå i en reol, hænge på væggen eller placeres lydmæssigt optimalt på et par gode standere (ekstratilbehør). Design og finish er af høj klasse og vil falde naturligt ind i et elegantboligmiljø.

Hvis 606 S2 Anniversary Edition ikke er det helt optimale højtalervalg til netop din smag eller dit behov, hjælper HiFi Klubben dig gerne med at finde et godt alternativ. Vi har markedets største udvalg af kvalitetshøjtalere i alle størrelser og prisklasser.

Systemet indeholder:

Streaming musikanlægget, der kan det hele – og gør det bedre end alle andre! Suveræn hi-fi-lyd og geniale muligheder til både musik og TV-lyd.
Antal / 1 stk
På lager. Leveringstid 1-2 hverdage På lager. Leveringstid 1-2 hverdage
Pris7.499,-

Flere billeder af Bluesound POWERNODE (N330) + B&W 606 S2 AE

Bluesound Bluesound POWERNODE (N330) + B&W 606 S2 AE Stereosystem Stereosystem

Highlights

  • Fremragende lydkvalitet til trådløs musik i stereo
  • Spiller streamingtjenester, internetradio og din egen musiksamling med fuld app-kontrol fra din telefon
  • Apple AirPlay 2 og Bluetooth med tovejs-funktion til trådløse høretelefoner
  • Supernem TV-lyd med kontrol via din eksisterende TV-fjernbetjening
  • Nem udbygning til multirum med trådløse Bluesound-højtalere

HiFi-Klubbens
Ekspertvurdering

  • Fremragende lydkvalitet til trådløs musik i stereo
  • Spiller streamingtjenester, internetradio og din egen musiksamling med fuld app-kontrol fra din telefon
  • Apple AirPlay 2 og Bluetooth med aptX HD og tovejs-funktion til trådløse høretelefoner
  • Supernem kontrol af TV-lyd via din eksisterende TV-fjernbetjening
  • Nem udbygning til multirum med trådløse Bluesound-højtalere

Tilbehør til Bluesound POWERNODE (N330) + B&W 606 S2 AE

Anbefalede produkter

Argon Audio TT Pladespiller
Argon Audio TT
Pladespiller
1.699,- / stk