Gå til indhold
Stereosystem

Bluesound N330 + Spektor 1

9.297,-System
På lager. Leveringstid 1-2 hverdagePå lager. Leveringstid 1-2 hverdage
 Opleves i
Kompakt, trådløst og særdeles velspillende anlæg i én boks. Sammen med de solide DALI-højtalere kan du streame al musik i ægte hi-fi kvalitet.
Læs mere om produktet

Læs mere:

Beskrivelse

Bluesound POWERNODE (N330) + DALI SPEKTOR 1 – kompakt streaming musikanlæg med fremragende lydkvalitet, multirum og supernem TV-lyd

 • Fremragende lydkvalitet til trådløs musik i stereo
 • Spiller streamingtjenester, internetradio og din egen musiksamling med fuld app-kontrol fra din telefon
 • Apple AirPlay 2 og Bluetooth med tovejs-funktion til trådløse høretelefoner
 • Supernem TV-lyd med kontrol via din eksisterende TV-fjernbetjening
 • Nem udbygning til multirum med trådløse Bluesound-højtalere

POWERNODE (N330) og SPEKTOR 1-højtalerne er et eksklusivt trådløst musikanlæg, som giver dig en fantastisk flot lydoplevelse, både når du lytter til musik i stereo, og når du vil nyde din TV-lyd i ægte hi-fi kvalitet. TV-lyden klarer du som en leg med din eksisterende TV-fjernbetjening, og resten ligger lige under dine fingerspidser i Bluesound appen på din telefon.

Via appen styrer du også musikken på de trådløse Bluesound-højtalere, som du lynhurtigt får lyst til at udbygge med overalt i dit hjem. Bluesound er nemlig også et fuldblods multirums musiksystem.

Klar til alverdens trådløse musik

Du kan streame uendelige mængder af musik fra TIDAL, Spotify Connect, Deezer og andre musiktjenester, og du kan spille alverdens lydformater – inklusive 24-bit – i uovertruffen kvalitet. Du får også indbygget internetradio og Apple AirPlay 2, og med den smarte tovejs Bluetooth-funktion kan du spille musik direkte fra anlægget til et par trådløse høretelefoner.

Genialt til TV-lyd og multirum

Bluesound har gjort det utrolig nemt at få superlyd fra dit TV. Via HDMI kan du nemlig tilslutte dit TV i optimal digital lydkvalitet og styre lydstyrken fra din eksisterende TV-fjernbetjening. POWERNODE (N330) tænder og slukker automatisk sammen med TV’et, så du overhovedet ikke behøver at spekulere over betjeningen eller elregningen til daglig. Du skal bare nyde den fantastiske lyd.

Hvis du vil have musik i flere rum, supplerer du bare med et andet Bluesound-produkt, for eksempel en trådløs PULSE FLEX 2i højtaler til det lille rum eller en PULSE 2i til det større. Det er så nemt, at hele familien kan finde ud af det, og i løbet af ingen tid kan du få musikken ud i alle hjørner af dit hjem. Men pas på – når du først har prøvet det, er der ingen vej tilbage!

DALI SPEKTOR 1 – prisvenlig og kompakt højtaler med overbevisende hi-fi-kvaliteter

DALI SPEKTOR 1 er en velspillende og seriøst konstrueret kompakthøjtaler, som for små penge kan give dig musik eller filmlyd i flot kvalitet. Lydbilledet er musikalsk, detaljeret og sammenhængende, og alle slags musik og filmlyd formidles med klarhed og finesse. Du kan mageligt have SPEKTOR 1 stående i en reol eller på en hylde, men du kan også vælge at hænge den på væggen ved hjælp af det medfølgende vægbeslag.

Hvis SPEKTOR 1 ikke er det helt optimale højtalervalg til netop din smag eller dit behov, hjælper HiFi Klubben dig gerne med at finde et godt alternativ. Vi har markedets største udvalg af kvalitetshøjtalere i alle størrelser og prisklasser.

Systemet indeholder:

Her starter ægte hi-fi-lyd. Superkompakt model, som tager sig godt af din musik eller filmlyd, uden at det koster mere end nødvendigt.
Antal / 1 par
På lager. Leveringstid 1-2 hverdage På lager. Leveringstid 1-2 hverdage
Pris1.798,-
Streaming musikanlægget, der kan det hele – og gør det bedre end alle andre! Suveræn hi-fi-lyd og geniale muligheder til både musik og TV-lyd.
Antal / 1 stk
På lager. Leveringstid 1-2 hverdage På lager. Leveringstid 1-2 hverdage
Pris7.499,-

HiFi Klubbens
Ekspertvurdering

Fordele

 • Fremragende lydkvalitet til trådløs musik i stereo
 • Spiller streamingtjenester, internetradio og din egen musiksamling med fuld app-kontrol fra din telefon
 • Apple AirPlay 2 og Bluetooth med aptX HD og tovejs-funktion til trådløse høretelefoner
 • Supernem kontrol af TV-lyd via din eksisterende TV-fjernbetjening
 • Nem udbygning til multirum med trådløse Bluesound-højtalere

Begrænsninger

 • Nogle anlæg i fuld størrelse kan have endnu flere tilslutningsmuligheder og højere råstyrke
 • Nogle alternativer understøtter endnu flere streamingtjenester

Tilbehør til Bluesound N330 + Spektor 1

Anbefalede produkter