Gå til indhold

Argon AudioTT3 + Forte A5Stereosystem

Komplet og smart musiksystem med flot finish og overbevisende hi-fi stereolyd til både pladespiller, TV-lyd og trådløs musik.
Spar2.500,-
System5.798,-
Før8.298,-
På lager. Leveringstid 1-2 hverdagePå lager. Leveringstid 1-2 hverdage
 Opleves i
PriceRunner

Læs mere:

Beskrivelse

Argon Audio TT-3 + Argon Audio FORTE A5 – komplet og letbetjent musikanlæg til vinyl, trådløs musik og flot hi-fi-stereo

Argon Audio TT-3 og FORTE A5 er et supersmart, kompakt og utrolig velspillende musiksystem, som får dig godt i gang med både pladespiller, trådløs musik og ægte hi-fi-stereo, uden at du skal se på et stort anlæg i reolen. Her får du den vaskeægte hi-fi-oplevelse på den nemme måde, fordi hele anlægget er indbygget i højtalerne.

FORTE er luksus højtalerserien fra Argon Audio, hvor der er gjort ekstra ud af både design og lydkvalitet. De kompakte A5 højtalere kommer i et enkelt og stilrent skandinavisk design, som fungerer både med og uden stoffronter. Hvis du kan leve uden TV-lyd via HDMI som i MkII-versionen, kan du få den samme fede lydkvalitet og spare en solid håndfuld penge ved at vælge originaludgaven.

Den indbyggede forstærker leverer hele 4 x 80 watt, og enhederne er af en kvalitet, som gør al din musik til ren forkælelse af dine øregange. Du vil blive overrasket over, hvor meget god lyd du får fra disse kompakte kvalitetshøjtalere, som uden problemer kan spille en almindelig stue op. Hvis du alligevel vil have mere og bedre bas, kan du tilføje en separat subwoofer på et øjeblik.

En rigtig hi-fi pladespiller til fornuftig pris

Den elegante hi-fi-pladespiller er helt køreklar fra fabrikken med en velspillende Ortofon OM5e pickup, så du kan nyde den lækre varme lyd fra vinyl, så snart du sætter anlægget til. TT-3 er remdrevet med manuel betjening – en seriøs løsning, som både lover lang holdbarhed, problemfri betjening og hi-fi-lyd af høj klasse. Du får kort sagt kvalitet for hver en krone, og støvlåget følger selvfølgelig med i prisen.

Systemet indeholder:

Her er alt, hvad du behøver for at spille al din musik i superflot lydkvalitet. Nem i brug inkl. både Bluetooth og indgang til pladespiller.
Antal / 1 par
På lager. Leveringstid 1-2 hverdage På lager. Leveringstid 1-2 hverdage
Pris2.999,-
Forkæl din vinylsamling med en seriøs pladespiller. Her får du ægte hi-fi-lyd, og konstruktionen er enkel, solid og gennemprøvet.
Antal / 1 stk
På lager. Leveringstid 1-2 hverdage På lager. Leveringstid 1-2 hverdage
Pris2.799,-

Flere billeder af Argon Audio TT3 + Forte A5

Argon Audio Argon Audio TT3 + Forte A5 Stereosystem Stereosystem

Highlights

 • Flot hi-fi-stereo til vinyl, trådløs musik og TV-lyd
 • Elegant design og eksklusiv finish
 • Minimalt med kabler og ekstra apparater
 • Køreklar hi-fi pladespiller inkl. fabriksmonteret Ortofon pickup
 • Bluetooth 4.0 med aptX og AAC
Jakob Stephansen
Silkeborg
99 butikkerFind nærmeste butik
Jakob Stephansen

HiFi-Klubbens
Ekspertvurdering

 • Flot hi-fi-stereo både til vinyl, trådløs musik og TV-lyd
 • Elegant design og eksklusiv finish
 • Minimalt med kabler og ekstra apparater
 • Køreklar hi-fi-pladespiller inkl. fabriksmonteret Ortofon pickup
 • Dedikeret pladespillerindgang i højtalere (RIAA)
 • Pickup kan udskiftes til anden/bedre type
 • Bluetooth 4.0 med aptX og AAC
 • Lydstyrke kan styres via TV-fjernbetjeninger fra Samsung og Sony
 • Fjernbetjening medfølger

Anbefalede produkter

Argon Audio TT-4 Pladespiller
Argon Audio TT-4
Pladespiller
4.499,- / 4.999,- / stk